Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
syjonista
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-26, 23:36
Lokalizacja: koniec swiata

Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: syjonista »

Z mapki wynika, że lokalizacja teoretycznie podchodzi pod HSDPA. Siostra w pokoju obok używa Huawei 3G 7,2 MB /s , ja GT Edge 230kb/s.
Ona łapie dosyć często HSDPA, ja nigdy.
Ona nie ma problemu ze zrywanym połączeniem. Ja to mam ciągle i to bez komunikatu, czasami nawet lampka w modemie miga jakby wszystko bylo w porzadku, ale orientuje sie o braku polaczenia, gdy fox nie moze wyswietlic strony.
Ona ma sile sygnalu na max 4 kreskach, ja 5 do 6.
Sprobowalem z jej modemem i owszem polaczenie sie nie muli, ale ani razu nie ma HSDPA.
Antena pomoze w moim przypadku? Chodzi mi glownie(jak wszystkim zreszta :cfaniak:) o lepszy transfer .
Gdzie ewentualnie jeszcze mozna sprawdzic?
Oboje pracujemy na lapach.

to np. nie pomoglo
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: krystianb »

syjonista pisze:ja GT Edge 230kb/s.
Ten modem ma antene z jednym skrzydełkiem? Jeśli tak to nie obsługuje umtsu i wyżej, musisz kupić szybszy modem.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
syjonista
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-26, 23:36
Lokalizacja: koniec swiata

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: syjonista »

No z jednym skrzydelkiem ten modem. Wczoraj już kompletnie zrezygnowany podłączyłem modem siostry do siebie, ale z jej kartą i ...łącze śmigało u mnie jak nigdy. Mimo, że prędkość wyswietlala się 240kb/s, a jej modem jak pisalem ma ponad 7 mb .
Dodam, że w Menadżerze Iplus ustawienia były te same dla obu kart, z tym że ona nie ma możliwości wysyłania sms-ow, kiedy probuje to zrobic iplus sie wiesza. Wiec mysle ze jest cos na rzeczy z kartami SIM tylko nie wiem jeszcze co.

Sprawdzilem nr seryjne wg rady stad i niby jest ok, 5 cyfra w obu przypadkach jest mniejsza od 5, aaaale
ja mam plus Mega 2007 standard, a siostra SIM dla prepaid OCP.
:faq:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: krystianb »

syjonista pisze:z tym że ona nie ma możliwości wysyłania sms-ow, kiedy probuje to zrobic iplus sie wiesza.
Z huawei nie da się wysyłaś smsów podczas połączenia z netem z tego co wiem. Twój modem pracuje tylko edge i więcej z niego nie wyciągniesz. Przecież możesz do huawei'a swoją karte sim wsadzić i sprawdzić czy da się wysłać sms.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
syjonista
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-02-26, 23:36
Lokalizacja: koniec swiata

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: syjonista »

Da się. Wiadomo już, że ona ma prepaid i pewnie stąd jej kłopot, ale nie o smsy tu chodzi. Zastanawia mnie, czy to gościu w salonie się machnął i dał jej prepaid mimo, że podpisala identyczna do mojej umowe i płaci abonament na neta. Co jakis czas przychodza jej nieodebrane polaczenia , a nikomu nr nie podawala :szok: Z tego co gdzieś wyczytałem to wymiana mojej karty czyli Plus Mega kosztuje, a to mi sie nie usmiecha, bo przeciez oboje placimy taki sam abonament. :zdziwko: Paranoja jakas.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: ja.michal »

Mi też na numer iPlusa zaraz po zakupie smsy przychodziły, że jakieś nieodebranie połączenia lub wiadomość na poczcie głosowej.
Numery po prostu wracają do obiegu po iluś miesiącach i widocznie te które najwcześniej trafiają do iPlusa.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Z huawei nie da się wysyłaś smsów podczas połączenia z netem z tego co wiem.
Mój E630 może wysyłać SMS'y podczas połączenia z internetem zarówno 2g jak i 3g. A na iPlus Mangerze nie mógł wysyłać, na aplikacji Huawei owszem działało wysyłanie SMS.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: krystianb »

YaHooo pisze:Mój E630 może wysyłać SMS'y podczas połączenia z internetem zarówno 2g jak i 3g
To mi się pomerdało po części.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: YaHooo »

krystianb każdemu się może przytrafić ;)
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Sundance_kid
Guru bezprzewodowy
Posty: 5361
Rejestracja: 2006-02-20, 22:13
Lokalizacja: Bratoszewice

Re: Iplus modemy Huawei 3G i GT Edge Wireless a różne osiągi

Post autor: Sundance_kid »

syjonista to, że ktoś dzwoni na Twój numer to może wynikać z pomylenia cyfry np. Też jakieś dziwne numery dzwoniły. Kiedyś nawet kilkukrotnie nabiła się na pocztę jakas pani z pytaniem kiedy te kafelki będe układać bo sie klient niecierpliwi :rotfl:
ODPOWIEDZ