Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: piotr2802 »

Mam problem, ponieważ uszkodziło mi się gniazdo antenowe w modemie Option GT Fusion +. Ułamała się środkowa część, która jest podobna do cienkiej igiełki. Modem bez anteny pracuje w HSDPA, ale sygnał jest niezwykle słaby i często przechodzi w EDGE. Jak naprawić taki modem, ponieważ z tego z widzę to nie łatwo dobrać się do środka.
A swoją drogą ten modem jeszcze mam na gwarancji (Orange) i czy tego typu usterka nadaje się do zgłoszenia do serwisu Orange ???
Ostatnio zmieniony 2008-04-05, 12:39 przez piotr2802, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
DJMETRIX
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 311
Rejestracja: 2007-11-04, 18:20
Lokalizacja: KŁODAWA

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: DJMETRIX »

ja mam podobny problem....
raczej to nie przejdzie w orange....
P.S mi jeszcze nie dziala wenetrzna...
Sony Vaio VPCF11ME - Alcatel One Touch Link Y858 Orange LTE
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: piotr2802 »

Serwis Orange zaproponował mi odpłatę za naprawę modemu Option GT (wymiana na nowy) i podali cenę prawie 1000 zł , z tym że oni stary modem sobie zatrzymują.

A uszkodzony jest tylko konektor gniazda antenowego....Na tym przykładzie widać jak Orange w Polsce łamie prawo konsumenta. Mimo że posiadasz gwarancję i płacisz abonamet, to nie masz żadnych praw, tylko chcą kasę z Ciebie zedrzeć...

Może Ktoś z Was Wie i może mi pomóc jak tą sparwę dalej załatwić z Orange.
Przecież to że ułamał się konektor wewnątrz gniazdka antenowego, to nie moja wina i Orange w takim wypadku powinien naprawić na gwarancji.
Awatar użytkownika
Maciek
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 343
Rejestracja: 2006-12-02, 14:50
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: Maciek »

... Bo trzeba umieć się postawić.. To jest Polska... Firmy żerują na tych którzy nie potrafią się im postawić ... wiedzą że się Tobie to należy... Ale i tak próbują cię "przekręcić". Ja na twoim miejscu poszedł bym tam i postawił się im ... jeżeli nie pomoże to o poradę do prawnika ... naprawdę nie dużo kosztuje a może pomóc :) Już nie raz byłem w podobnej sytuacji ;]
Dawno mnie tutaj nie było :)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: piotr2802 »

Oczywiście, że się postawiłem i nie zaakceptowałem ekspertyzy technicznej. Ośiwadczenie swoje napisałem na piśmie z kopią do BOK Orange i Federacji Konsumentów. Jeśli będzie trzeba udam się da sądu, bo to jest rozbój w baiły dzień aby Orange tak źle traktował swoich klientów.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

piotr2802 pisze:bo to jest rozbój w baiły dzień aby Orange tak źle traktował swoich klientów.
Niezła personifikacja. ;)
Awatar użytkownika
trybun
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2008-01-12, 19:07
Lokalizacja: 70 km od Poznania

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal

Post autor: trybun »

piotr2802 pisze:Mam problem, ponieważ uszkodziło mi się gniazdo antenowe w modemie Option GT Fusion +. Ułamała się środkowa część, która jest podobna do cienkiej igiełki. Modem bez anteny pracuje w HSDPA, ale sygnał jest niezwykle słaby i często przechodzi w EDGE. Jak naprawić taki modem, ponieważ z tego z widzę to nie łatwo dobrać się do środka.
A swoją drogą ten modem jeszcze mam na gwarancji (Orange) i czy tego typu usterka nadaje się do zgłoszenia do serwisu Orange ???
To jest uszkodzenie mechaniczne, a więc nie podlega gwarancji (chyba)
pharaoh
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2008-04-16, 18:42
Lokalizacja: KRAKÓW

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: pharaoh »

piotr2802 pisze:Serwis Orange zaproponował mi odpłatę za naprawę modemu Option GT (wymiana na nowy) i podali cenę prawie 1000 zł , z tym że oni stary modem sobie zatrzymują.

A uszkodzony jest tylko konektor gniazda antenowego....Na tym przykładzie widać jak Orange w Polsce łamie prawo konsumenta. Mimo że posiadasz gwarancję i płacisz abonamet, to nie masz żadnych praw, tylko chcą kasę z Ciebie zedrzeć...

Może Ktoś z Was Wie i może mi pomóc jak tą sparwę dalej załatwić z Orange.
Przecież to że ułamał się konektor wewnątrz gniazdka antenowego, to nie moja wina i Orange w takim wypadku powinien naprawić na gwarancji.

Po pierwsze:
Gwarantem nie jest Oranhe tylko forma Option - podpisałeś umowę o świadczenie usług a nie umowę kupna sprzedaży urządzenia.

Po drugie:
To że płacisz abonament nie ma nic do rzeczy: Podpisałeś umowę o swiadczenie usług więc masz swoje prawa w przypadku winy po stronie usługodawcy - brak zasięgu awaria sieci, nadajnika itp... jeśli nie działa z winy orange masz prawo ubiegać sie o zwrot abonamentu w wysokości 1/30 za kazdy dzień braku usługi.

Po trzecie:
Coś Ci się tam ułamało - samo? Uszkodzenia mechaniczne nie są objęte gwarancją. Poczytaj warunki gwarancji jakie daje producent.

Po czwarte:
O ile mi wiadomo orange nie ma serwisów tylko wysyła za klienta uszkodzone urządzenia ZA KLIENTA. Co wg mnie jest paranoją bo wole sam zanieść do serwisu nie musze sie wyręczać punktem lub sam wysyłam.

Po piąte:
Gdzie i jak orange łamie prawo?
Kto jest producentem urządzenia? I kto jest gwarantem?

[ Komentarz dodany przez: BliSki: 2008-04-17, 07:46 ]
Poprawa pisowni (italikiem).
Ostatnio zmieniony 2008-04-17, 06:46 przez pharaoh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

pharaoh pisze:podpisałeś umowę o świadczenie usług a nie umowę kupna sprzedaży <font color="#FF00FF"><b>»»urządze««</b></font>.
To chyba nie do końca tak. :)
Ja np. dostałem fakturę od operatora na taki modem więc jest to zawarcie umowy kupna-sprzedaży. ;)
msienk
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2008-04-19, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: msienk »

Operator jest dystrybutorem. Wątpliwości wyjaśni Ci gwarancja oraz regulamin świadczenia usług. To że kupiłeś w salonie Orange modem Option oznacza że za jego wykonanie, wady ukryte i serwis odpowiada Option, czyli firma która go wyprodukowała, jest gwarantem i której modem kupiłęś w salonie Orange. :)
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

msienk pisze:Operator jest dystrybutorem. Wątpliwości wyjaśni Ci gwarancja oraz regulamin świadczenia usług. To że kupiłeś w salonie Orange modem Option oznacza że za jego wykonanie, wady ukryte i serwis odpowiada Option, czyli firma która go wyprodukowała, jest gwarantem i której modem kupiłęś w salonie Orange. :)
Jeśli produkt posiadał ukryte wady w momencie zakupu to :
Nawet, jeśli na towar udzielona została gwarancja – konsument nie musi z niej korzystać! Gwarancja jest bowiem jednostronnym oświadczeniem woli gwaranta. Konsument może z niej skorzystać, ale może też uznać, że lepiej jest skorzystać z tytułu niezgodności towaru z umową i złożyć reklamację do sprzedawcy, a nie do gwaranta.
:)
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: piotr2802 »

No dobrze, stało się, nastąpiło ułamanie konektora antenowego w moim modemie Option GT Fusion +. Modem dalej pracuje, bo ta antena zewnętrzna nawet niewiele pomaga.
Ale jest inny zasadniczy problem.
Dlaczego Ekspertyza techniczna naprawy modemu wyniosła aż prawie 1000 zł (słownie : jeden tysiąc złotych). Oczywiście naprawa miała polegać na wymianie modemu na nowy.
Skąd te ceny ???? Przecież nowy modem GT Max HSUPA kosztuje 750 zł - prosto od producenta u jednego z polskiech przedstawicieli we Wrocławiu. A na stronie Option tylko niecałe 190 Euro.
Dlaczego polski serwis (RR Serwis) chce od klienta az tysiąc złotych, za powiedzmy sobie szczerze przestarzały już modem Fusion +. Jeżeli mam płacić 1000 zł Serwisowi Orange to wolę sobie kupić nowiutki z gwarancją Option modem. A jeśli nie to na Allegro aż roi się od ogłoszeń za kilkaset zł za nowy modem.
Acha, napisali mi że stary modem sobie zatrzymują. To naprawdę skandal.
Owszem zgodziłbym się na naprawę ale za rozsądne pieniądze. Dlatego jestem taki wściekły na Orange, że utrzymuje kontakty z takim serwisem.
Sprawy tego modemu tak łatwo nie popuszczę i będę walczył z nimi.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

Na szczęście nie jestem przedstawicielem Orange a korzystam jedynie z ich internetu i nawet nie mam od nich modemu. Zawsze możesz zwrócić się do Federacji Konsumentów jeśli czujesz się bezsilny. :)
msienk
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2008-04-19, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: msienk »

Ej no jako student prawa przy końcówce muszę zaprotestować :) Jak się skorzysta z gwarancji to konsument dokonał wyboru i wtedy po jabłkach, nici z rękojmi.

weź sam odeślij do innego serwisu, jak chcesz to napisz maila, to Ci skołuję namiar na kilka serwisów, to sobie zadzwonisz i się dowiesz co i jak zanim wyślesz.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

msienk pisze:Ej no jako student prawa przy końcówce muszę zaprotestować
Przeciw czemu ? ;)
msienk
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2008-04-19, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: msienk »

Albo gwarancja albo rękojmia. Bierzesz jedno, to się nie możesz upominać o drugie :D
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

Zacytuję raz jeszcze:
Nawet, jeśli na towar udzielona została gwarancja – konsument nie musi z niej korzystać! Gwarancja jest bowiem jednostronnym oświadczeniem woli gwaranta. Konsument może z niej skorzystać, ale może też uznać, że lepiej jest skorzystać z tytułu niezgodności towaru z umową i złożyć reklamację do sprzedawcy, a nie do gwaranta.
:]
msienk
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2008-04-19, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: msienk »

Rękojmia to wtedy ma zastosowanie, jak w momencie sprzedaży towar był uszkodzony, niekompletny, czy nie spełniał swojej funkcji. Wtedy odpowiedzialność ponosi sprzedawca.

Trzeb było nie psuć!!
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

msienk pisze:Trzeb było nie psuć!!
I tu również się zgodzę. Ja nie przyjąłbym takiej reklamacji z uszkodzeniem mechanicznym. :)
Chris-Kr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1887
Rejestracja: 2007-12-27, 19:19
Lokalizacja: Kraków

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: Chris-Kr »

msienk pisze:Rękojmia to wtedy ma zastosowanie, jak w momencie sprzedaży towar był uszkodzony, niekompletny, czy nie spełniał swojej funkcji. Wtedy odpowiedzialność ponosi sprzedawca.
W przypadku sprzedaży konsumenckiej pojęcie rękojmi nie obowiązuje już od kilku lat!
Obecnie zastosowanie ma pojęcie "niezgodności towaru z zawarta umową" - zobacz sobie: USTAWA z dnia 27 lipca 2002 r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie Kodeksu cywilnego.
Oznacza ono w największym uproszczeniu, że ja zapłaciłem za towar dobry, a otrzymałem towar, który dobry nie jest i odpowiedzialność za to ponosi nie kto inny, lecz sprzedawca.
Twojej uwadze polecam zwłaszcza Art. 4 p. 1:
"Sprzedawca odpowiada wobec kupującego, jeżeli towar konsumpcyjny w chwili jego wydania jest niezgodny z umową; w przypadku stwierdzenia niezgodności przed upływem sześciu miesięcy od wydania towaru domniemywa się, że istniała ona w chwili wydania."
Akurat w opisywanym przypadku ten artykuł zastosowania nie ma, bo autor wątku kupił kartę z gniazdem antenowym ewidentnie sprawnym, ale ma zastosowanie w olbrzymiej większości innych przypadków.
Krzysztof
msienk
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2008-04-19, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: msienk »

No przecież mówię że tu nie ma niezgodności z umową.
Ja bym poszukał modemu uszkodzonego na allegro, ale z inna usterką i dał serwisantowi 100 zł żeby wymienił co trzeba.
Awatar użytkownika
piotr2802
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 380
Rejestracja: 2006-04-13, 18:41
Lokalizacja: Frywałd

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: piotr2802 »

Już jest po sprawie. :) Napisałem do firmy Option GT do Irlandii. Opisałem w szczegółach jak to się stało z ułamaniem konektora antenowego. Opisałem całą prawdę ze złym traktowaniem przez serwis w Polsce.... i pomogło.
Otrzymałem przesyłką nowiutki modem Option GT Max. :) :) :)

To jest prawidłowe załatwienie sprawy i tu będę stawiał firmę Option za wzór.
Niestety daleko nam w Polsce , aby firmy i serwisy tak wzorowo traktowały swoich klientów.

Pozdrawiam :)
zDaleKi
Stary bywalec bezprzewodowy
Posty: 11508
Rejestracja: 2005-10-12, 11:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: zDaleKi »

piotr2802 pisze:Niestety daleko nam w Polsce , aby firmy i serwisy tak wzorowo traktowały swoich klientów.
Niestety, mógłbym wymienić dziesiątki przykładów złego traktowania reklamacji i to nawet zgodnych z ustawą o "niezgodności towaru z umową". Np. (tak OT) pewna firma odzieżowa lubuje się w odrzucaniu reklamacji związanych z niezgodnością towaru z umową i nic sobie nie robią z prawa które jest w Polsce. Zdecydowanie odradzam zakupy u nich i mam dowody czarno na białym.

Ale są też dobre przykłady. Żona zamawiała kolczyki z Allegro i zgubiła jeden z nich. Sprzedawca poproszony o odpłatne dorobienie jednego kolczyka zrobił to i to nawet za darmo. Brawo dla tej firmy z Allegro.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez zDaleKi, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdr, (R) BliSki. (tm)
Pytania dotyczące kwestii technicznych tylko na forum. Pamiętaj PW to nie helpdesk.
Awatar użytkownika
bob
Guru bezprzewodowy
Posty: 7979
Rejestracja: 2006-01-07, 15:41
Lokalizacja: Mała miejscowość

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: bob »

Inna sprawa, że na zachodzie nie są tak przyzwyczajeni do nadużywania. Jeśli urwiesz coś przez dopasowywanie kombinowanych akcesoriów i zareklamujesz to oczywiście nikt Cię nie będzie podejrzewał tak jak swego czasu w Londynie nikt nie podejrzewał, że można wykorzystywać fakt prawa zwrotu towaru do dwóch tygodni bez podawania przyczyny. ;)
msienk
Stały użytkownik forum
Posty: 57
Rejestracja: 2008-04-19, 01:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: msienk »

Serwisy to udręka. I to nie tylko sprzętu GSM.
macieksobczak
Użytkownik forum
Posty: 35
Rejestracja: 2007-06-03, 11:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naprawa gwarancyjna modemu Option GT w ORANGE - skandal !!

Post autor: macieksobczak »

witam,
mam ten sam problem,
ułamałem tą małą szpileczkę w wyjściu antenowym,
czy orientuje się ktoś gdzie jest serwis albo czy w ogóle jest sens to naprawiać w serwisie ??


pozdrawiam
Maciek S.
ODPOWIEDZ