Option Icon 225 USB

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
scenografia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-03, 11:17
Lokalizacja: Myszki

Option Icon 225 USB

Post autor: scenografia »

Witam was,jestem tutaj nowy i widzę że bardzo jest rozbudowana stronka,Ale ja nie o tym.Posiadam Option Icon 225 USB i potrzebuje pomocy.Mieszkam w okolicach kiszkowa (myszki) czy jest jakaś konkretna konfiguracja przy korzystania p2p?jeśli tak to prosze o pomoc,korzystam z uTorrenta,ściągalność jest mizerna:(.Czy lepiej by owy modem był po za pokojem czyli na zewnątrz budynku?Czy lepiej by modem był bezpośrednio podłączony do komputera czy też można go rozbudować przewodem?System XP z SP2...dziękuje z góry za pomoc
Awatar użytkownika
Blido
Guru bezprzewodowy
Posty: 2969
Rejestracja: 2008-02-21, 23:30
Lokalizacja: WL

Re: Option Icon 225 USB

Post autor: Blido »

scenografia pisze:System XP z SP2
To wszystko wyjaśnia. XP (tylko z SP2) ogranicza ilość jednoczesnych połączeń TCP/IP do 10. Zainstaluj program xp-AntiSpy, jest tam taka opcja jak "Limit połączeń" i ustaw ją jako nieograniczoną (według systemu "nieograniczona" znaczy 16777214). Po tym prostym zabiegu P2P bedzie działało znacznie lepiej, ale oczywiście nie tak szybko jak HTTP czy FTP. U mnie na HSDPA uTorrent ściąga średnio 110KB/s, natomiast przy sciąganiu z HTTP uzyskuję transfery ponad 300KB/s. Net komórkowy nie nadaje się do P2P (za duże pingi, brak zewnętrznego IP)
Ostatnio zmieniony 2009-01-03, 18:20 przez Blido, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option Icon 225 USB

Post autor: YaHooo »

scenografia a powiesz jeszcze w zasięgu jakiej technologii się znajdujesz oraz jakie osiągasz prędkości przy ściąganiu danych z dobrego serwera np. http://noc.gts.pl/ Oraz jakie osiągasz najlepsze prędkości przy używaniu uTorrent'a.
scenografia pisze:korzystam z uTorrenta,ściągalność jest mizerna:(.
On ma coś takiego jak Speeder Guide, skrót Ctrl + G. W polu Connection Type wybierz łącze o prędkości najbardziej zbliżonej do prędkości jakie osiągasz ściągając pliki z serwerów. Tak samo ustaw Current Port na jakiś stały i dodaj ten port do firewalla.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
scenografia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-03, 11:17
Lokalizacja: Myszki

Re: Option Icon 225 USB

Post autor: scenografia »

Panowie w tej sieci mam 4-tą kreskę i działa w "E"!! prędkość jaką osiągam ściągania na uTorrent to na przemian 0,4 kB/s do 1,5 kB/s i jeszcze jedno pytanko o co chodzi z tym "portem"?mam na dole w trójkącie ciągle wykrzyknik(!) jak ustawić w uTorrent by było stałe?

[ Dodano: 2009-01-03, 19:25 ]
dodając że korzystam jeszcze z cFos Speed
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Option Icon 225 USB

Post autor: YaHooo »

scenografia pisze:tej sieci mam 4-tą kreskę i działa w "E"!!
To czyli chyba EDGE. Wyciśniesz na tej technologii około 220kb/s max w bardzo dobrych warunkach.
scenografia pisze:jeszcze jedno pytanko o co chodzi z tym "portem"?mam na dole w trójkącie ciągle wykrzyknik(!)
Ja zawsze tak mam i nie przeszkadza mi to w osiąganiu prędkości rzędu 2mb/s w HSDPA. A u operatorów komórkowych nie będziesz miał innego znaczka. PO prostu nie masz przekierowanych portów i koniec. Inni nie mogą się do Ciebie podłączać. Tylko Ty możesz się łączyć z innymi.
scenografia pisze:korzystam jeszcze z cFos Speed
A jak wyłączysz program to co się dzieje?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
scenografia
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-01-03, 11:17
Lokalizacja: Myszki

Re: Option Icon 225 USB

Post autor: scenografia »

Jak wyłącze program to mi nie co zwalnia ...ściągalność....posiadam jeszcze Edge globtrotter czy jakoś tak co według jest lepsze jeśli mogę prosić o opinie

[ Dodano: 2009-01-04, 14:31 ]
Jeśli bym zmienił modem na Option Globetrotter,to jaką antene musiałbym kupić do tego modemu,w lini prostej do nadajnika mam jakieś 3 km!i jeszcze jedno pytanie w manadżerze urządzeń przy kartach sieciowych pokazuje mi Globetrotter HSxPA-Network interface jako wyłączone dlaczego?Po instalacji w komputerze karty PCMCIA wszystko jest ok a jak włoże Edga pokazuje mi że musze jakiś sterownik zainstalować,możecie mi pomóc jakoś...stronke z tym sterownikiem czy coś?Z góry dziękuje
ODPOWIEDZ