ZTE MF669 + Cyfrowy Polsat - łączy się, ale nie ma neta

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
janekdz
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-26, 07:17
Lokalizacja: Bochnia

ZTE MF669 + Cyfrowy Polsat - łączy się, ale nie ma neta

Post autor: janekdz »

Witam wszystkich forumowiczów !

Znajoma ma dziwny problem z w/w modemem. Modem pokazuje zasięg sieci (jest dobry), po kliknięciu w Polacz łaczy się z siecią, w tray'u Windows 7 pojawia się info, ze mam dostęp do internetu, modem dostaje IP, DNS, brame jednak nie można załadować żadnej strony internetowej, nie działa też ping do żadnego serwera.
W aplikacji od CP w pozycji "Pobrane dane" mam zazwyczaj kilkanaście kB, wysłanych danych jest więcej - wyglada tak jakby modem miał problem z odbieraniem danych

Sprawdzałem modem na innych komputerach i wszystko działało bez zastrzeżeń
Więc stwierdziłem, że przeinstaluje system. Po instalacji systemu nadal jest tak samo (reinstalacja z partycji recovery, laptop HP 620, Win7 HomePremium)
Próbowałem się połączyć też przez Dial-Up - połaczył się, ale neta brak

Czy ktoś ma jakikolwiek pomysł, czy rade?
Z góry dzieki
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF669 + Cyfrowy Polsat - łączy się, ale nie ma neta

Post autor: wibi »

Nie wiem czy dobrze odpowiem? ale podzielę sie swoimi, skromnymi doświadczeniami z podobnym modemem (ZTE MF668). Otóż mam kilka tych modemów (6) które kupiłem na Allegro jako uszkodzone-nie łączące.Naprawiłem uszkodzenia mechaniczne i wszystkie modemy działają tzn.znajdują sieć,pokazują poziom sygnału (zazwyczaj full),nazwę sieci ale nie chcą się połączyć?? Już kombinowałem w różny sposób na kompie stacjonarnym i netbooku ale bez powodzenia. Przez przypadek sprawdziłem jeszcze na netbooku z wgranym nowym i czystym sytemem i.....szok, zainstalował się automatycznie manager pobierania a modem ruszył z kopyta i to wszystkie które mam!! Jaki z tego wniosek otóż w/g mnie problem sprawiają INNE STEROWNIKI które wcześniej były używane względnie antywirus? ale która z tych opcji tego jeszcze nie wiem. W każdym razie radzę odinstalować wszelkie pozostałości po poprzednich sterownikach modemów i zablokować (na moment łączenia) antywirusa, ponownie zainstalować Managera i powinno ruszyć. Niestety,top_netinfo z modemami ZTE bardzo kiepsko współpracuje (ZTE ma inne komendy) i polecam tylko firmowe sterowniki.
ODPOWIEDZ