Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: encholex »

Witam,

Niestety nie mogę znaleźć sposobu na wymuszenie pasma 900MHz na tym modemie.
Po ściągnięciu z HP jakichś sterowników, w TNI mamy do wyboru porty:
Obrazek
Czy to wszystkie możliwe porty? bo np. w TNI ustawiając port Modem HP un2420 Mobile Broadband Module Modem nie jestem w stanie połączyć się z zaznaczoną komunikacją AT, czyli można włączyć komunikację AT i sprawdzić moc sygnału ale żeby się połączyć muszę odznaczyć tą opcję. Niestety komend znajdujących się w TNI, modem nie przyjmuje i nie wiem właśnie jak wymusić mu pasmo 900MHz, bo cały czas łączy mi się na 2100MHz.

Czy zna ktoś może komendy AT do tego modułu ?
Czy to wszystkie możliwe porty na tym modemie? Może sterowniki mam do bani...

Fotki modułu:
Obrazek
Obrazek
ezaq
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 271
Rejestracja: 2007-06-12, 10:51
Lokalizacja: Puławy/Wrocław

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: ezaq »

Wg mnie port do komunikacji to COM21. Na COM22 masz GPS, a COM28 to modem.
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: encholex »

Niestety przy wybraniu tego portu i zaznaczeniu "Komunikacja AT" od razu pojawia się komunikat:

Obrazek
dexter18

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: dexter18 »

Pierwsza sprawa czy obsługuje U900?
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: encholex »

no niby tak..

Technology/Bands:

HSPA/UMTS – 800/850/900/1900/2100 MHz
Quad-band EDGE/GPRS/GSM – 850/900/1800/1900 MHz
Dual-band EV-DO/CDMA – 800/1900 MHz
Advanced RF Technologies
Receive Diversity on all HSPA/UMTS/EV-DO/CDMA bands
Receive equalization
Standalone GPS, AGPS, gpsOneXTRA™
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: wibi »

Na pewno to co podałeś w pierwszym poście to są porty. Niestety TNI jako "kombajn" ma kilka drobnych wad jak np.komunikacja dla wpisywania komend AT (należy wybrac inny port niż ten na którym "siedzi" modem) no i to, że zasadniczo najlepiej obsługuje modemy Huawei.Sam znam i używam (chociaż pewnie jest wiele innych) trzy w tym TNI ale osobiście preferuję taki malutki programik pod nazwą "My Huawei Terminal" który nie instaluje się w systemie,wykrywa wszystkie porty na których zainstalowany jest modem i jest banalny w obsłudze no i oczywiście pasuje do każdego modemu.Spakowany ma tylko 33Kb a znajdziesz go na chomikuj.pl/wibi. Jeśli tylko znasz komendy AT które chcesz do modemu wysłać to polecam.Oczywiście,on do niczego innego nie służy a tylko do wprowadzania komend.
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: encholex »

Na początku dziękuję za zainteresowanie :)

Tak, dobrze przeczytałeś :) takie mam do wyboru porty po zainstalowaniu jakichś znalezionych na stronie HP sterowników.
Sęk w tym, że moduł jest w stanie przyjmować komendy tylko na porcie: Modem HP un2420 Mobile Broadband Module Modem (u mnie port port 28) i tylko na nim mogę również się łączyć ale przy odznaczonej komunikacji AT.
Program o którym mówisz pokazuje też tylko te trzy porty, choć widzi też konfiguracje do obecnie niepodłączonego huawei'a.

Obrazek

I tak jak w pierwszym poście wspomniałem, szukam informacji na temat komend do takiego modułu oraz może ktoś wskaże mi jakieś sterowniki przy których pojawi się więcej portów...
Tylko chcę wymusić gościowi łączenie się z BTS'em Aero2, bo tam mam niższe pingi i wyższe transfery.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: wojteks »

wibi pisze:ma kilka drobnych wad jak np.komunikacja dla wpisywania komend AT (należy wybrac inny port niż ten na którym "siedzi" modem)
To nie jest wada, większość modemów tak ma. Jeżeli modem nie jest w trybie "połączony" to komendy AT można wydawać na porcie "modem" jednak często odpowiedź przyjdzie na drugi port. Natomiast w trybie "połączony" komendy AT mozna wydawać tylko na porcie diagnostycznym i stąd w wielu przypadkach musimy wybrać połączenie czy komunikacja AT jeżeli modem nie ma drugiego portu.
Nie pomagam na PW!
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: wibi »

@encholex

Nie wiem czy tam są jakieś komendy? ale spróbuj wejść, moze coś znajdziesz. Link : https://www.codeaurora.org/patches/quic/gobi/
encholex
Stały użytkownik forum
Posty: 135
Rejestracja: 2012-07-08, 20:28
Lokalizacja: ---

Re: Qualcomm Gobi2000 aka HP un2420 - KOMENDY AT

Post autor: encholex »

Niestety mam 7 x64, ale dzięki za chęci :)


Problem rozwiązany !!
Komenda: AT$QCBANDPREF = 1, “x”, gdzie za x wybieramy sobie:

Obrazek


i dla mnie po wybraniu opcji 34, bez problemu znajduje i łączy się z BTS'ami Aero2 na 900MHz
Komenda powinna działać na wszystkich Gobi
ODPOWIEDZ