ZTE MF100. Log z DC-Unlocker Client

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
eRR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-02, 14:44
Lokalizacja: Polska

ZTE MF100. Log z DC-Unlocker Client

Post autor: eRR »

Witam wszystkich forumowiczów. Jestem tu nowy i jest to mój pierwszy post.

Mam w domu stary modem ZTE MF100, przywiozłem go z UK. Jest z sieci O2. Dziś zastanawiałem się, czy ma on simlock i czy mógłbym w razie jego braku, używać tego modemu w Polsce, z np. Orange Free na Kartę.
Ściągnąłem klienta DC-Unlocker, aby sprawdzić czy mój modem posiada simlock. Oto zrzut ekranu z klienta DC:

Obrazek

Mam rozumieć, że mój modem nie ma simlocka tak? :)
Jeśli nie ma, to śmiało mogę kupić dowolną kartę SIM i używać z niej internet na laptopie?
Druga sprawa to to, że zainstalowane oprogramowanie O2 jest niekompatybilne z Windows 8. Muszę wgrać jakiś inny soft na modem. Jaki polecacie?

Z góry bardzo dziękuję tym, którzy zechcą odpowiedzieć na te kilka moich pytań.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF100. Log z DC-Unlocker Client

Post autor: YaHooo »

eRR pisze: Mam rozumieć, że mój modem nie ma simlocka tak? :)
Jak najbardziej nie ma simlocka.
eRR pisze: Jeśli nie ma, to śmiało mogę kupić dowolną kartę SIM i używać z niej internet na laptopie?
Jeśli tylko masz zasięg to tak.
eRR pisze:Druga sprawa to to, że zainstalowane oprogramowanie O2 jest niekompatybilne z Windows 8. Muszę wgrać jakiś inny soft na modem. Jaki polecacie?
Najlepiej by było poszukać oryginalnego od producenta modemu. Ale zawsze można zainstalować sterowniki, a niech łączeniem zajmie się np <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a> albo sam system.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
eRR
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-02, 14:44
Lokalizacja: Polska

Re: ZTE MF100. Log z DC-Unlocker Client

Post autor: eRR »

Dzięki za odpowiedzi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: ZTE MF100. Log z DC-Unlocker Client

Post autor: YaHooo »

eRR nie ma za co. W razie czego pisz :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ