Problem z iPLus

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problem z iPLus

Post autor: Sundance_kid »

Ok, czyli modem dobrze zainstalowany. Dzwoniłeś do Plusa? I zmień lokalizacje z tym komputerem i zobacz czy będzie analogiczna sytuacja.
luso
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-15, 15:23

Mam podobny problem

Post autor: luso »

Mam podobny problem. Jego występowanie pojawiło się na początku września. Objawia się on częstym rozłączaniem mnie z siecią. W szczególności gdy z internetu prawie nic nie ściągam. Zastanawiałem się czy mi się popsuł modem (AirCard 875) czy możne to wina systemu (Vista) czy sieci. Teraz zaczynam się zastanawiać nad tym ostatnim wariantem ponieważ ktoś w tym samym czasie ma identyczny problem jak ja... Rozumie, że inne osoby wypowiadające się w tym wątku korzystające z iPlusa nie zauważyły podobnych symptomów?
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problem z iPLus

Post autor: Sundance_kid »

luso pisze:Rozumie, że inne osoby wypowiadające się w tym wątku korzystające z iPlusa nie zauważyły podobnych symptomów?
U mnie sie muli strasznie ale działa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPLus

Post autor: YaHooo »

luso mnie też ostatnio kilka razy rozłączyło połączenie 3g, chodź EDGE jest stabilne. A w jakiej technologii się łączysz? Jak w 3g to spróbuj wymusić EDGE/GPRS czasem to pomaga. Jeżeli w tej technologii się łączysz bez problemu to najprawdopodobniej oznacza problem operatora.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
luso
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-15, 15:23

Re: Problem z iPLus

Post autor: luso »

Mam połączenie w technologi HSDPA. EDGE/GPRS nie próbowałem jeszcze wymuszać. Niestabilne działanie połączenia mnie bardzo zdziwiło. Przez 11 miesięcy połączenie było bardzo stabilne. Prawie nigdy nie zostałem rozłączony z siecią. A dzisiaj stało się to juz kilka razy :dobani: W tym momencie sytuacja polepszyła się na tyle, że jak stracę połączenie modem się po chwili sam łączy. Dla porównania wczoraj musiałem zrestartować modem (lub nawet komputer) aby połączyć się ponownie. W przypadku, gdy coś ściągam prędkości są przyzwoite...

@YaHooo
ile razy zostałeś dzisiaj rozłączony? U mnie miało to miejsce ~5 razy. Przy czym wczoraj sytuacja była dużo gorsza...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Problem z iPLus

Post autor: Sundance_kid »

luso popatrz na mapkę na wieprz.net/bts znajdź inny nadajnik i przemieśc się w takie miejsce żeby z niego skorzystać i zobacz czy będzie taka sama sytuacja. U mnie jakis czas temu było podobnie i po przywróceniu normalnego stanu w końcu mam EDGE. Więc coś robili z nadajnikiem.
luso
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2007-04-15, 15:23

Re: Problem z iPLus

Post autor: luso »

Nadajnik mam za oknem, wiec wystarczy ze się udam w inna część miasta. Ale ten eksperyment zrobię po tym jak przeinstaluje system.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z iPLus

Post autor: krystianb »

Od środy siedze znow na hsdpa i zadnych nawet najmniejszych klopotow, oprocz 2s przrwy przy przełączaniu umts na hsdpa, ale to u mnie bylo zawsze ;/
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPLus

Post autor: YaHooo »

luso no to mamy podobnie, chociaż ja dzisiaj nie mogłem się połączyć po EDGE/GPRS i rozłączyło mnie to nawet ponowne łączenie nic nie dawało (ale to dopiero wieczorem). Dopiero połączyłem się po... HSDPA :szok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Problem z iPLus

Post autor: Engelbert »

Rozumie, że inne osoby wypowiadające się w tym wątku korzystające z iPlusa nie zauważyły podobnych symptomów?
Szanowni Państwo, pytanie jak działa innym w zupełnie różnych lokalizacji mija się z celem. Nie mówię tutaj tylko o innych stacjach przekaźnikowych, ale też chociażby o innym SGSN z którego korzystacie.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z iPLus

Post autor: YaHooo »

Engelbert też racja, ale czasem się zdarza, że operator ma problem w wielu miejscach. Czasem operator "grzebie" w BTS'ach w wielu miejscach na raz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Bajtak
Użytkownik forum
Posty: 38
Rejestracja: 2008-09-04, 14:49
Lokalizacja: niebo

Re: Problem z iPLus

Post autor: Bajtak »

Jak już mówiłem, jeśli ktoś ma taki problem jak ja opisany w 1 poscie, wejdzcie do manger urzadzen i poblokujcie karty sieciowe i modemy ktore tam sa a nie sa zgdone z tymi przez ktore chcecie sie laczyc z internetem. mi to pomoglo na razie :)

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-09-08, 08:25 ]
Poprawa pisowni.
Ostatnio zmieniony 2008-09-08, 07:24 przez Bajtak, łącznie zmieniany 1 raz.
janek222
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 770
Rejestracja: 2007-11-29, 21:04
Lokalizacja: PL

Re: Problem z iPLus

Post autor: janek222 »

Bajtak pisze:wejdzcie do manger urzadzen i poblokujcie karty sieciowe i modemy
Wydaje mi się że tu może chodzić o routing w systemie operacyjnym, nieraz trzeba ustawić ręcznie. Nie wiem jak to zrobić ale wiem że czasami pomaga. Oczywiście wyłączenie pozostałych kart załatwia sprawę, system nie wysyła "pomyłkowo" do nich pakietów bo już ich nie widzi.

[ Dodano: 2008-09-08, 03:15 ]
Gdyby ktoś chciał zacząć bawić się routingiem to np. w XP znalazłem polecenie route (może to w czymś pomoże).
Start -> Uruchom -> cmd (enter) -> route (enter)
Pozdrawiam
Janek
ODPOWIEDZ