Problem z upgradem GE0201 z T-Mobile

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
zocha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-10, 23:42
Lokalizacja: Gliwice

Problem z upgradem GE0201 z T-Mobile

Post autor: zocha »

Witam,

Posiadam dwa modemy - model i operator jak w temacie. Firmware wgrany oryginalnie na każdym z nich jest baaardzo hmmm nieprzyjazny. Instalacja wymaga 2- / 3-krotnego restartu komputera a na końcu i tak okazuje się, że nie możemy korzystać z zainstalowanego programu Communication Center, bo oczywiście operator mu się nie zgadza. Postanowiłem pozbyć się ustrojstwa i wgrać nowe oprogramowanie dostarczane przez Option.

Z pierwszym (nazwijmy go A) poszło bez większych problemów, połączenie przez GTC działa. Modem jest widziany w Memedżeże Urządzeń jako dwa porty COM i chyba jako karta sieciowa - na pewno nie jako modem (nie che mi się w tej chwili przechodzić procedury instalacji :(). Pokazuje się identycznie jak standardowe WiFi w trayu.

Po włączeniu drugiego (niech będzie B) złośliwa procedura rozpoczyna się od nowa. Wyrzuca przy tym nowe sterowniki oraz "na wszelki wypadek" poprzednie Communication Center (GTC olewa). Próbowałem przerwać to paskudztwo zaraz na początku, ale wtedy nie widzi modemu ani portów, a jedynie wirtualny CD z instlką. Załóżmy więc, że dochodzimy do "szczęśliwego" końca z reinstalacją Communication Center. Po uruchomieniu upgrade'u przechodzi "Examining the system", "Detecting device" pasek postępu zatrzymuje się na dłużej na "Retrieving device info..." i pokazuje się błąd identyczny jak w poście opisującym podobny problem z GE0201. Testowałem wiele różnych wersji Superfire (także z Vodafone), ale za każdym razem efekt końcowy jest niestety identyczny.

Próbowałem też doinstalować osobno GTC, z pozytywnym skutkiem. Niestety po ponownym podpięciu modemu procedura usuwania sterowników, Communicaton Center i jego ponowna instalacja zaczyna się od początku. :klnie: To samo, jeśli na chwilę włożę modem A, który wrzuci szybko swoje sterowniki i wrócę spowrotem do B. :/

Zacząłem porównywać modemy i oto do czego doszedłem:
  • * z zewnątrz są praktycznie identyczne - różne SNR i IMEI ;)

    * nie wiem jaką wersję firmware miał oryginalnie modem A (niestety nie zapisałem, bo upgrade poszedł od strzału), teraz mówi o sobie tak:

    Kod: Zaznacz cały

    Card name: GlobeTrotter HSDPA Modem
    Application port: COM15
    Card serial number: FE38743194
    Firmware version: 2.5.2Hd (Date: Nov 30 2007, Time: 07:37:47)
    Hardware version: 3.0
    natomiast modem B tak:

    Kod: Zaznacz cały

    Card name: GlobeTrotter HSDPA Modem
    Driver version: 3.3.1.3
    Application port: COM30
    Card serial number: FE317963SJ
    Firmware version: 1.10.4AHd (Date: Feb 16 2007, Time: 15:59:28)
    Hardware version: 3.0
    Dane wyciągnięte z diagnostic w GTC.

    *standardowo modem B instaluje się ze sterownikami w wersji 3.1.1.130.
Czy ma ktoś jakiś pomysł, co jest grane? Chętnie przyjmę wszelkie propozycje prowadzące do rozwiązania mojego problemu. :)

Pozdrawiam,
Łukasz

P.S. Testowałem na dwóch różnych Laptopach - jeden na przejściówce do PCMCIA, drugim bezpośrednio z ExpressCard.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z upgradem GE0201 z T-Mobile

Post autor: krystianb »

Jak widać modem B ma starą wersję firmware, możesz próbować zrobić update. Czasowym rozwiązaniem jest trzymanie wciśniętego SHIFT przy wkładaniu modemu, albo wyłączenie autoodtwarzania cdromów w windowsie. Obie czynności spowodują że paskudny soft opa się nie zainstaluje.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
zocha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-10, 23:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z upgradem GE0201 z T-Mobile

Post autor: zocha »

krystianb pisze:Jak widać modem B ma starą wersję firmware, możesz próbować zrobić update.
Zgadzam się, że jest stara wersja firmware i chciałbym się jej pozbyć na rzecz nowej. Czy chodzi np. o wersję, która jest na stronach Vodafone albo Option?

Pozdrawiam,
Łukasz
zocha
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-10, 23:42
Lokalizacja: Gliwice

Re: Problem z upgradem GE0201 z T-Mobile

Post autor: zocha »

To może z innej beczki. Czy posiada ktoś może starsze wersje firmware'u (tzn. pomiędzy 1.10.4AHd a 2.5.2Hd) do Optiona GE0201 albo wie skąd można je pobrać?
ODPOWIEDZ