ED77, Vista i dial-up

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

ED77, Vista i dial-up

Post autor: Darecky »

Chcę podłączyć ED77 na Viście z iPlusem.
Zrobiłem tak:
1. Zainstalowałem modem ed77 na viście, edge dialer ten pod Vistę.
2. Odpalam EDGE Dialer, wpisuje pin, wyrzuca mi komunikat o niewłaściwej karcie SIM, wyłącza się EDGE Dialer.
3. Stworzyłem połączenie dial up, no i nie łączy się, wawala mi błąd 680 bodajże.

Na windows 7 z kartą Play Fresh wszystko OK było. Czy Vista, tudzież Plus wymaga jakichś innym ustawień?

Z góry dzięki za pomoc.

[ Dodano: 2009-05-14, 20:20 ]
Sterowniki dostarcza producent modemu czyli Techlab. Zrobi to w "najbliższym" czasie :)
Jeśli nie masz sterwoników do USB to są tutaj http://ftdichip.com/Drive...00.00%20x64.zip

Krótka instrukcja jak zainstalować i używać modemu (testowane na Vista 64 ENG):

W Device Manager klikasz prawym na Nokia 12... -> Properties -> General -> Reinstall Driver -> Browse My computer for driver software -> Let me pick from a list of device drivers on my computer -> z listy urządzeń wybierasz Modems i dalej Next -> Standard Modem Types : Standard Modem -> Update Driver Warning klikasz YES -> Close

Tworzysz połączenie Dial-up:
Control Panel -> Network and Sharing Center -> z lewej strony Set up a connetion or network -> Connect to Internet Setup a wireless, broadband or dial-up connection -> wybierasz Dial-up -> wypełniasz: Dial-up phone number *99#, User name: internet, Password: internet, Connection name: Orange ;) -> zatwierdzasz klawiszem Connect - następuje próba połączenia, którą można zignorować. W Control Panel -> Network and Sharing Center -> z lewej strony Manage network connection powinno pojawić się połączenie Dial-up o nazwie Orange :) -> wybierasz właściwości połączenia Dialup -> zakładka General -> przycisk Configure -> tam zmieniasz Maximum speed (bps) na 230400 -> Zatwierdzasz OK

Po każdym podłączeniu modemu do kompa potrzebujesz wprowadzić dwa polecenia do modemu:
AT+CPIN="XXXX" (XXXX - pin do karty SIM) i AT+CGDCONT=1,"ip","internet", robi się to za pomocą dowolnego programu pozwalacjącego podłączyć się pod port COM (ja używam TeraTerm Pro)
Znalazłem coś takiego na naszym forum, ma ktoś działający link do tych sterowników?
I może mi ktoś to przetłumaczyć na polskie odpowiedniki visty? Niestety teraz będę musiał tłumaczyć jak to komuś zrobić przez telefon...

[ Dodano: 2009-05-14, 20:44 ]
680

A phone line may be incorrectly connected to your modem or disconnected from your modem. The number may require a prefix, such as 9, to access external lines, or the number may be too long.

Make sure that the phone line is plugged into the correct socket in the modem. Also, make sure you added any special access numbers, such as the prefix 9 followed by a comma, to connect to an outside line (for example: 9,555-0100). For more information, see Configure phone number modifiers.

Check that there is no stutter tone, which indicates voicemail messages, on your phone line.

Many modems cannot dial more than 34 digits. When longer numbers are encountered, these modems split them into two or more parts, of which only the first part is dialed. This occurs with USRobotics and Multitech modems. The only known solution for this problem is to use another brand of modem.

For more information, see Technical support options.
To był ten błąd (680).
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Jaco »

Ad 2. Wyłącz PIN z karty.
Ad 3. Zrób kwerendę modemu na początku.
Darecky pisze:Czy Vista, tudzież Plus wymaga jakichś innym ustawień?
Na Vista robiłem połączenie ED77 i BC. Bez problemów działało.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Darecky »

Z PINem może być ciężko, niestety ja będę tym już kierował tylko przez telefon. Ale ten sposób przyjęcia kodu PIN może być?

Czy Kaspersky moze jakoś na to oddziaływać?? ( pojawia się potem we właściwościach połączeń, w zakładce z IP v4, v6, Klient Microsoft, harmonogram QoS)
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Jaco »

Darecky pisze:ma ktoś działający link do tych sterowników?
A tu szukałeś? http://www.tl2000.com.pl/produkty/modem ... gramowanie
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Darecky »

PS: próbowałem polecenia inicjujące, jakieś różne ustawienia z hasłem i użytkownikiem ( internet i plusgsm),..

[ Dodano: 2009-05-14, 20:52 ]
Te są aktualnie zainstalowane.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Jaco »

Darecky pisze:Czy Kaspersky moze jakoś na to oddziaływać??
Może ci blokować ale przy pierwszym połączeniu powinien się pokazać komunikat czy masz zezwolić na użycie numeru i ty podajesz TAK.

[ Dodano: 2009-05-14, 20:54 ]
Jaka ta Vista? Ja mam Home Basic. Czy w pełni oryginalna? SP1 zainstalowany?
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Darecky »

Hmm, tego nie wiem, a że tak powiem, osoby które kieruje nie mają kompletnie pojęcia o komputerze, muszę im wszystko po kolei mówić, jak się na początku spytałem to nawet nie wiedzieli jaki system mają, dopiero jak powiedziałem magiczne "vista" to coś zaświtało.
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Jaco »

W ED Dialer utwórz nowy profil połączenia i ustaw go jako domyślnym. Wówczas po odpaleniu tego oprogramowania będzie on wybierał połączenie. Najlepiej zrób to z jakąś kartą ORANGE (POP). Z tego również co ja się zorientowałem to najnowsze wersje ED Dialera mają w sobie jakąś blokadę i dlatego masz komunikat o niewłaściwej karcie SIM.
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Darecky »

Jaco pisze:Jaka ta Vista? Ja mam Home Basic. Czy w pełni oryginalna? SP1 zainstalowany?
Mi na HB też dobrze działało z kartą Simplusa. ( oryginalny, SP1), więc nie wiem skąd teraz te problemy... Co dokładnie oznacza ten błąd, z czym może być nie tak?
Awatar użytkownika
KrissTofferr
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1271
Rejestracja: 2008-03-11, 14:15
Lokalizacja: Lubelskie

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: KrissTofferr »

Darecky pisze:ma ktoś działający link do tych sterowników?
Sterowniki - http://www.ftdichip.com/Drivers/VCP.htm
Manuale dla instalacji sterowników - http://www.ftdichip.com/Documents/AppNotes.htm
Awatar użytkownika
Darecky
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 675
Rejestracja: 2007-07-15, 14:02
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Darecky »

Jaco pisze:Z tego również co ja się zorientowałem to najnowsze wersje ED Dialera mają w sobie jakąś blokadę i dlatego masz komunikat o niewłaściwej karcie SIM.
Na windows 7 na karcie Play wyskakiwał mi taki sam komunikat, ale po odpowiedniej konfiguracji: właczenie ip v4, v6 i client for microsoft networks wszystko było OK.

[ Dodano: 2009-05-14, 21:05 ]
No cóż, chyba pozostaje mi pożyczyć EDka i samemu pokombinować...
Dzięki za wszystkie rady, postaram się wszystko zrobić tak jak piszecie...
Awatar użytkownika
Jaco
Mistrz bezprzewodowy - moderator
Posty: 10946
Rejestracja: 2006-03-27, 18:24
Lokalizacja: Polska

Re: ED77, Vista i dial-up

Post autor: Jaco »

Darecky pisze:No cóż, chyba pozostaje mi pożyczyć EDka i samemu pokombinować...
Ja nie mam go w domu bo bym ci pomógł. Ale u mnie działał bez problemów.
ODPOWIEDZ