Huawei E630 Problem z aktualizacją

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
andrebolix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-04, 02:01
Lokalizacja: Kraków

Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: andrebolix »

Witam wszystkich Mam problem z modemem Huawei E 630 do tej pory korzystałem tylko z internetu kablowego więc można powiedzieć że jestem laikiem ale zakupiłem modem na allegro który rzekomo miał mieć zdjętego simlocka no i niby tak jest bo poza siecią z której ja korzystam czyli orange była jeszcze sprawdzana era i wszystko chodziło bez problemu tyle że w prędkości 3.6 Mb/s więc zachciało mi się zrobić update firmware no i pojawił się problem bo wyskakuje mi monit o podanie hasła czyli jeśli dobrze rozumiem jednak jest jakieś zabezpieczenie Jak to obejść lub co tam wpisać??
Zczytałem jakimś programem (chyba kk... coś tam :) ) dane mojego modemu
Phone Model: Huawei E630
Firmware serie: E630
Phone IMEI: 352340-01-035383-1
Serial number: EA7NAB1681012496
Firmware Version: 11.105.01.00.47
Simlock status: Disabled
Więc nawet tutaj w statusie simlocka jest on wyłączony
Jak ktoś wie jak przeprowadzić tą aktualizację to proszę o pomoc
Pozdrawiam
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: ja.michal »

andrebolix, skąd modem i skąd wziąłeś firmware? Wyjąłeś kartę sim podczas aktualizacji?
andrebolix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-04, 02:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: andrebolix »

Modem kupiłem na allegro jest na nim napisane A1 vodafone a jeśli chodzi o aktualizację to próbowałem tą ze strony ery no i ze strony huwaei i żadna nie zadziałała
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: ja.michal »

No to jak ze strony Ery jako pierwszą robiłeś to serwis się kłania. Też załatwiłem sobie tam E630 z Plusa, który nie miał simlocka. 50zł zapłaciłem. Też po aktualizacji chciał kod.

Możesz jeszcze próbować wgrać firmware ze strony plusa o ile wersja od Ery nie miała wyższego numerka bo inaczej nie pójdzie.
http://iplus.pl/indywidualni-pobierz-ak ... -e630.html

Możesz spróbować, ale z tego co widzę to firmware Ery jest o kilka numerków wyżej.


Ze strony huawei to nie firmware tylko dash board (czy jakoś tak). Oprogramowanie, które ma się instalować po włożeniu modemu
andrebolix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-04, 02:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: andrebolix »

w kwestii uściślenia robiłem aktualizację ze strony ery ale ta aktualizacja nie została zakończona bo zaraz po odnalezieniu przez program modemu wyskakuje monit o hasło i jeśli tego nie przejdę aktualizacja się nawet nie zaczyna i póki co net mi śmiga na 3.6 Mb/s i wszystko działa ok pytanie co to jest za kod??
A monit jaki się pojawia to the source version isn't compatible with the target version, before updating, please input the password

[ Dodano: 2009-01-04, 10:14 ]
a co do firmware jaki było przeze mnie próbowane to były 2 pierwsze ze strony ery o nazwie E630Update_11.109.07.01.49.B305 a drugie (już nie pamiętam skąd to drugie ściągnąłem ale chyba nowsze) E630Update_11.110.13.00.00.B310 i zarówno w jednym jak i w tym drugim wyskakuje ten sam monit o hasło
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: ja.michal »

andrebolix, ale modem działa? Jak włożysz kartę z sim to możesz się łączyć?
andrebolix pisze:the source version isn't compatible with the target version, before updating, please input the password
Wygląda na to, że firmware jest niekompatybilny z tym modemem. Potrzebny jest kod zabezpieczający. Nie wiem co to za kod (możliwe, że też ten co od simlocka) i gdzie go znaleźć.

Możesz spróbować ściągnąć firmware z Vodafone z tym, że nie wiem z jakiego kraju masz ten modem (który vodafone).
Uważam jednak, że niema sensu robić update do 7.2 skoro chodzi jak trzeba ten modem. Prawdopodobnie i tak nie osiągniesz więcej niż te 3Mb/s.
andrebolix
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2009-01-04, 02:01
Lokalizacja: Kraków

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: andrebolix »

tak modem działa bez zarzutu aktualizacji tylko nie jestem w stanie przeprowadzić bo czepia się o hasło i że niby ta moja wersja jest niekompatybilna aby ją zaktualizować a co do samego modemu to jest to vodafone A1 a z tego co się orientuję to austriacka sieć
oczywiście podczas aktualizacji karta sim jest wyciągnięta
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: YaHooo »

andrebolix na początek używaj wielkich liter, kropek oraz przecinków. Inaczej ciężko się czyta.

Vodafone branduje wszystko co się da. Pewnie coś zmienili w modemie, że program uaktualniający widzi, że modem ma jakieś zmiany. Dlatego prosi o hasło podczas próby uaktualnienia. Takie hasło mają tylko serwisy i raczej nic sam nie wykombinujesz.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: ja.michal »

andrebolix pisze:tak modem działa bez zarzutu
Skoro tak proponuje nie kombinować bo można przekombinować i zamiast 7.2 mieć 0 czyli po modemie. Jak napisałem i tak w naszych polskich sieciach powyżej 3Mb/s to raczej rzadkość.
tomian
Stały użytkownik forum
Posty: 59
Rejestracja: 2009-01-04, 22:16
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E630 Problem z aktualizacją

Post autor: tomian »

To ja dodam, że chodzi o kod zdejmujący m.in locka, jest on generowany na podstawie imei i sieci na którą jest założona blokada.

Składa się on z 8cyferek, do wyciągnięcia via kulankendi/dc unlocker (płatna zabawa)

I radzę nie próbować go zgadywać, modem ma swój licznik na 10prób. Dziesiąta próba i licznik się blokuje. Upgrejd/simlock jest wtedy niemożliwy do przeprowadzenia/ściągnięcia w żaden sposób.

Pochwale się, że ja w taki sposób uwaliłem swojego e169 - będzie bidulek działał wiecznie z play. :) (no chyba, że tęgie głowy coś wymyślą)
ODPOWIEDZ