Icon 225 problem z Asus F5RL

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
nazzgool
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-25, 13:07
Lokalizacja: maz.

Icon 225 problem z Asus F5RL

Post autor: nazzgool »

Witam,
Mam problem z modemem Blueconnecta Icon 225 niby wszystko się instaluje i wydaje być ok ale wyskakuje błąd przy próbie połączenia [0x84000002] połączenie nie powiodło sie.
Ściągałem stery ze strony producenta ale nic to nie dało, przeinstalowałem system na WinXP i też kicha.
Na innych laptopach te dziadostwo działa tylko na tym Asusie są takie problemy.
Próbowałem już rożnych sposobów i nic. Pomocy!!
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Icon 225 problem z Asus F5RL

Post autor: YaHooo »

nazzgool masz możliwość przetestowania modemu podłączonego poprzez aktywny hub USB? Bo może to mieć związek ze zbyt małą wydajnością prądową portu USB w komputerze. Najlepiej jest usunąć to co się zainstalowało po włożeniu modemu, potem zainstalować od nowa wkładając modem w huba.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
yagi
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 811
Rejestracja: 2007-05-05, 21:33
Lokalizacja: PL

Re: Icon 225 problem z Asus F5RL

Post autor: yagi »

nazzgool, zobacz czy w menedzerze urzadzen sa jakies wykrzykniki lub znaki zapytania...
:!: Yagi's Para Para Dekkai Mara Mix (14.09.2010) :!:

www.btsy.eu - Stacje Bazowe Telefonii Komórkowej w Tarnowie
nazzgool
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-04-25, 13:07
Lokalizacja: maz.

Re: Icon 225 problem z Asus F5RL

Post autor: nazzgool »

Żadnych wykrzykników nie mam, wszystko instaluje się jakby poprawnie ale nie chce się połączyć. Jak podpinam się do mojego starszego laptka Fujitsu-Siemens to po kilku sekundach mam połączenie... Wkurzające te urządzenie.

Niestety nie mam huba usb więc nie sprawdzę - chyba że uda mi się pożyczyć. Na usb jest tylko podłączony ten modem więc może jednak z prądem wyrabia

Co ciekawe zauważyłem że jak się podłącza modem przez kabelek który jest w komplecie - przedłużkę to komputer go w ogóle nie widzi..
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Icon 225 problem z Asus F5RL

Post autor: YaHooo »

nazzgool pisze:Na usb jest tylko podłączony ten modem więc może jednak z prądem wyrabia
To jeszcze niestety niczego nie dowodzi. A inne urządzenia pobierające dużo prądu chodzą na tym porcie? Może spróbować zainstalować na innym porcie.
nazzgool pisze:Co ciekawe zauważyłem że jak się podłącza modem przez kabelek który jest w komplecie - przedłużkę to komputer go w ogóle nie widzi..
A na innych komputerach działa przedłużka? To mi wygląda na zbyt słabe zasilanie jednak, bo przedłużka powoduje spadki napięć i temu nie chce widzieć komputer modemu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ