Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
lukchoj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-12, 23:42
Lokalizacja: warszawa

Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: lukchoj »

Witam
Mam problem z instalacja modemu Huawei e160 z oferty Play. Posiadam komputer asus eeePc 700 900 hz,1 GB ram Win XP sp3 (okrojony nLitem do współpracy z eeePc co zapewne jest przyczyną kłopotu). Po podłączeniu modemu rozpoczyna się proces instalacji sprzętowej (ikonk prawy dolny róg informują o wykryciu sprzętu: - Huawei mobile - Masowe urządzenie magazynujące itd.). Po tym pojawia się okno instalacji oprogramowania „play online”. Instalacja przebiega prawidłowo. Pojawia się ponownie komunikat o instalacji sprzętu w prawym dolnym rogu: Huawei mobile, urządzenie kompozytowe usb, 3G modem i na koniec okno :
Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF. Instalacja nie powiodła się. Próba połączenia z internetem nie udaje się, komunikat: brak uradzenia, urządzenie niedostępne. Próbowałem tez pobrać oprogramowanie ze strony producenta, zainstalować i dopiero podłączyć modem. Efekt ten sam. Skopiowanie folderu c/windows/INF z komputera na którym modem się instaluje bez kłopotu też nie dało sukcesu.
Łukasz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: YaHooo »

lukchoj, a po takiej instalacji to co jest nowego w Menadżerze Urządzeń? Czy zainstalowany jest modem? No i jeszcze możesz spróbować ręcznej instalacji sterowników modemu tak jak piszą w tym poradniku > Jak instalować sterowniki do modemu/telefonu <. Czy jak tak robisz to tez masz ten błąd?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: Jo_gurt »

lukchoj, a co konkretnie usuwałeś tym nLitem?
lukchoj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-12, 23:42
Lokalizacja: warszawa

Re: Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: lukchoj »

Jo_gurt pisze:lukchoj, a co konkretnie usuwałeś tym nLitem?
Postąpiłem zgodnie z instrukcją http://www.purepc.pl/node/881
Chwilowo nie mam dostępu do mojego eeepc więc nie mogę odpowiedzieć na pierwsze z poprzedniego postu. Modem sterwoniki ma wgrane do swojej pamięci i automatycznie instaluje się po podłączeniu do USB bez dodatkowych płyt.
Ł.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: YaHooo »

lukchoj ja bym może obstawiał na jakieś problemy ze sterownikamu USB. Pamiętasz może czy inne urządzenia USB działały poprawnie na tym Asusie?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
lukchoj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-12, 23:42
Lokalizacja: warszawa

Re: Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: lukchoj »

Jest to pierwszy problem jaki mam z urządzeniami USB. Korzystałem z różnych dysków, GPS, DVD, i było OK.

[ Dodano: 2009-02-17, 21:43 ]
Po instalacji w systemie nie pokazuje modemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e 160 Nie znaleziono żadnej sekcji w pliku INF

Post autor: YaHooo »

Czyli ja byłbym za tym, że coś zostało wyrzucone niezbędnego do działania modemu. Ale co to jest nie mam pojęcia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ