Rozłączanie Play i E160.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Marek_1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-11, 12:52
Lokalizacja: Zielona

Rozłączanie Play i E160.

Post autor: Marek_1982 »

Witam.

Jak w temacie powyżej. Mam net w playu z modemem e160. Wszystko działa normalnie - strony, ściąganie mniejszych plików itd. Problem zaczyna się gdy staram się zagrać w jakąkolwiek grę Online. Wtedy po kilku do kilkunastu minut wyrzuca mnie z owej. Pojawia się jeden wielki lag i miła wiadomośc- You are diconect.
(Najsmieszniejsze ze gdy ja lapie laga i wszystko na ekranie zamiera, wykonujac jakies ruchy postacia, inni uzytkownicy widza co robie, ze biegam itd- mometani wrazenie mam jakby coś z odbieraniem było)

Zasięg : oscyluje -71db, 45% posiadam antene ANTENA 9dbi HUAWEI kupioną na allegro- magnetyczna, nie kierunkowa.
Najśmieszniejsze- łączy się z jednym i tym samym btsem, a zmienia się tryb z Hsdpa na Umts'a.

Co próbowałem:
1. Btsy sprawdzone - łączy się z najbliższym
2. Wpisywałem Dnsy, te standardowe od playa, jak również te które wynalazł ktoś na tym forum, że działają lepiej. Jedynie pingi stają się lepsze 120ms-200ms, bez owych 500ms
3.Sprawdzałem pingi, gubienie pakietów (pod kątem testu czy modem jest z wadliwym softem) - nie gubi pakietów itd.
4. Myślałem również, że jest to wina laptopa- zasilania usb itd. Wszystko ustawione jak być powinno, porty usb się nie wyłączają.
5. Wymuszania częstotliwości/trybów - wszelakie opcje - powodują rozłączanie w grze.
6. Próbowałem programami- standardowy od play, TopNet, oraz tymi od Huawei - mobile conect itd, wszystko bez zmian.
7. Byłem w playu, pani z rozbrajająca szczerością powiedziała, że wszystko powinno idealnie działać w mojej lokalizacji, podczas drugiej wizyty powiedziała, że nadajnik miał problemy, ale już powinno być ok. Trzecia wizyta- wszystko działa ok, pani w lekkiej panice, że znowu się przyplątałem.

To co wyczytałem na forum zrobiłem/sprawdziłem. Nie mam pojęcia czy istnieje coś takiego jak jakiś zapełniony bufor pobierania informacji, jakaś kolejka czy coś.
Jak również, nie wiem co mam wpisać w testowym TopNetInfo 3.30.1 w zakładce- Wymuszanie HSxPa, wygooglowałem, że to tryb wymuszania HSDPA gdy jest w zasięgu UMTS'a I HSDPA.

Będe wdzięczny za sugestie, które z chęcią przetestuje. Nie zamierzam wydawać kasy na antenę kierunkową. Net powinien działać w lokalizacji w której się znajduje, Era - Blueconnect bez większych problemów wyciągała HSDPA i wszelakie gry Online "Śmigały". Wiem, że to inne btsy i inna historia, ale skoro Play łapie HSDPA to powinno być identycznie, prawda?

Pozdrawiam.

Edit- zapomnialem dodać, ze ikona połączenia ciągle jest, tzn nie wywala całego netu, ani nie rozłącza, nawet ping w tle mając puszczony do googli, jednocześnie grając w gre, wywala mnie, a do googli nie gubi pakietów. (pokątnie napisane wiem)
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Rozłączanie Play i E160.

Post autor: ja.michal »

Marek_1982, zależy od serwera. To, że skacze HSDPA-UMTS to normalne. W grze nie potrzeba dużej ilości danych (ja z kumplem na 2 PC podpięte do neo 128 graliśmy kiedyś).
Niestety na UMTS jest wyższy ping. Problemem może być to wahanie pingu i wtedy wywala Cię z serwera.

Anteny magnetyczne nie nadają do użytkowania w domu niestety.
Marek_1982
Początkujący użytkownik forum
Posty: 9
Rejestracja: 2009-04-11, 12:52
Lokalizacja: Zielona

Re: Rozłączanie Play i E160.

Post autor: Marek_1982 »

Z tym się zgodzę, iż pingi muszą mieć wpływ na to i tak de facto mają. Jednak, dziwną sytuacją jest iż są miejsca na serwerze, gdzie mogę zostawić bez obaw postac i nie wywali mnie. W miejscach tych serwer nie generuje zbyt wiele zmiennych losowych(typu potwory, czy nawet gracze). Jeśli by to była wina wielkich pingów, wtedy bym również w danych miejsach "wylatywał" z serwera, a tak nie jest.

Da się jakoś manipulować wielkościami pakietów przyjmowanych przez modem?

Czyli nic więcej nie da się zrobić ? Jedynie liczyć na szczęscie, że nie będzie żadnych wahań ?
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: Rozłączanie Play i E160.

Post autor: ja.michal »

Marek_1982, a zobacz czy robi błędy modem. Klikasz na ikonę połączenia dial-up i tam będziesz miał.
ODPOWIEDZ