Huawei E220- problem z polaczeniem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Joshua2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-22, 19:21
Lokalizacja: Chojnów

Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: Joshua2 »

Od jakiegos czasu nie moge polaczyc sie z internetem przez ten modem, probowalem przeinstalowac sterowniki, zainstalowac nowsze i nic. Moze ktos cos poradzi. Wyskakuje mi taki komunikat:

"Nie mozna ustanowic polaczenia ze zdalnym komputerem. Moze byc potrzebna zmiana ustawien sieci tego polaczenia. W celu uzyskania dalszej pomocy kliknij przycisk Wiecej informacji lub wyszukaj numer bledu w Pomocy i obsludze technicznej."
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: zDaleKi »

Probowales juz <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=7211" target="_blank">»Dial-up«</a> ?
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: Jaco »

Karta loguje się do sieci?
Joshua2
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2008-03-22, 19:21
Lokalizacja: Chojnów

Re: Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: Joshua2 »

Przez telefon dziala ale ja chce aby przez modem Huawei dzialal.

wykrywa karte i pokazuje Era, gdy daje polacz to pokazuje komunikat z mojej pierwszej wiadomosci
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: Jaco »

Proponuję odinstalować całą aplikację łącznie z ukrytymi folderami jeśli są. Zainstalować ponownie i jeśli masz PIN do podania to uruchom ją ,podaj PIN i spróbuj się połączyć. Jeśli nie da to efektów zamknij aplikację i wejdź w połączenia sieciowe i odnajdź ikonę połączenia dla Ery i spróbuj się połączyć. Sprawdź czy jest łączone przez twój modem we właściwościach połączenia.
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: zDaleKi »

Joshua2 pisze:Przez telefon dziala ale ja chce aby przez modem Huawei dzialal.
To zrób dialup, przez modem! I powiedz nam czy działa.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
jerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-09, 16:38
Lokalizacja: tuszyn

huawei e220

Post autor: jerek »

Witam wszystkich użytkowników tego jakże pomocnego forum, jestem tu nowy choć od ponad roku jestem posiadaczem blueconnect, podpiołem się pod ten temat bo miałem podobny problem
"Nie mozna ustanowic polaczenia ze zdalnym komputerem. Moze byc potrzebna zmiana ustawien sieci tego polaczenia. W celu uzyskania dalszej pomocy kliknij przycisk Wiecej informacji lub wyszukaj numer bledu w Pomocy i obsludze technicznej."
I nie tylko taki :szok:


Różnego typu kombinacje nie pomagały ,ile to razy odinstalowywałem modem wraz z aplikacją trudno powiedzieć telefon do pomocy grzał się non stop, sprawdzali czy nie ma błędu na karcie , BTS ,mówili że wszystko :ok: ale po tych rozmowach pomogło mogłem wreszcie korzystać z internetu z prędkością EDGE .

Co prawda niekiedy mi się rozłączał ale do tego zdążyłem się przyzwyczaić. Aha jeszcze jedna sprawa powiedzieli mi ze mam za slaby komp i dlatego mam takie klopoty.
Bujałem sie tak przez prawie rok kilka godzin przy necie i pare zerwanych połączeń ,i już się do tego przyzwyczaiłem, gdy kupiłem lapka z vistą i zacząłem instalować aplikacje Mobile to był horror (aby zainstalować sterowniki postanowiłem skopiować zawartość modemu na płytę i dzięki temu jakoś udało mi się zainstalować sterowniki i całe oprogramowanie trwało to kilka godzin (2-3) oczywiście telefony do pomocy tech. też były.
Instalacja się udała ale też niekiedy co kilka godzin a nawet co 20-30 minut tracę połączenie (to już przestało mnie denerwować ).

W obecnej chwili pracuję na modemie zastępczym bo swój oddałem do serwisu ze względu na wyżej opisane przygody (oczywiście miał na to wpływ zakup lapka i możliwość sprawdzenia modemu na dwóch różnych systemach bez chodzenia po znajomych).

Na święta pojechałem do rodziny w okolice Tucholi z lapkiem i modemem tym wypożyczonym (wieś 8 km od Tucholi) net na edge śmigał jak nigdy bez żadnej zrywki połączenia .
Po powrocie do domu też nie jest źle choć w dużej mierze na zrywkę połączenia ma wpływ zabudowa i ukształtowanie terenu . Mimo że jest to EDGE jestem zadowolony w obecnej chwili jestem na forum , ściągam film i mam otwarte jeszcze dwie stronki (DL może nie jest zachwycający ale jak dla mnie ok).

Rada jeśli coś nie gra z modemem: telefon do operatora (w przypadku ery 600 600 600) niekiedy mogą pomóc , jeśli oni nie pomogą walić jak w dym z reklamacją modemu (dadzą wtedy zastępczy i możesz sprawdzić na innym modemie co jest nie tak czy wina jest po stronie kompa czy modemu) jeśli będzie po stronie kompa to zostaje tylko to forum.

Jeśli moderatorzy uznają że to nie to miejsce na ten post to sorki ale nie wiedziałem który będzie dobry bo tyle jest na temat e220 i można powiedzieć o podobnie brzmiących treściach POZDRAWIAM
jerek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2009-01-09, 16:38
Lokalizacja: tuszyn

huawei e220 blue connect

Post autor: jerek »

Poprzedni wpis był chyba za bardzo przesadzony odebrałem właśnie po dwóch miesiącach swój modem a właściwie nowy modem i klapa po podłączeniu do komputera komp w ogóle go nie może złapać :klnie:
A wziąłem jeszcze sobie internet w PLAY (z takim samym modemem i jest wszystko ok :ok: ) a era się piiiiiiiii, przełożyłem kartę z modemu do telefonu samsung d900i i podłączyłem go jako modem i chodzi bez zarzutu.
Także moje POCHWAŁY na temat huawei były przedwczesne a właściwie o blue connect (choć użyczony modem był :super: działał.
Teraz znowu oddaję nowy modem do serwisu niech dalej walczą albo niech dają następny i tak do skutku
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Huawei E220- problem z polaczeniem

Post autor: krystianb »

jerek pisze:a właściwie nowy modem
Rozumiem, że sprawdziłeś IMEI, bo wygląda jak byś ten sam modem dostał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ