Przekroczony transfer? uszkodzony modem? Siła wyzsza?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
matio
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2009-04-08, 20:38
Lokalizacja: Łódź

Przekroczony transfer? uszkodzony modem? Siła wyzsza?

Post autor: matio »

Witam

Do wczoraj wszystko bylo z moim internetem w miare ok (iPlus na Hueweiu 169), niestety wczoraj zaczely w miescie dziac sie CUDA.

Prąd padał co kilka minut, po czym działał ponownie, po czym znowu padał - komputer w tym czasie caly czas wlaczony, a po awariach prądu włączałem go ponownie. W nocy usiadłem do komputera, ku mojemu zdziwieniu jakosc dzialania internetu drastycznie spadla..

Interesuja mnie takie rzeczy, czy jezeli przekroczylem transfer (co jest w sumie dosc mozliwe, ale nie musialo się tak stać), to czy "resetuja" mi go miesiac od daty aktywacji? Miesiac od daty podpisania umowy? (terminy te roznia sie u mnie).

Jeżeli nawet go przekroczylem, to czy w topnet info pokazywalo by mi UMTS jako polaczenie? Dodam ze zasieg ktory zazwyczaj wynosil kilka kresek, wynosi teraz jedną..

Sygnal to okolo -95dbm, kiedys oscylowal w okolicy 89..(kiedys = jeszcze wczoraj).

Jeżeli to nie jest przekroczony transfer, to w takim razie co? Uszkodzenie modemu? Jezeli bede go reklamowac dadza mi zastepczy? A moze przez te skoki napiecia cos z BTS'em sie stalo? Z tego co mi wiadomo to na dosc duzym obszarze miasta padal tak prąd co kilka minut więc możliwe w sumie, ze to jakas sila wyzsza jak bts mnie teraz hamuje..

Proszę o porady.. Dość konkretne, poniewaz samo dostanie się tutaj trwało okolo 4 minut..

Pozdrawiam :)

EDIT: pociagnalem kabelek USB ponownie pod okno, sygnal jest 89-87 dbm, ale i tak mam tylko JEDNĄ kreske zasiegu..;/
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Przekroczony transfer? uszkodzony modem? Siła wyzsza?

Post autor: YaHooo »

matio pisze:czy jezeli przekroczylem transfer (co jest w sumie dosc mozliwe, ale nie musialo się tak stać), to czy "resetuja" mi go miesiac od daty aktywacji?
Masz okres rozliczeniowy. Nie zaczyna się on w dniu podpisania umowy. Możesz np podpisać umowę 10, a limit mieć od 20 każdego miesiąca (możesz to sprawdzić na fakturze jaka Ci będzie co miesiąc przychodzić). Teraz za pierwszym razem masz tylko 10 dni okresu rozliczeniowego. Więc i masz 10/30 czyli 1/3 limitu na jaki podpisałeś umowę. Temu mogłeś szybciej przekroczyć limit szybciej niż Ci się wydaje. Ale w następnym miesiącu będziesz miał cały limit.
matio pisze:Jeżeli nawet go przekroczylem, to czy w topnet info pokazywalo by mi UMTS jako polaczenie?
A podczas transferu nie przłącza Ci się na HSDPA? Jeśli wcześniej przełączał się to na 90% masz założony limit, bo w Plusie po przekroczeniu limitu wyłączają HSDPA i jest samo UMTS.
matio pisze:Dodam ze zasieg ktory zazwyczaj wynosil kilka kresek, wynosi teraz jedną..
Możliwe, że coś się stało z nodeB, ale mało prawdopodobne, bo siedzą tam UPS'y. Co więcej nie posługuj się kreskami, tylko mocą sygnału w dBm, bo kreski są względne.

Zatem lepiej abyś czekał do początku okresu rozliczeniowego, ewentualnie możesz udać się z modemem w inną część miasta (inny BTS) i tam zbadać jak się sprawuje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ