Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wolfstein
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-03, 10:17
Lokalizacja: --

Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wolfstein »

Widze ze ZTE mf 330 jest kartą niszową bo nigdzie na forum nie ma jak simlocka ściągnąć, a może już komuś sieto udało ? Kupiłem ją w Orange Free za 569 zł bez abonamentu a i tak simlock jest , na dodatek okazuje się że nie można do niej antenki dołączyć ,a tam gdie jeżdze w delegacje jest słaby zasięg orange a era jest na full. Kompletna porażka. Załuje że wcześniej nie trafiłem na to forum.
Wolfstein
Awatar użytkownika
pluskwa_skarzysko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 326
Rejestracja: 2006-05-11, 00:37
Lokalizacja: Pogorzałe

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: pluskwa_skarzysko »

wolfstein pisze: Kupiłem ją w Orange Free za 569 zł bez abonamentu a i tak simlock jest
skoro kupiles bez abonamentu to powinni Ci zdjac simlock...
Instrukcja została napisana tylko dla systemu Windows, bo użytkownicy Linuksa sami sobie poradzą, a użytkownicy Mac'ów przyzwyczajeni są, że ich wszyscy olewają ;)
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: mar_kow »

wolfstein pisze:...Kupiłem ją w Orange Free za 569 zł bez abonamentu a i tak simlock jest , na dodatek okazuje się że nie można do niej antenki dołączyć ,a tam gdie jeżdze w delegacje jest słaby zasięg orange a era jest na full. Kompletna porażka. Załuje że wcześniej nie trafiłem na to forum.
...No to zrobiłeś interes życia - za te pieniądze miałbyś do wyboru i koloru, bez simlocka, z dodatkowym wejściem na antenę.
wolfstein pisze:...jest kartą niszową...

...ZTE to modem o którym niewiele osób się dobrze wypowiada...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wlodus »

...ZTE to modem o którym niewiele osób się dobrze wypowiada...
a właśnie wszedł do PLUSa:)
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: mar_kow »

wlodus pisze:...a właśnie wszedł do PLUSa:)
...To szkoda - popsuje renomę firmy... Modem jest naprawdę dziwny, przynajmniej taki mi się wydaje. Ma wejście na mini jack a nie ma na zewnętrzną antenę. Znajomy go kupił w "oranżadzie" na abonament. Czasami działa, czasami nie, mimo iż zasięg pełny... Ten modem żyje własnym życiem. Potworny do zainstalowania, ze sterownikami trzeba kombinować. Instalowany po raz drugi woła zupełnie inne komendy...
...Nie chciałbym go nawet za darmo... Choć inni może mają inne zdanie...
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wlodus »

ale mimo wszystko zastanawiam sie czy go nie zamowic bo jest jako jedyny dostepny...
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
mar_kow
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1261
Rejestracja: 2007-04-06, 17:05
Lokalizacja: Mazury

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: mar_kow »

wlodus pisze:ale mimo wszystko zastanawiam sie czy go nie zamowic bo jest jako jedyny dostepny...
...Może kolega trafił na felerny egzemplarz, może ma coś z laptopem (przeinstalowywany)... Z tego co mówił zdarzało mu się całkiem dobrze pracować na HSDPA ale nie wszędzie. Będąc np. w Wawie Rembertów (gdzie ja również bywam) nie złapał HS... Nie wierzę żeby Orange nie miało tam HS gdzie Plus ma tam maxa...
...Poczekaj na opinie innych użytkowników...
wolfstein
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-03, 10:17
Lokalizacja: --

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wolfstein »

okazuje sie SIMLOCK jest ponoć do ściągnięcia w krakowie w jednym sklepie ...50 zeta to ma kosztować......jak już bede po to dam znac czy sie udało
Wolfstein
Awatar użytkownika
wlodus
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 440
Rejestracja: 2007-06-16, 16:52
Lokalizacja: Łódź

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wlodus »

ale pamietaj ze jezeli to nieautoryzowany serwis to sciagniecie simlocka moze spowodowac utrate gwarancji
nie wszystko złoto co się świeci, nie każdy chłop z widłami to Posejdon...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: Jaco »

Nie wiem jak jest w Orange ale jeśli byś kupił obojętnie jaki modem w Erze bez żadnej umowy to simlocka możesz usunąć za ich pośrednictwem na drugi dzień po zakupie. Pójdź tam gdzie go kupiłeś i zorientuj się w sprawie. W nie autoryzowanym serwisie stracisz gwarancję jak już pisał @wlodus
chstr
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2006-11-23, 11:05
Lokalizacja: Gliwice

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: chstr »

Mam ten modem już kilka miesięcy, zasięg HSDPA w domu wszystko śmiga zaje..... fajnie tylko nie wiem jak zrobić, żeby łączyć się z netem bez użycia oprogramowania BE. Dopiero po jego włączeniu w modemie dioda zapala się na zielono tzn. że jest on gotowy do pracy i można się łączyć. Po zamknięciu programu dioda robi się czerwona i ręcznię łącząc się wyskakuje błąd, tak jakby WIN nie widział modemu. Po za tym wszystko gra ładnie pięknie.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: Jaco »

chstr pisze:Mam ten modem ...
Cieszymy się że nie masz z nim problemów ale tu w tym temacie chodzi o usuniecie blokady simlock a nie jak sprawuje się ten modem.Masz chęć go opisać zapraszam tutaj: http://www.bez-kabli.pl/viewforum.php?f=21
champi
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2007-03-09, 10:11

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: champi »

hmm zaciekwilo mnie to bo sam mam i simdate i teraz kupilem wlasnie orange na karte z tym modemem. Jakby to powiedziec...wyjalem orange wsadzilem simdate i.... dziala :D

uaktualnienie: dziwnie to dzialalo na sofcie orange bo sie laczylo po wyjeciu i wlozeniu modemu i szybkiemu odpaleniu "polacz" , jak juz wykrylo siec to pokazywalo ze nie ten operator ale....
zainstalowane IPLUS Manager i chodzi bezproblemowo, wiec wychodzi na to ze simlocka nie ma w tym modemie w orange na karte
wolfstein
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-03, 10:17
Lokalizacja: --

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wolfstein »

mozliwe że rzeczywiscie nie ma.....bo w informacji na orange mi powiedzieli ze nie maja pozycji "ściąganiecie simlocka z karty zte mf 330 " w cenniku...............ja też wsadziłem simdate ....tylko coś pokrochmaliłem z oprogramowaniem Iplus , tam tyle ustawien jest , ze nie mi nie poszło i stąd wniosek ze jest tam simlock......ale jak muwisz ze nie ma to ok...trza jeszcze raz zainstalowac soft i sprawdzidz.......aaa no i moze na starterze kassy nie było...dzieki za post to dużo wyjaśnia !!!
Wolfstein
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: Jaco »

Zamiast iPlus managera zrób dial-up z simdatą wcześniej wyłączając PIN.
wolfstein
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2007-09-03, 10:17
Lokalizacja: --

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: wolfstein »

przeinstalowałem Iplus Menagera wsadziłem startówke do modemu i działa !!!! tak wiec na 100 % mozna stwierdzić ze W karcie ZTE mf 330 nie ma simlocka ( przynajmniej w w wersji sprzedawanej w orange "orange free" za 569 zł. Wielkie dzięki za wszytskie odpowiedzi na post, zaoszczędziłem dzieki temu kassse i dużo czasu !!! :) choć jest sparawa jeszcze zasięgu.....wiadomo ze ta karta nie ma wyjscia na zew antene.....a nowsza wersja mf 332...(oferowana w Iplusie) takowe ma.......widziałem kiedyś jak jakiś majesterkowicz dolutował do karty wtyczki do anteny zew ( nawet dwie dla różnych czyba częstowliwości cay jakoś tak)...ciekawe czy nie udała by sie taka sztuczka przy tej karcie......wylutować antene standardową i zamiast niej dolutować wtyczkę na antenke zewnętrzna.......no ale to juz motyw na osobny post....Thx i pozdro
Wolfstein
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: Jaco »

wolfstein pisze:.ciekawe czy nie udała by sie taka sztuczka przy tej karcie......wylutować antene standardową i zamiast niej dolutować wtyczkę na antenke zewnętrzna.......no ale to juz motyw na osobny post....Thx i pozdro
Tu masz jak mniej więcej to wygląda na przykładzie GC 79.
http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=26493#26493
robcio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2007-09-30, 14:28
Lokalizacja: Poznań

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: robcio »

Witam,
Jestem nowy na forum. Mam modem ZTE MF330 w Orange w abonamencie 60 zł. (kupiony 4 miesiące temu) Dzisiaj kupiłem Simdatę i po włożeniu jej do modemu oraz zainstalowaniu iPlusManagera mogę łączyć się do internetu Plusa. Czyli również modemy ZTE MF330 w abonamencie nie mają simlocka
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: dacula »

Przepraszam, za odgrzebanie tematu, ale nie chcialem zakladac nowego.

Udalo sie w koncu komus po latach sciagnac locka z tej zabawki? Czy moze rzeczywiscie Orange nie blokowalo tych modemow?
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: krystianb »

dacula pisze:Czy moze rzeczywiscie Orange nie blokowalo tych modemow?
Miałem przez chwile z takim z orange doczynienia i simlocka nie miał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
lubczyk
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 509
Rejestracja: 2008-07-23, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: lubczyk »

Ja potwierdzam to co napisał krystianb, mój dziadu simlocka nie ma (ale się psuje).
vectra = 300 Mbps
Vodafone + iPhone 7
Awatar użytkownika
dacula
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 187
Rejestracja: 2007-12-16, 21:59
Lokalizacja: Bytom

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: dacula »

Modem niestety jest po abonentowy, wiec moze locka miec. Chociaz mam nadzieje, ze nie ma. Sprawdze jak tylko zdobede inna karte :)
Nie, nie jestem monterem WiMAX i pracownikiem Netii ;-)
Przede wszystkim jestem zadowolonym klientem :)
Peri Noid
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2009-04-25, 15:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: Peri Noid »

U mnie też simlock-a nie stwierdzono (modem kupiłem z drugiej ręki).
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Simlock ZTE MF 330 udało sie juz komuś ?

Post autor: krystianb »

dacula pisze:Modem niestety jest po abonentowy
Raczej tu wszyscy o takich piszą, być może późniejsze partie miały simlocka, pierwsze na pewno miały simlocka tylko na naklejce :rotfl:
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ