ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Post autor: blankNaME »

nie mam nic przeciwko LTE, bo odkąd to załapałem, pingi spadły trzykrotnie albo i więcej, ale upload jest nieporównywalnie mniejszy niż download. przynajmniej u mnie. DL mam na poziomie ~42Mbps a UL - ~1,5Mbps. sieć: PLUS. odległość od nadajnika: ~4 km. czy winą może być to, że druga z dwóch podłączonych do modemu anten nie załapała LTE? mam podłączone dwie różne anteny (bo nie chciało mi się kupować takiej samej jak ta najbardziej wydajna) :P
ktoś ma pomysł na to, co jest grane?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Post autor: wojteks »

blankNaME pisze:mam podłączone dwie różne anteny
Jak?
Nie pomagam na PW!
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Post autor: blankNaME »

nie rozumiem pytania. normalnie - jedna - mocniejsza - w gniazdo najbardziej oddalone od wtyczki USB, a druga w to bliższe. obie anteny stoją obok siebie w dość małej odległości - właściwie to na parapecie :P są to anteny dookólne (podobne do tych słabszych samochodowych)
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Post autor: matek451 »

Zacznijmy od tego, ze te patyki to nie anteny. Służą jedynie do przeniesienia miejsca poboru sygnału na zewnątrz, nie dają zysku.Trudno mówić , że jedna jest mocniejsza , obie to szmelc. Prawidłowo potrzebne są dwie anteny pracujące w polaryzacjach pod kątem prostym. Osiągi niezłe u mnie ten UL też nie raz niski mimo iż posiadam dobrą antenę kierunkową dual LTE z Cybertecha i taką Ci polecam.
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Post autor: blankNaME »

no dobra, ale nie wiem, czy w takiej sytuacji w ogóle potrzebna jest inna antena - sam piszesz, że czasami też masz tak niski UL, a mój DL mnie satysfakcjonuje. a wydać 150 zł na coś, co nie poprawi zasięgu to trochę nierozsądne :P
blankNaME
Stały użytkownik forum
Posty: 100
Rejestracja: 2011-06-18, 11:46
Lokalizacja: Lublin

Re: ZTE MF821 - LTE - niski upload - to normalne?

Post autor: blankNaME »

dobra, postanowiłem, że jednak kupię jakąś antenę dualną. problem jest tylko taki, że cybertech będzie realizował zamówienia po 4. sierpnia. znacie może jakieś inne sklepy, w których można by coś dostać?
//edit: btw: temat chyba można przenieść do działu wyżej :P
ODPOWIEDZ