Router Draytek Vigor 2130n + Huawei E353s-2 = nie łączy się

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
pepe_lodz
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 183
Rejestracja: 2011-01-20, 13:01
Lokalizacja: LDZ

Router Draytek Vigor 2130n + Huawei E353s-2 = nie łączy się

Post autor: pepe_lodz »

Witam
Posiadam router Draytek Vigor 2130n i modem z sieci T-mobile Huawei E353s-2. Do modemu jest wlozona karta z sieci PLUS GSM od iplusa... Modem nie ma na 100% simlocka i po podlaczeniu do laptopa laczy sie bez problemu z internetem. Jednak mimo listy modemow na ktorej jest moj na stronie Drayteka router nie nawiazuje polaczenia z internetem za pomoca modemu 3G E353s-2. Ustawienia polaczenia 3G w routerze zostawilem domyslne... APN jest : internet.

Mam jeszcze modem Huawei E1820 i jego podlaczylem do routera i na tych samych ustawieniach laczy sie bez problemu z internetem. Tylko po pewnym czasie jak uzywam lacza 3g jako zapasowe to nie laczy ale chyba czesciowo rozwiazalem to podajac w initial modem na routerze komende: AT^U2DIAG=0 - włączenie tylko samego modemu

Mialem wrazenie ze to pomoglo... Jednak na problem nie laczenia modemu E353s-2 nie mam pojecia. Prosze o pomoc...

Aha dioda na modemie podlaczonym do routera na poczatku mruga na zielono i pozniej przelacza sie na mruganie niebieskie...i tak mruga caly czas i nie zapala sie na niebiesko jak w przypadku po polaczeniu na E1820. WIec widac ze nie laczy sie E353
Lista modemow obslugiwanych przez routery DRAYTEK:
http://www.draytek.com/user/SupportFAQD ... hp?ID=1991
przemaso
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-09, 07:16
Lokalizacja: Wawa

Re: Router Draytek Vigor 2130n + Huawei E353s-2 = nie łączy się

Post autor: przemaso »

Miałem podobny problem.
Rozwiązałęm go robiąc upgrade firmware z 1.5.1.2 (język polski) do wersji 1.5.3 (język angielski) do pobrania z ftp draytek'a (klik)

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ