Orange EDGE - GC89 transfer, simlock?, okolice Torunia

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lkosc_st

Orange EDGE - GC89 transfer, simlock?, okolice Torunia

Post autor: lkosc_st »

Witam,
od kilku dni korzystam z Edge w sieci Orange - jestem troche zawiedziony dzialaniem ( moze za wiele oczekiwalem) lacze sie bez problemow full zasieg a transfery rzedu max 13KB przy sciaganiu wiekszych plikow i jeszcze mniej przy otwieraniu stron. Dlugie oczekiwanie na ladowanie strony. W ofercie podany jest sredni transfer na poziomie 100kb/s ja mam natomiast taki maksmalny. Probowalem przekonfigurowac polaczenia, ustawienia modemu (MTU, rozmiar okna) niestety nic to nie dalo. Przy manipulowaniu polaczeniem czasami nie moglem sie polaczyc z usluga. czy powodem opoznien moze byc usypianie polaczenia? prosze o jakies porady i wskazowki jak mozna by choc troche zblizyc sie do transferow na poziomie 200 kb/s
Wkladajac karte sim innej sieci zauwazylem blokade (czy to taki simlock?) ze karty sim moge uzyc podajac pin sieci czy ktos sie z tym spotkal?, czy ew. odblokowal modem i czy jest to zgodne z regulaminem bo nie spotkalem sie z informacja o niemozliwosci korzystania z kart sim innych operatorow.

I jeszcze jedno podejrzewam ze wszyscy(przynajmniej z regionu) korzystamy z tego samego routera do polaczenia z internetem w zalaczeniu wyciag z tracerta (home.pl) zeby zweryfikowac skoki pakietow i bramy - prosze o wpisywanie swoich wynikow celem prownania i wykluczenia oszczednosci operatora na polaczeniach z siecia internet.

hop adres
1 217.116.111.25
2 10.4.251.49
3 10.4.251.40
4 217.116.100.75
5 217.116.100.65
6 217.116.100.28
7 194.9.223.176
8 7206-nask.centertel.pl [194.9.223.18]

jeszcze juz kilka ale za duzo klepania. 7 pozycja na moje oko jest brama internetowa (bynajmniej dla mnie) dziwi mnie ze zanim pakiety znajda sie w internecie tak sobie kraza po sieci operatora. mam nadzieje ze wszystcy uzytkownicy "bezprzewodowego nielimitowanego internetu w orange" nie lacza sie przez to waskie gardlo w porownaniu z iloscia uzytkownikow
MariuszDW

Re: Orange EDGE - GC89 transfer, simlock?, okolice Torunia

Post autor: MariuszDW »

Mam takie same adresy na pozycji 1,2,5,6,8. Województwo lubelskie. Mam również GC89. Z tym simlockiem to niestety prawda. Próbowałem odpalić kartę Plusa i nie poszło (karta nie autoryzowana). W moim przypadku na jakość usługi nie mogę narzekać (może dlatego że obszar wiejski).
lkosc_st

Re: Orange EDGE - GC89 transfer, simlock?, okolice Torunia

Post autor: lkosc_st »

wiec wstepnie wychdzi na to ze wszystkie pakiety ida ta sama droga!

zeby sprawdzic droge pakietow jak w przykladzie robimy tak:

START -> URUCHOM -> wpisujemy: tracert www.home.pl
lub z wiersza polecenia START -> PROGRAMY -> AKCESORIA -> wiersz polecenia lub tryb ms-dos
Gość

Re: Orange EDGE - GC89 transfer, simlock?, okolice Torunia

Post autor: Gość »

A ja bez problemu korzystałem z Plusa na modemach kupionych z Orange (SE 75 i Mobilebox MC35). Trzeba tylko w ustawieniach modemu wpisac APN Plusa.
danvoo

Re: Orange EDGE - GC89 transfer, simlock?, okolice Torunia

Post autor: danvoo »

A ja bez problemu korzystałem z Plusa na modemach kupionych z Orange (SE 75 i Mobilebox MC35). Trzeba tylko w ustawieniach modemu wpisac APN Plusa.
ODPOWIEDZ