jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: bob »

Firmware możesz wrzucić wchodząc przez stronę internetową routera 192.168.1.1 poszukać zakładki Administration a w niej Firmware upgrade dalej to już wiadomo jak. :)
mppole pisze: I jeszcze jedno, ten sklep internetowy przyslal router w jakiejs wersji produkowanej dla vodafone
To normalna edycja tego routera na Europę.
mppole pisze:przy uruchamianie wyskakuja rozni operatorzy vodafone do wyboru, nawet na fidzi
Wystarczy, że zmienisz w zakładce Setup -> Mobile network -> APN selection mode z Auto na Custom Values i teraz wypełnisz pole APN name apnem swojego providera.
Na dole zatwierdzisz zmiany Save Settings i gotowe. :)
mppole
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2008-08-07, 09:13
Lokalizacja: net

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: mppole »

dzieki, i wszystko jasne :)
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: kemot7 »

To mój pierwszy post na tym forum, więc witam wszystkich serdecznie.

Pozwoliłem sobie podpiąć do tego wątku, gdyż w zasadzie mam identyczne pytanie, tylko z nieco innym zapewne rozwiązaniem

Mam (nie konkretnie u mnie, ale to nie ma znaczenia) w domu 4 komputery (3 x XP + Vista) internet business everywhere (modem Option GlobeSurfer ICON II).
Do tego jest jeszcze AP DWL-900AP+. Chcę aby z netu można było korzystać na każdym komputerze.
Modem podpięty jest do stacjonarnego z XP i skrętką połączony z AP.
Pozostałe komputery (laptop z Vista, laptop z XP i stacjonarny z XP) mają bezprzewodowe karty sieciowe.

Poprzednio przy takiej samej konfiguracji działało toto z neostradą (modem też na USB). Teraz jednak znajomi zmienili net na Orange (nie wiem czemu) i nie mogą wszystkiego skonfigurować.

Ja znam się na komputerach, lecz sieci to nie jest moja specjalność.
Czy mógłbym zatem poprosić o jakieś wskazówki, jak to wszystko ma działać.

Rozumiem, że połączenie z Orange trzeba przekierować na AP i dalej bezprzewodowo po mieszkaniu. Ale technicznie nie za bardzo wiem jak to zrobić, w jakim trybie ustawić Dlinka.

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki (nawet w postaci samych odnośników) - czytałem na tym forum jak załatwić taki problem na komputerze z kartą sieciową bezprzewodową (tam gdzie podpięty jest modem) ale nie mogę tego jakoś przełożyć na mój przypadek).

Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: Jo_gurt »

kemot7 pisze:Ale technicznie nie za bardzo wiem jak to zrobić, w jakim trybie ustawić Dlinka.
Na kompie musi być włączony ICS na modemie, a D-Link ma działać jako najzwyklejszy na świecie AP.
kemot7
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2008-09-16, 13:21
Lokalizacja: Huta, k. Smykowa

Re: jak z modemu gsm puścić wi-fi w domu

Post autor: kemot7 »

Dziękuję.

Postaram się tak właśnie zrobić.
ODPOWIEDZ