E51 jako modem a iCon401

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Tomisek
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 193
Rejestracja: 2008-09-11, 10:04
Lokalizacja: Rzeszów

E51 jako modem a iCon401

Post autor: Tomisek »

Mieszkam w Rzeszowie ( weekendy) i Kolbuszowej ( w tygodniu). W obu tych kolalizacjach od niedawna jestem w zasięgu HSDPA PLUSA.
Na swięta wziałem do Rzeszowa E51-Samsunga NC10( przez USB) - zdziwiłem sie ze niska prędkościa połączenia - na speedtest - max 770kbps. zaznaczam że dom w odległości 250m od nadajnika ( niestety szczyt dachu sąsiada przysłania nadajnik) ale moc sygnału wydaje mi sie niezła - w dystalnej części domu w TNI 62dBm
Dzisiaj w Kolbuszowej postanowiełm porównac iCona401 /stacjonarnym kompikiem( Iplus8gb - zewnetrzne IP) i E51/NC10( 1GB dodany do abonamentu w plusie).
Oba zestawy w TNI wykazały moc sygnału na poziomie 94dBm - z niewielką przewaga może nawet E51- nadajnik oddalony kole 2km - widoczny z balkonu ale sugnał z pokoju idzie przez 5-6 scian sąsiadów)

Tetsowałem 2 strony speedtest i 4web - chodziło mi nie tyle o prawdziwa szybkośc tylko o różnece miedzy zestawami. I znowu E51/NC10 - max 800kbps w tym samym czasie w zasadzie z tego samego miejsca o godzinie 19 - iCon401 uzyskał ponac 2000kbps. Głównie skupiłem się na speedtescie ale i na 4web wyniki były podobne.

4web przydał mi sie dlatego gdyż przynajmniej dla mnie jest jedyną strona testuujaca łącze która mogę bezpośrednio odpalić z przegladarki E51 .
Totalna zdzwia - sama nokia E51 na 4web potrafiła uzyskać srednio 30% lepsze wyniki sama niz w połączeniu z NC10 czego kompetnie nie czaję. Dlaczego coś tłumi tak bardzo zestaw E51/NC10???? Próbowałem na wiele sposobów. Odpalałem połączenie z TNI z Nokiapcsuite, bezposrednio z połączenia modemowego, różne ustawienia modemu, różne kable USG i rózne porty USB i w zasadzie bez efektu.
Może jakies sugestie????? Oba komputery z XP
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: E51 jako modem a iCon401

Post autor: ja.michal »

Tomisek, prędkość to mierz ściągając plik z szybkiego serwera np. z http://noc.gts.pl . Testy na stronach www a tym bardziej przez przeglądarkę są niewiarygodne. Na E51 test robiłeś może przez Operę?

Druga sprawa to to, że w telefonie funkcja modemu to dodatek, a nie jej podstawowe przeznaczenie.

Sprawdź osiągi testując ściąganie pliku najpierw.
ODPOWIEDZ