uszkodzony soft huawei e3131

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

Cześć

Mam problem z modemem Huawei e3131. Poprzedni właściciel wgrał zły upgrade zamiast do e3131, został wgrany do modelu Huawei HiLink. Po podłączeniu system widzi go jako napęd CD, natomiast nigdzie nie widzi go jako modem, a przy próbie aktualizacji wyskakuje błąd 10, czyli brak połączenia modemu z komputerem. Czy ktoś ma pomysł jak to naprawić?
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: wibi »

A czy próbowałeś zainstalować sterowniki z "Napędu CD" który pojawia się w kompie?Kliknij prawym przyciskiem myszy na ten DYSK i wybierz "Rozwiń" (system XP), powinien pojawić się obraz .iso z kilkoma plikami, które instalujesz. To sterowniki i dashboard. Po tym wgranie właściwego softu powinno być bezproblemowe jak sądzę.
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

Właśnie cały soft od Play się instaluje natomiast, nie widzi sieci ani urządzenia.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: wibi »

Jak masz zainstalowany Manager Połączeń od PLAYa to kliknij na niego (jesli nie instaluje automatycznie po włożeniu modemu do USB) bo to on zainicjuje modem
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: kordirko »

Spróbuj wgrać oryginalny firmware,
znajdziesz tutaj gdzieś: http://forum.jdtech.pl/Watek-huawei-e3131-firmware
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

niestety nic nie pomogło. zrobiłem print screeny:

http://imageshack.us/photo/my-images/54 ... owanie.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/21 ... owanie.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images/19 ... owanie.jpg
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: wibi »

Przyznam się, ża ja nic nie rozumiem? Wgrałeś w końcu ten oryginalny soft czy nie? Nie wiem jak to jest z modemami Huawei ale przy modemach ZTE wgrywany soft jest w pierwszej kolejności rozkładany na części składowe i zapisywany w tworzonym katalogu "Windows Service"?znajdującym się w Program Files (to katalog tymczasowy który znika gdy zamkniemy plansze softu). W czasie gdy plansza wgrywanego softu jest otwarta te tymczasowe pliki z katalogu j/w można skopiować do innego,dowolnego i np.wgrać je do modemu programem QPST v.2.7.378. Gdyby podobnie było z Huaweiem to raczej problemu nie powinno być ale jak wspomniałem nie miałem za wiele do czynienia z tą Marką, może fachowcy będący na forum wypowiedzą sie w tej sprawie czyli jak wgrać soft do modemu gdy ten jest niewidoczny.
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

Problem prawdopodobnie jest w oprogramowaniu modemu ?firmware? gdyż program do łączenia modemu z internetem działa z innym modemem. Problem w tym że żadem program nie widzi tego modemu. Jak go podłączam to wyświetla się tylko jako stacja cd-rom, a nie jako modem.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: wibi »

bartmaxx pisze:.. żadem program nie widzi tego modemu. Jak go podłączam to wyświetla się tylko jako stacja cd-rom, a nie jako modem.
Ależ to jest b.częsty przypadek i dotyczy różnych modemów i różnych komputerów. Wspomniałeś coś o zainstalowaniu sterowników "ręcznie", jakichś zewnętrznych. Wydaje mi się, że powinieneś pozbyć się ich jak najprędzej i wgrać te z modemu czyli te z HiLink, być może wówczas komp wykryje urządzenie (na pewno nie modem) . Jako modem urządzenie zgłosi się dopiero gdy będziesz miał zainstalowane sterowniki.Gdy ta zmiana sterowników nie pomoże to wydaje mi się, że pozostał tylko JTAG. I jeszcze jedno, nie wspomniałeś jaki masz system na komputerze bo najlepiej było by mieć XP.
Spróbuj jeszcze użyć programu "Huawei modem uniwersal flasher" który znajdziesz pod linkiem http://mag56.ru/poleznyye-programmy-dlya-modemov
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

Cały czas pracowałem na windowsie 7.

po podłączeniu do XP, komputer łączy się rzekomo przez bramkę 192.168.1.1 - to jest ten modem huawei, gdyż inne połączenia zostały odłączone. po próbie odpalenia w przeglądarce adresu 192.168.1.1 komputer łąduje natomiast w efekcie końcowym nie wyświetla się nic, przechodzi tylko na : 192.168.1.1/html/index.html , natomiast dalej nie jest widziany pod żadnym portem com
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

Takie pytanie co to jest ten JTAG?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: key »

Nie pomagam na PW.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: wibi »

@bartmaxx
Napisałem wcześniej JTAG ale sadząc z twojego "..pytania co to jest.." myślę, że sobie nie poradzisz. W tej sytuacji, jeśli wykorzystałeś wszelkie możliwe "opcje" to raczej sprzedaj ten modem jako uszkodzony i kup nowy, bo nawet gdy znajdziesz kogoś kto ci to zrobi (np. na giełdzie elektronicznej we Wrocławiu, mający boxa-serwis komórkowy) to koszt tego, plus uzyskany ze sprzedaży będzie większy niż kupno nowego
bartmaxx
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2013-06-06, 09:18
Lokalizacja: wrocław

Re: uszkodzony soft huawei e3131

Post autor: bartmaxx »

ok, dzięki za informację, w takim razie modem zostanie sprzedany.
ODPOWIEDZ