Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
arek1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-04, 17:04
Lokalizacja: GKW

Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Post autor: arek1986 »

Witam. W końcu plus zrobił promocje i możemy przejść Z CDMA na internet mobilny i mam do was pytanie? Jaki Ruter ewentualnie modem z ruterem wybrać? JA byłem w sklepie firmowym plusa i polecono mi Ruter Huawei B539 pan z obsługi bardzo zachwalał że wielu go chwali niestety nie mieli na stanie i zamówiłem na przyszły tydzień. Kolega znów pojechał do Grudziądza do innego punktu plusa i tam odradzono mu B593 bo niby zasięg gubi i połączenie zrywa no i pan powiedział że niby nie można przełączyć żeby korzystał tylko z HSDPA tylko że przełącza się miedzy Lte a HSDPA. Tam znow polecono zestaw modem ZTE MF 821 LTE i ruter Edimax. Może ktoś może sie wypowiedziec na temat tych zestawó
Nasza miejscowość http://mapa.btsearch.pl/gps/ll/53.66151 ... 59375/z/15
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Post autor: matek451 »

Tego Edimaxa z MF-821 to od razu sobie odpuść. Plus miał dużo problemów z tym zestawem. Ponoć je rozwiązał wraz z nowym softem do Edimaxa. Ten konsultant chce się pozbyć badziewia stąd taka gadka. Wybór B-593 dużo lepszy, o LTE możesz tylko pomarzyć więc nie ma problemu z tym przełączaniem. Możesz mieć problemy ale z zasięgiem. Zapewne będzie potrzebna antena kierunkowa na 900MHz. Tylko nie bierz jakiegoś złomu z Plusa, pewnie będą proponować . Ich anteny to szmelc. Za 120 zł kupisz ATK-20, ustawisz na Prabuty lub Kwidzyn i powinno działać.
arek1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-04, 17:04
Lokalizacja: GKW

Re: Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Post autor: arek1986 »

Właśnie dziwiło mnie dlaczego ten pan tak zachwalał tego Edimaxa. Miałem przed chwila modem LTE od Kolegi i jak włożyłem do komputera to na speedtest transfer był ok 4 mb ale i 1.5 mb bylo zasieg HSPA+ 3 kreski zasięgu. Wiec nawet bez anteny nie jest źle.
patryk7588
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 410
Rejestracja: 2012-07-15, 09:05

Re: Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Post autor: patryk7588 »

GKW - to rozumiem Kwidzyń. W Kwidzyniu według mapy Plusa jest także LTE, więc może pomyśl nad anteną do LTE :)
arek1986
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2012-12-04, 17:04
Lokalizacja: GKW

Re: Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Post autor: arek1986 »

Kolego od Kwidzyna mieszkam ok 15-20 km w linii prostej wiec u mnie to raczej tylko hspa+
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Migracja z CDMA do Plus do Lte/Hsdpa

Post autor: matek451 »

Teoretycznie jesteś w zasięgu HSPA z Plusa .Jeśli Plus chodził bez anteny to powinno być OK, kupisz ATK-20(ATK-10) i będzie lepiej i stabilnie. Jeśli chcesz <font color="#FF00FF"><b>»»wziąć««</b></font> router z Plusa to bierz z LTE , B-593. Gościu nie powiedział , że ten Edimax w zestawie z MF821 obcina prędkość w LTE. W przyszłości może doczekasz się LTE i wykorzystasz B-593 na maksa.
ODPOWIEDZ