iplus - problem z modemem icon 225

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: YaHooo »

A ten komputer na którym Inco 255 działa to ma Vistę, czy Windows XP? Bo może to wina sterowników i nie za bardzo działają na Windows Vista.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kamil23701
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2008-11-27, 23:01
Lokalizacja: Olsztyn

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: kamil23701 »

Ten na którym działa również ma Viste Basic tak samo jak mój ASUS oba systemy są 32 bitowe i oba mają wgrane service pack 1. Sterowniki do tego modemu są również zrobione pod Viste. Wszystko niby jest zrobione tak jak trzeba a jednak nie działa... Może po prostu nie ma na to rady... Nie będzie działał i już...
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: YaHooo »

Rozumiem. Ale musi działać. Jak działa na 3g to i musi działać na 2g. Próbowałeś instalować tylko sterowniki do modemu oraz skonfigurować połączenie według tych dwóch sposobów http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=74231#74231 Bo Twój Icon jest widziany jako karta sieciowa chyba.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-15, 11:41
Lokalizacja: warszawa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: ana »

witam
mam problem nie mogę połączyć się przez modem icon 225. Próbowałem już wszystkiego ale zawsze wyskakuje mi błąd systemowy 0x84000002. Może ktoś z was pomoże mi i powie co on oznacza i jak się go pozbyć. Używam Win Vista Ultimate.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystianb »

Jakiego programu używasz do łączenia się? Czy w menagerze urządzeń(właściwości mojego komputera, i potem po lewej) nie majkichś znaków zapytania albo x'ów. Ewentualnie odinstalować oprogramowanie, i zainstalwoać najnowsze wtąd http://www.option.com/en/support/softwa ... s/icon225/ pierwszy likn (starsze wersje miały problem z vistą)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-15, 11:41
Lokalizacja: warszawa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: ana »

używam Globe Trotera i właśnie na nim wystąpił ten błąd. A co do reszty urządzenie jest widziane nie ma żadnych wykrzykników niby działa ale się nie łączy. Natomiast orginalne oprogramowanie z Orange insalowało mi się ponad 2 godz. i niby też wszystko w pożądku ale też nie łączył z internetem. Samo urządzenie jest sprawne ponieważ działa na laptopie. Oba oprogramowania żądały pin i pokazują że jest zasięg. Czyli niby wszystko jest oprócz internetu.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: krystianb »

Próbowałaś zainstalować najnowszą wersje tą z linka, który podawałęm, bo to może być własnie wina. Soft orange z tego co słyszałem to całkiem nie jest zgodny z vistą.
Innym problemem może być nieaktywna karta sim, jeśli to jest nowa umowa. Co wyświetla się na w pasku statusu (na dole gt connect) bo co do znaczenia sygnalizacji diodami to nie wiem jak jest na tym modemie.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ana
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2009-03-15, 11:41
Lokalizacja: warszawa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: ana »

niestety właśnie ta nowa wersja wyświetla mi taki błąd. A co do reszty urządzenie działa poprawnie, ponieważ korzystam z niego tylko że na laptopie, a kupiłem go z myślą że będę korzystał na stacjonarnym. Lampki nie migają na stacjonarnym i wskazują zasięg ale brak jest połączenia z internetem. Za pierwszym razem instalowałem ten program z linka to internet podziałał 3sekundy a potem tylko ten błąd się pokazywał.
smilingk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-17, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: smilingk »

witam, korzystam z della 1525 (vista home), iplusa z modemem icon 225 i nie mogę się połączyć od trzech dni z internetem. w menedżerze urządzeń przy karcie sieciowej mam same wykrzykniki, modem łapie zasięg. byłabym wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę pomocną w usunięciu problemu
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: ja.michal »

smilingk, masz niezainstalowane sterowniki.
smilingk
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2009-06-17, 19:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: smilingk »

jakieś pomysły skąd mogę je pobrać? nigdy nie pobierałam tych sterowników i rok internet śmigał bez problemów, teraz po zostawieniu kompa w niepowołanych rękach wszystko się schrzaniło.
ja.michal
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 22031
Rejestracja: 2006-08-14, 17:59
Lokalizacja: Polska

Re: iplus - problem z modemem icon 225

Post autor: ja.michal »

smilingk, zobacz na:
www.3Gsterowniki.netstrefa.org
I do niego będzie chyba Option NDIS Drivers.
ODPOWIEDZ