Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qbusp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-11, 18:26
Lokalizacja: W-W

Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: qbusp »

Witam. Próbuje się połączyć z AERO ale na modemie cały czas miga zielona dioda. Zrobiłem wszystko tak jak jest w tym artykule http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym- ... #idc-cover ale nic to nie dało. Modem mi ma simlocka (sprawdziłem w DC-unlocker) a Mobile Partner w ogóle nie widzi modemu ani sygnału. W TNI jest sygnał ale w miejscu operator ciągle jest napis czekaj.
Dodam jeszcze, że próbowałem połączyć się poprzez telefon (Xperia Miro) i też nie działa... Wyszukuje niby sieć AERO (2G i 3G) ale przy próbie połączenia wyskakuje komunikat, że "karta sim nie zezwala na połączenie się z tą siecią).... Pomożecie ?:)
Awatar użytkownika
jakubd
Stary wyga bezprzewodowy
Posty: 842
Rejestracja: 2007-06-11, 22:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: jakubd »

Artykuł, co dokładnie jest w nim napisane na czerwono - jest nieaktualny, ale opisane w nim ustawienia są nieszkodliwe.
1. Sprawdź, czy jesteś w zasięgu sieci. Niestety nie ma dobrej mapy:
http://jdtech.pl/2011/11/aero2-jak-spra ... egu-2.html
2. Jeżeli jesteś, ale sygnał jest słaby, skorzystaj z prostych wskazówek:
http://jdtech.pl/2013/03/jak-sobie-radz ... adnik.html

E353 rzadko miewa problemy ze specyficzną konfiguracją Aero2, ale można spróbować wymusić UMTS 900.

Oczywiście cała operacja ma sens TYLKO w przypadku E353s-2, E353u-2 oraz E353Ws-2. Wersje z "-1" w nazwie są po prostu niezgodne z Aero2. Pełne oznaczenie jest przy gnieździe karty SIM.
qbusp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-11, 18:26
Lokalizacja: W-W

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: qbusp »

moja wersja to s-2, chodzi o to, że zasięg chyba jest (tak pokazuje TNI) jest ale nie chce połączyć się z sieci. Cały czas miga zielona dioda. Mobile partner nie wykrywa modemu a w TNI cały czas jest coś takiego

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c82 ... bf4f2.html

dodam jeszcze, że jak rozwinę ten panel koło godziny (na dole po prawej) to nad znaczkiem zielonych kresek od TNI jest literka U i mała czerwona kropka. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: wojteks »

qbusp pisze:chodzi o to, że zasięg chyba jest (tak pokazuje TNI)
W którym miejscu pokazuje że jest zasięg? Jeżeli jest zasięg to TNI pokazuje też operatora (w przypadku BDI będzie to Plus). Włóż inną kartę SIM, może być głosowa i sprawdź czy się zaloguje do sieci 3G której masz zasięg albo pojedź w miejsce gdzie na pewno jest zasięg 3G Plusa a najlepiej pewne miejsce z zasięgiem 3G UMTS900.
Nie pomagam na PW!
qbusp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-11, 18:26
Lokalizacja: W-W

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: qbusp »

wojteks pisze:W którym miejscu pokazuje że jest zasięg? .
Na zdjęciu, które załączyłem na dole po lewej stronie jest moc sygnału - wynosi 100% i są wszystkie kreski. Czyli według mnie (oczywiście mogę się mylić) jestem w zasięgu, poza tym jak włożę kartę AERO do telefonu, wyszukuje mi sieci Aero 2G i Aero 3G, ale też nie mogę się z nimi połączyć.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-06-19, 17:12 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-06-19, 16:12 przez qbusp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: krystianb »

qbusp pisze:Na zdjęciu, które załączyłem na dole po lewej stronie jest moc sygnału - wynosi 100% i są wszystkie kreski. Czyli według mnie (oczywiście mogę się mylić) jestem w zasięgu,
To jest zasięg przypadkowej sieci, dopiero jak zamiast czekaj pojawi się nazwa Aero2 albo Plus to się zalogujesz do sieci.
qbusp pisze:poza tym jak włożę kartę AERO do telefonu, wyszukuje mi sieci Aero 2G i Aero 3G, ale też nie mogę się z nimi połączyć.
To wyszukuje plusa (tak skonfigurowana jest karta sim, zastępuje nazwę) Jaki masz telefon, miro ale ST23i czy ST23a
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
qbusp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-11, 18:26
Lokalizacja: W-W

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: qbusp »

krystianb pisze: Jaki masz telefon, miro ale ST23i czy ST23a
ST23i,
czekam po kilkanaście minut i i tak nie ma zasięgu, dodam, że korzystam w TNI z portu w którym jest napisane UI Interface, z innych też korzystałem ale nadal nic
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: krystianb »

qbusp pisze:czekam po kilkanaście minut i i tak nie ma zasięgu,
Jeśli nie masz zablokowanego roamingu w telefonie to znaczy, że jesteś poza zasięgiem sieci Aero2.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
qbusp
Początkujący użytkownik forum
Posty: 5
Rejestracja: 2013-06-11, 18:26
Lokalizacja: W-W

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: qbusp »

krystianb pisze:Jeśli nie masz zablokowanego roamingu w telefonie to znaczy, że jesteś poza zasięgiem sieci Aero2.
Nie mam zablokowanego roamingu a telefon przy wyszukiwaniu sieci wykrywa AERO tylko nie może się z nim połączyć

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-06-20, 19:32 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-06-20, 18:32 przez qbusp, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: wojteks »

qbusp pisze:a telefon przy wyszukiwaniu sieci wykrywa AERO tylko nie może się z nim połączyć
Aero2 (BDI) pracuje na roamingu Plusa i nie jest wykrywany jako taki więc skąd go wykrywasz?
Zakładam że kartę masz nową albo po wymianie.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Problem z modemem HUAWEI 353 - zielona dioda w AERO2

Post autor: krystianb »

qbusp pisze:a telefon przy wyszukiwaniu sieci wykrywa AERO tylko nie może się z nim połączyć
Nie wykrywa aero tylko plusa. Od października zeszłego roku aero2 ma taki sam mnc jak plus chyba że jesteś na samym skraju zasięgu i sygnał z telefonu do stacji nie dolatuje ale to raczej mało możliwe. Ewentualnie możesz mieć zablokowaną kartę sim.

[ Dodano: 2013-06-19, 22:34 ]
wojteks pisze:Zakładam że kartę masz nową albo po wymianie.
Stara nie pokazała by plusa jako aero2.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
ODPOWIEDZ