Netbox 2 problemy

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ayufan200
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-11-18, 16:58
Lokalizacja: PrG

Netbox 2 problemy

Post autor: Ayufan200 »

Witajcie! Mam problemy z modemem Netbox 2 czyli:
1. Za często się rozłączą z internetem (głównie jak coś pobieram większego)
2. Ma tylko sygnały GPRS (moja matka ma modem ZTE i wyłapuje jej sygnał EDGE). Z tego co wiem to ten modem obsługuje sygnał EDGE...

Zatem proszę o pomoc i z góry dziękuję
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Sundance_kid »

Ayufan200 pisze:1. Za często się rozłączą z internetem (głównie jak coś pobieram większego)
Zobacz na innym kablu USB lub kup Huba z aktywnym zasilaniem. Może to jest problem z USB..
Ayufan200 pisze:Ma tylko sygnały GPRS (moja matka ma modem ZTE i wyłapuje jej sygnał EDGE). Z tego co wiem to ten modem obsługuje sygnał EDGE...
W tym samym miejscu ? Internet komórkowy jest tak kapryśny ze w dwóch pokojach możesz miec dostępne rózne technologie. Na jakiej podstawie stwierdzasz, że masz GPRS?
Awatar użytkownika
Ayufan200
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-11-18, 16:58
Lokalizacja: PrG

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Ayufan200 »

Na iplus managerze po połączeniu pokazuje że jest GPRS....

I miałem też okazję używać modemu Huawei....łapał u mnie w pokoju EDGE bezproblemowo...
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Sundance_kid »

Ayufan200 pisze:Na iplus managerze po połączeniu pokazuje że jest GPRS....
Konkrety Jakie prędkości uzyskujesz. Spróbuj ściągnąc jakis plik lub uzyc programu do pomiaru prędkości łącza.

[ Dodano: 2008-12-16, 18:05 ]
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=6047 - tu masz programy.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: YaHooo »

Ayufan200 pisze:Za często się rozłączą z internetem (głównie jak coś pobieram większego)
A jest przy tym gorący jak się rozłącza?
Ayufan200 pisze:Ma tylko sygnały GPRS (moja matka ma modem ZTE i wyłapuje jej sygnał EDGE).
A próbowałeś zmieniać położenie modemu na inne miejsce? Czasem kilkadziesiąt cm daje zmianę EDGE <-> GPRS.
Ayufan200 pisze:Na iplus managerze po połączeniu pokazuje że jest GPRS....
Czasem iPlus Manager źle podaje technologię z jaką się modem łączy. Spróbuj coś ściągnąć z internetu i zmierzyć prędkość pobierania jak Sundance_kid Ci radzi.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Ayufan200
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-11-18, 16:58
Lokalizacja: PrG

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Ayufan200 »

1.Jest zimny jak się rozłącza....
2.Po całym pokoju z modemem łaziłem i nic....podpiąłem go do laptopa matki- to samo...tylko GPRS
3.Transfery osiągają 2-3 kb/s czasem 5-6 kb/s
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: YaHooo »

Ayufan200 pisze:Transfery osiągają 2-3 kb/s czasem 5-6 kb/s
Nie pomyliłeś jednostek? Bo nawet 6kb/s to bardzo mało. Jak 6kB/s to też nie najlepiej, ale typowe dla GPRS. Chyba żadna stronka się nie załaduje na takim łączu w sensownym czasie.

Jaki masz zasięg wskazywany przez iPlus Managera?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Ayufan200
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-11-18, 16:58
Lokalizacja: PrG

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Ayufan200 »

Nie pomyliłem...u mnie to jest raz 1 kreska raz 2 kreski zasięgu
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Jaco »

Ayufan200 pisze:Na iplus managerze po połączeniu pokazuje że jest GPRS....
A próbowałeś się łączyć bez tego <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: YaHooo »

Ayufan200 pisze:Nie pomyliłem...
A mógłbyś sprawdzić jak działa modem z inną kartą SIM, ewentualnie w innym miejscu (gdzie jest lepszy zasięg) i na innym komputerze? Bo być może modem jest uszkodzony.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Ayufan200
Stały użytkownik forum
Posty: 55
Rejestracja: 2008-11-18, 16:58
Lokalizacja: PrG

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Ayufan200 »

Podmieniłem kabel USB (jest od mp3 Sandisk'a) i przeinstalowałem iPlus managera do wersji 1.8. O dziwo wyświetla 3 kreski.

Gdy jest bezpośrednio do komputera podpięty to są problemy z łączeniem, ale podpiąłem do ładowarki USB która ma takowy port i wszystko jak na razie działa stabilnie...prędkości to głównie 5-6 kb/s...(chyba limit przekroczyłem bo po wpłacie na ich konto potrafi działać i 12 kb/s, z drugiej strony to 1 gb to za mało jak na mobilny internet ale to inna rozmowa).

Grunt że się nie rozłącza, ale zastanawia mnie jedno: czemu po podpięciu do ładowarki USB z dodatkowym portem wszystko jest ok, a gdy podepne bezpośrednio pod komp to ma problemy....
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Sundance_kid »

Ayufan200 pisze:gdy podepne bezpośrednio pod komp to ma problemy...
USB nie wyrabia.

[ Dodano: 2008-12-18, 17:26 ]
Zreszta pisałam o tym wcześniej ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: YaHooo »

Ayufan200 pisze:prędkości to głównie 5-6 kb/s...(chyba limit przekroczyłem bo po wpłacie na ich konto potrafi działać i 12 kb/s,
Zastanawiają mnie te prędkości. przecież Plus przycina po limicie prędkość do 32kb/s. Więc coś mi tu nie gra.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Engelbert »

A propos GPRS i Netbox2:
Czy sugerujesz się wskazaniem iPlus Menadżera? Jeśli tak, to jest to powodem problemu. Ten modem niezależnie, czy obsługuje GPRS czy EDGE wskazuje tylko GPRS.
Przynajmniej z tego co pamiętam, dawno z Netboxem nie miałem do czynienia :)

Może ktoś z użytkowników potwierdzi/zaprzeczy?
chyba limit przekroczyłem bo po wpłacie na ich konto potrafi działać
Nie mylmy dwóch rzeczy - termin płatności to jedno, a rozpoczęcie nowego cyklu rozliczeniowego to drugie. Faktury są wystawiane zazwyczaj 1-2 dni po zakończeniu cyklu + 14 dni terminu płatności.
Plus przycina po limicie prędkość do 32kb/s
I nic w tej kwestii się nie zmieniło. Chyba jednak coś nie tak z jednostkami.
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: pluskwa_skarzysko »

Używałem modemu Netbox 2 i tez mi wywalało połączenie...przy większych plikach zrywało...
To samo z zasięgiem...czasem 1 kreska i szybko..czasem wszystkie i wolniej niz GPRS.....
Aktywny HUB nie pomógł.
Oddałem nawet modem na gwarancje-nic nie jest uszkodzone.

W końcu dałem sobie spokój i łącze się poprzez komórkę...działa szybciej :szok:

[ Dodano: 2008-12-22, 19:14 ]
Engelbert pisze:Ten modem niezależnie, czy obsługuje GPRS czy EDGE wskazuje tylko GPRS.
Przynajmniej z tego co pamiętam, dawno z Netboxem nie miałem do czynienia :)
to nie wina modemu tylko Iplus Menedzera.pokazuje zasieg EDGE tylko dla modemu SE ( nie pamietam jakiego :P ) ale dla tylko! jednego modemu.dla reszty czy jest GPRS czy tez EDGE pokazuje "zielony kwadracik"...czyli GPRS
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: YaHooo »

pluskwa_skarzysko pisze:Oddałem nawet modem na gwarancje-nic nie jest uszkodzone.
Czyli to jest może wina samej konstrukcji modemu :niepewny:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Engelbert
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 622
Rejestracja: 2007-10-04, 14:07
Lokalizacja: 127.0.0.1

Re: Netbox 2 problemy

Post autor: Engelbert »

to nie wina modemu tylko Iplus Menedzera.pokazuje zasieg EDGE tylko dla modemu SE ( nie pamietam jakiego :P ) ale dla tylko! jednego modemu.dla reszty czy jest GPRS czy tez EDGE pokazuje "zielony kwadracik"...czyli GPRS
To nie do końca prawda - taka informacja jest w instrukcji dla aplikacji wersji 1.x. Instrukcja ta pisana była, kiedy w ofercie tylko GC89 miał EDGE ;) (pomijając właśnie Netboxa, który nie sygnalizuje dokładnie technologii).
Nawet nowsze modemy z aplikacjami 1.x wskazują dobrze. To kwestia Netboxa.
ODPOWIEDZ