OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
cosby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-06, 21:52
Lokalizacja: Pu?awy

OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: cosby »

Witam jako że to mój pierwszy post. Widzę sporo mądrych głów więc liczę szczerze na pilną pomoc bo problem mam dziwaczny. Otóż podany w temacie polularny ostatnio modem kupiony w Orange nijak nie chce poprawnie pracować z notebookiem Asusa F5RL. Na lapku XP Home, kilka aplikacji i modem. Pierwsze uruchomienie się powiodło bez problemu i internet śmigał. Niestety później coraz gorzej. Modem ni stąd ni zowąd albo się nie połączy albo rozłącza się po kilku minutach a wyskakujące błędy mnie rozbrajają - prawie zawsze inny. Ostatnio wyskakuje już zawsze komunikat o braku punktów dostępu co zupełnie mnie rozwala bo nikt w konfigu nie grzebie. Problem o tyle dziwny że na jakimkolwiek innym laptopie nie występuje. Laptop pojechał do serwisu ale tam nic nie stwierdzono - laptop ponoć sprawny. W sumie racja bo inne modemy działają - poza Icon 225. Czy ktoś potrafi mi pomóc? Podobny wątek znalazłem na forum i tam też ktoś ma podobne objawy z tym modelem Asusa ale odpowiedzi nie ma. Proszę, podpowiedzcie choć co to może być. Problem z USB? Jakaś aplikacja? Steroniki podmieniałem - to samo. Jakiś soft coś miesza? Bios jest najnowszy...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: YaHooo »

cosby pisze:Problem z USB?
W pierwszej kolejności stawiałbym właśnie na taką przyczynę. Zbyt małe zasilanie i temu modem niedomaga. Masz możliwość podłączenia aktywnego HUB'a USB pod laptop, odinstalowania wszystkiego co ma związek z modemem i zainstalowanie modemu na HUB'ie?

A jeszcze jak mają się sprawy z oszczędzaniem energii dla portów USA oraz koncentratorów USB, tak samo dla modemu w Menadżerze Urządzeń.

Jeszcze takie pytanie jaką masz siłę sygnału? Jak niską to modem może pobierać więcej prądu i zasilanie w laptopie może nie wyrabiać. Oraz jeszcze jedno czy takie rzeczy dzieją się po wymuszeniu samego 2g oraz samego 3g?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
cosby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-06, 21:52
Lokalizacja: Pu?awy

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: cosby »

Jutro podłączę aktywnego huba i to sprawdzę. Nie wymuszałem 2g - wszystko na automacie. Nie pomyślałem o tym bo na starej Toshibie śmiga, na najnowszej z Vistą też. Asus ma 4 miesiące i lipa. Zasięg mam na maks. Sprawdzę też to oszczędzanie energii ale byłoby to dziwne bo 3 miesiące temu wszystko działało poprawnie a w tym nikt nie grzebał. Dzięki serdeczne za odzew - dam znać jutro czy pomogłeś :)

Swoją drogą wątek obo z HP kolega ma bardzo podobny problem więc może to poprostu niekompatybilność jakiegoś softu z nowszymi łatami MS? W sumie nic innego na logikę mi do głowy nie przychodzi. Poza tymi usb...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: YaHooo »

cosby pisze:więc może to poprostu niekompatybilność jakiegoś softu z nowszymi łatami MS?
Też tak może być. A próbowałeś instalować na Win XP bez Service Packa, z SP2 oraz SP3? Może to ma wpływ.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
cosby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-06, 21:52
Lokalizacja: Pu?awy

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: cosby »

Mam dostęp tylko do SP3. Podpiąłem właśnie huba z zasilaczem i jakby pomogło. Jakby bo modem wreszcie się uruchamia i znajduje sieć. Nie mogę tylko jeszcze się połączyć mimo 4 kresek. Wyskakuje mi błąd 33. Walczę ;)

Dzięki za podpowiedzi - nie dał bym rady bez pomocy ;)

[ Dodano: 2009-01-07, 10:40 ]
No niestety, teraz jest tak że po odpaleniu windy kilka minut wszystko działa a następnie zasięg znika by po minucie zanikła także sieć. Po restarcie kompa sprawa zaczyna się od nowa - działa by nie działać za chwilę...

Błagam - pomocy !!!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: YaHooo »

Ok, a jak się łączysz? Może samo oprogramowanie jest jakieś niekompatybilne. Próbowałeś stosować sposoby bez oprogramowania > Konfiguracja połączenia NDIS < Masz tam dwa sposoby jak się łączyć bez użycia managera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
cosby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-06, 21:52
Lokalizacja: Pu?awy

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: cosby »

Nie próbowałem, szczerze za mało w tym siedzę i to co tam piszą to dla mnie z deka skomplikowane. Ale poczytam. Dzięki !
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: yagi »

Jaka aplikacja sie laczysz? W menedzerze urzadzen bez pytajnikow/wykrzyknikow (zwlaszcza na portach COM)?
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
cosby
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-01-06, 21:52
Lokalizacja: Pu?awy

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: cosby »

Aplikacja która instalowała się z modemem ORANGE. Jak sieto zwie nie pamiętam a nie mam teraz lapka pod ręką. Przypominam że na innych laptopach ten soft, taki sam proces instalacji i działa pięknie...

[ Dodano: 2009-01-07, 11:46 ]
Jeszcze jedno. Zauważyłem że często po rozłączeniu w menadżerze urządzeń pojawia się wykrzyknik o błędnej instalacji sterowników. Po restarcie czasem jest ok. Czasem. Właśnie to że efekt nie powtarza się za każdym razem tak wpienia...
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: yagi »

Polecam GT Connect 3 z watku o Optionach. Zawsze to nowsze sterowniki ;)

Aktualizacje masz wszystkie do Windy?

Sprobuj tego:

http://social.technet.microsoft.com/For ... f11408e0c/
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: YaHooo »

cosby pisze:Zauważyłem że często po rozłączeniu w menadżerze urządzeń pojawia się wykrzyknik o błędnej instalacji sterowników. Po restarcie czasem jest ok.
W tym najprawdoposobniej tkwi błąd. Moim zdaniem to wina Windows'a.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: wibi »

Zaznaczam,ze nie jestem specjalistą w tym zakresie ale z doświadczenia wiem,ze gdy są jakies problemy to każdy próbuje jakos temu zaradzić instalując rózne drivery i zmieniajac ustawienia a pierwotny problem dotyczył prawie <font color="#FF00FF"><b>»»na pewno««</b></font> za małej wydajności USB.Moja rada jest taka,odinstalować wszystko co do tej pory zostało zainstalowane do tego modemu a w ostateczności zostaje nawet format i zainstalować jeden,najlepiej firmowy Manager,podłączyć modem przez aktywnego huba (lub kablem z dwóch gniazd USB) i wszystko powinno działać.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: OPTION ICON 225 i problem tylko z jednym modelem notebooka.

Post autor: YaHooo »

wibi pisze:zainstalować jeden,najlepiej firmowy Manager
Ja bym poszedł o krok dalej. Same sterowniki oraz dial-up w przypadku modemu w trybie RAS, albo ustawienie właściwości karty sieciowej w trybie NDIS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ