Aplikacja Business Everywhere na modemach USB

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
tohm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-29, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Aplikacja Business Everywhere na modemach USB

Post autor: tohm »

Mam modem Option ICON 225 USB z Orange. Nie chcę korzystać z preinstalowanego na modemiku oprogramowania, którym na siłę uszczęśliwia mnie Orange.
Pytanko: jak wyłączyć okienko OFBE2, które zachęca mnie do wyboru instalacji aplikacji BE/Orange Free każdorazowo po wetknięciu modemu do USB? Wiem, że oprogramowanie jest na ukrytej partycji, ale nie wiem, jak się do niej "dobrać" pod WinXP PRO. Jeśli było już o tym na forum proszę o wyrozumiałość - jakoś nie mogę trafić na odpowiedni post. Pozdr.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aplikacja Business Everywhere na modemach USB

Post autor: YaHooo »

tohm tak prosto to tego nie zrobisz. To nie jest nawet pamięć zapisywalna spod Eksploratora Windows. Można by spróbować użyć komendy AT^U2DIAG=1 wydanej spod Hyperterminala. Ale nie wiem czy ta komenda działa z Optionami.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
tohm
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2007-01-29, 11:26
Lokalizacja: Wrocław

Problem rozwiązany

Post autor: tohm »

... co prawda innym sposobem, ale cel został osiągnięty.
Okazało się, że przy pierwszym podłaczeniu modemu zawartość partycji jest kopiowana do katalogu C:\Program Files\CardDetector , a do autostartu dokładany jest wpis uruchamiający program CardDetector.exe.
Wywaliłem go z autostartu i dla pewności zmieniłem nazwę katalogu "SuiteSetup", gdzie znajduje się owa upierdliwa instalka.
Modem jest wykrywany, bo sterowniki są zainstalowane, natomiast program instalacyjny Business Everywhere się nie uruchamia. Startuje natomiast automatycznie programik GlobeTrotter Connect, którego używam do wpisywania PINu, czyli wszystko działa tak jak chciałem :D
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Aplikacja Business Everywhere na modemach USB

Post autor: YaHooo »

tohm bardzo fajnie, że się podzieliłeś z nami rozwiązaniem tej niedogodności :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Aplikacja Business Everywhere na modemach USB

Post autor: krystianb »

Ja bym próbował wyłączyć automatyczną instalke/uruchomienie softu z lipnego cd poprzez wyłączenie go w menagerze urządzeń (nie wiem czy to możliwe). A co do pina to jest w tym modemie opcja wpisywania go automatycznie (i przy okazji automatycznego łączenia z siecią). Więcej o tym tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=61805#61805
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ