problem z adapterem

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Brzoski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-24, 22:01
Lokalizacja: Żagań

problem z adapterem

Post autor: Brzoski »

Na początek chciał bym sie przywitać jako to mój pierwszy post na tym forum. Może ktoś stanął w takiej sytuacji jak ja. Mianowicie posiadam modem GT na express card. Jak zmieniałem laptopa na inny to okazało się że takiego to zlącza on nie ma. Zaraz po tym zakupiłem adapter z expresscard na usb. modem działa ale jest jeden problem. Adapter ma maksymalną przepustowość 480mbps i teraz: jeżeli przestawie modem na edge to działa bez problemu tylko ze powoli wiadomo. a jak przestawie na umts to widocznie są za duże transfery i urządzenie sie restartuje. podejżewam że to przez to że przekracza właśnie te 480 mbps. I teraz pytanie czy jest jakis sposób żeby ograniczyć prędkość modemu właśnie do tych 480 mbps w ten sposób żeby takie rzeczy mi sie nie działy? albo jaki kolwiek inny sposób żeby na to poradzić? z góry dziękuje za pomoc mam nadzieje że ktoś pomoże. pozdrawiam. Grzesiek
Ostatnio zmieniony 2009-05-04, 08:44 przez Brzoski, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: problem z adapterem

Post autor: Jo_gurt »

Brzoski pisze:podejżewam że to przez to że przekracza właśnie te 480 mbps.
Raczej nie, bo max HSPA do 7,2mbps downloadu, także "pewien" zapas jest ;)

Ja bym stawiał na zbyt małą wydolność prądową USB.
Brzoski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-24, 22:01
Lokalizacja: Żagań

Re: problem z adapterem

Post autor: Brzoski »

te 480 to nie jest przypadkiem pół megabita? a sprawdzalem to tez na kumpla laptopie i problem był identyczny
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: problem z adapterem

Post autor: Jo_gurt »

te 480 to nie jest przypadkiem pół megabita?
No raczej nie :) 480mbps = megabits per second. Zapisywane inaczej (poprawniej) 480Mbit/s.

[ Dodano: 2009-05-04, 09:50 ]
Brzoski pisze:a sprawdzalem to tez na kumpla laptopie i problem był identyczny
Bo USB ma zasilanie określone w IEEE. 5V i max 0,5A.
Brzoski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-24, 22:01
Lokalizacja: Żagań

Re: problem z adapterem

Post autor: Brzoski »

no to ja już nie wiem o co chodzi. może adapter trefny. tylko nie chciał bym kolejnej kasy w ciemno wywalać
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z adapterem

Post autor: YaHooo »

Brzoski masz możliwość przetestowania tej przejściówki z innym modemem? Możesz jeszcze spróbować podłączyć poprzez aktywny hub USB o dużej wydajności prądowej. Bo modem na UMTS potrzebuje więcej mocy niż na GPRS/EDGE. No i jeszcze jedna sprawa? Może masz bardzo słaby zasięg 3g i modem musi nadawać z dużą mocą, temu też może pobierać więcej prądu niż port USB (minus to co pobiera sama przejściówka) jest w stanie dostarczyć.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Brzoski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-24, 22:01
Lokalizacja: Żagań

Re: problem z adapterem

Post autor: Brzoski »

zasięg mam 4/5 5/5 kresek. a możliwości sprawdzenia z innym modemem nie mam. sprawdze jeszcze tak jak mówiszz tym hubem. dzięki za pomoc
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z adapterem

Post autor: YaHooo »

No to czyli masz dobry zasięg, chociaż kreski jeszcze nic nie znaczą.

Jak sprawdzisz z hubem to daj znać.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: problem z adapterem

Post autor: krystianb »

Kiedyś na aukcji z adapterami usb expresscard ktoś pisał, że nie działają z optionami może to właśnie o zasilanie chodziło. Można spróbować kupic kabel usb 2xA meskie 1x A żeńskie, czasem można takie dostać.

Co do hub'a jak hub będzie przyzwoity to też będzie miał ograinczenie prądowe na port, jak będzie kiepski to może zasilania nie starczyć.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Brzoski
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2009-03-24, 22:01
Lokalizacja: Żagań

Re: problem z adapterem

Post autor: Brzoski »

jak dobrze pójdzie to jeszcze dzisiaj kupie hub i dam o wszystkim znać. jak nic z tego to będzie po_prostu trzeba zmienić modem. no i dzięki za pomoc
Ostatnio zmieniony 2009-05-04, 16:46 przez Brzoski, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: problem z adapterem

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:jak hub będzie przyzwoity to też będzie miał ograinczenie prądowe na port,
Widziałem gdzieś takie huby o zwiększonej (chyba do 1A lub nawet 2A) wydajności prądowej na port.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ