HUAWEI E800 - PROBLEM Z INSTALCJA

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mr____fish
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-22, 08:05
Lokalizacja: Poznań

HUAWEI E800 - PROBLEM Z INSTALCJA

Post autor: mr____fish »

Witam.
Na początku wspomne, ze jestem wielce zielony w temacie wiec prosze o wyrozumialosc. (staralem sie przeszukac forum w celu znalezienia odpowidzi na moj problem - niestety nie udalo mi sie znalezc jasnej odpowiedzi).

Problem jest nastepujacy:
Po włożeniu karty windows wykrywa ja jako urzadzenie CD-ROOM. Po uruchomieniu mobile connect (sprawdzalem rowniez IPLUSA) dostaje komunikat ze karta jest niedostepna...
Probowalem odinstalowac (usunac) urzadzenie (karte wykryta jako CD-ROOM ) i wyszukac ponownie (po uprzednim zainstalowaniu sterownikow przy pomocy mobile connect) jednak karta jest ZAWSZE wykryta jako CD-ROOM..
Proba recznego wskazania sterownikow (poprzez opcje aktualizacji sterownikow z poziomu menagera urzadzen) rowniez konczy sie niepowodzeniem (komunikat ze najlepsze sterwoniki to sterowniki do CD-ROOM)..

Nie mam pojecia jak pozbyc sie powyzszego problemu. Prosze o pomoc.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

[ Dodano: 2009-04-22, 12:02 ]
Nikt nic nie wie ?? --> (akt depsperacji ;) )
Naprawde bardzo mi zalezy.. Przypuszczam, ze sprawa jest dosc prosta ale jak pisalem jestem zupelnie zielony w tym temacie....

[ Dodano: 2009-04-22, 21:44 ]
Witam ponownie...
Czy naprawde nikt nie wie jak rozwiązać ten problem..?
Wydawalo mi sie, ze moglo to byc spowodowane tym, ze najpierw wlozylem karte a potem zaintalowalem mobile connect (wraz ze sterwonikami).... Niestety.. Zainstalowalem system od nowa... Pozniej mobile connect + sterwoniki a dopiero potem wlozylem karte. Niestety wciaz wystepuje ten sam problem....
Karta rozpoznawana jest automatycznie przez windowsa jako HUAWEI Mass Storage Device (jako podkategoria Stacje dyskow CD-ROM/DVD) i pozostaje niewidoczna dla mobile connect (rowniez IPLUS manager) :( ...
Prosze o jakiekolwiek wskazowki...
Byc moze instaje jakis sposob by recznie wskazac windowsowi jakich sterownikow powinien uzyc... (w tej chwili uzywane sa c:\Windows\system32\DRIVERS\cdrom.sys oraz C:Widnows\System32\Drivers\PxHelp20.sys)

Z gory dziekuje za jakakolwiek wskazowke....
mr____fish
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-22, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: HUAWEI E800 - PROBLEM Z INSTALCJA

Post autor: mr____fish »

Być może jest jakaś możliwość żęby wyłączyć tryb mass storage (tylko dla modemu lub calkowicie)... Czy ktoś wie cokolwiek na ten temat ?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: HUAWEI E800 - PROBLEM Z INSTALCJA

Post autor: YaHooo »

mr____fish poczytaj sobie nasze FAQ i tam jest temat o komendach AT http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=149381#149381 Możesz spróbować pobawić się komendą AT^U2DIAG
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: HUAWEI E800 - PROBLEM Z INSTALCJA

Post autor: Jo_gurt »

mr____fish pisze:Być może jest jakaś możliwość żęby wyłączyć tryb mass storage (tylko dla modemu lub calkowicie)...
W E160 jak najbardziej się da, także i w tym pewnie zadziała.

W managerze urządzeń pod modemami nic nie ma?
ODPOWIEDZ