Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

Witam, coraz bardziej myślę o zmianie dostawcy internetu, aktualnie mam radiówkę i przede wszystkim mam problem z pingiem, jest za długi co idzie za tym nie pograć online i stronki otwierają się dłużej. Jak już nadejdą godziny szczytu to już nie ma co mówić w ogóle o graniu online.

Mam na uwadze dwa modemy, routery.

http://vortal.fastpc.pl/recenzja-modemu ... awei-b683/

oraz ten

http://allegro.pl/bez-simlocka-wersjapl ... 26345.html

I teraz jest pytanie, że już się tak pochwalę, kończę budowę domu jednorodzinnego 130 m2 z poddaszem użytkowym, teraz czy któryś modemo-router da radę wysłać sygnał z dołu na górę i odwrotnie? Jaką mają moc te urządzenia? Ktoś ma coś podobnego?

Używam podobne urządzenie w Niemczech do internetu z Tchibo jest do Huawei e5 i ogólnie ma on słabą moc, oddalam się od niego o jakieś 10 m po drodze dwie ściany i już sygnału nie mam. Może te są lepsze i podołają u mnie w domu na dole i na piętrze?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:I teraz jest pytanie, że już się tak pochwalę, kończę budowę domu jednorodzinnego 130 m2 z poddaszem użytkowym,
Zapomnij, tego nie załatwisz nawet normalnym routerem. Potrzebujesz jeszcze przynajmniej jednego dodatkowego AP (podłączonego kablem do routera) na drugiej kondygnacji, choć i to może być mało.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

Kurcze, to co ja będę musiał kable ciągać :-) tego chcę w nowym domu uniknąć. Mam pod panelami położony kabel do radiówki, ale myślę o mobilnym. A możesz mi tak na prosty sposób napisać jak to zrobić, co potrzebuję itd, na razie tylko tak pytam. Mam do dyspozycji już jeden router 3G, i dwa routery które są teraz podłączone do radiówki, AP i radio jak to mówią technicy od mojego dostawcy. Czy to wystarczy? W ogóle czy poradzę sobie z konfiguracją, jak miałem ten router 3G to w Niemczech udało mi się skonfigurować, ale czy dam rade połączyć w taki sposób co opisujesz.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: matek451 »

Podaj jakie masz urządzenia: router do 3g, router do radiówki oraz drugi jako AP. Możesz wykorzystać te urządzenia do zbudowania sieci bezprzewodowej w domu. Wówczas jako główny router 3G, do tego na piętrze AP Client,( który pobierze sygnał z dołu) spięty krótkim kablem LAN z AP( rozsyła sygnał po WiFi na górze). Do sieci na górze możesz wykorzystać sprzęt od radiówki jeśli router podłączony do teraz do niej ma AP Clienta.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

matek, wszystko mam TP-Linka, nie jestem teraz w stanie podać modele.

Ogólnie muszę skupić się na radiówce, mobilny może poczeka.
Radiówke mam skonfigurowaną, więc chyba by było dobrze jak ten 3G router by był na górze, a na dole AP i radio, ale czy może 3G być na górze i wysyłać na górze sygnał, bo na dole od AP będzie router i na dole radio wyśle sygnał. Teraz czy będę potrzebował technika od dostawcy, czy nie będę potrzebował ich ustawień, bo ogólnie to oni robią sobie jaja, bo ja np nie mam dostępu do routerów, żadnego. Mówią że ludzie grzebią i przestawiają a oni muszą później jeździć i naprawiać.
Ile metrów kabla mogę podpiąć, max niby 80 metrów słyszałem, bo muszę teraz kabel póścić w podłodze, dobrze że jeszcze paneli na dole nie mam, to uda się. I na górę jakoś się uda pociągnąć.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:Kurcze, to co ja będę musiał kable ciągać :-)
Koniecznie. Na twoim miejscu pociągnął bym kabel do każdego pomieszczenia gdzie może się znaleźć jakiś stacjonarny sprzęt typu komputer stacjonarny, konsola TV czy cokolwiek innego. Nawet w kluczowe miejsca dałbym po 2 kable, majątku to nie kosztuje, a bardzo szybko infrastrukturę docenisz, choćby przy odtwarzaniu filmów po sieci wewnętrznej.
matek451 pisze:Wówczas jako główny router 3G, do tego na piętrze AP Client,( który pobierze sygnał z dołu) spięty krótkim kablem LAN z AP( rozsyła sygnał po WiFi na górze)
Cuda wianki kombinujesz, kolega buduje dom, może wszędzie kable pociągnąć.

[ Dodano: 2013-09-01, 15:52 ]
adziu82 pisze:Ile metrów kabla mogę podpiąć, max niby 80 metrów słyszałem,
Dobrej jakości kabel 100m pomiędzy urządzeniami musi dać radę, taki jest standard.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystian, ale ja już mam poszpachlowane i pomalowane, teraz będę musiał szlifiereczka nacinać na ścianach żeby kabel puścić, mówię o górze, bo na dole mogę na podłodze położyć.

I chyba tak zrobię, jak piszesz, że puszczę do każdego pokoju kabel. Ale tak napiszę , że np do stacjonarnego można użyć kartę sieciową, do konsoli x-box np także jest coś podobnego.

Osobiście mam także stacjonarny, na którym gram w fife, tylko i wyłącznie na razie mieszkam u teściów i nie ma problemu żeby połączyć się kablem do kompa.

Ale później jak skończę dom, to albo karta sieciowa albo kabel będzie trzeba ciągnąć.

A nie będzie odpowiedzi na to czy , będę mógł sam skonfigurować router na górze? Czy będzie potrzebny technik, co tam trzeba wpisać?

A czy mogę zrobić tak- AP i radio na dole, te co teraz mam skonfigurowane pod radiówkę, a na górę router 3G? Router 3G ogarnie górę, jak myślicie?

[ Dodano: 2013-09-01, 16:00 ]
krystianb pisze:Cuda wianki kombinujesz, kolega buduje dom, może wszędzie kable pociągnąć.
Ale ja podobnie myślałem co matek, że to w taki sposób zrobić.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:I chyba tak zrobię, jak piszesz, że puszczę do każdego pokoju kabel. Ale tak napiszę , że np do stacjonarnego można użyć kartę sieciową, do konsoli x-box np także jest coś podobnego.
Móc to można, ale każde dodatkowe urządzenie zmniejsza przepustowość wifi, jak choćby zaczniesz przesyłać filmy po dlna to zrozumiesz, ale bez kabli w ścianach będzie za późno.
adziu82 pisze:A nie będzie odpowiedzi na to czy , będę mógł sam skonfigurować router na górze? Czy będzie potrzebny technik, co tam trzeba wpisać?
Tutaj to ja już się pogubiłem bo nawet nie wiem co chcesz zrobić. Bo coś piszesz o radiówce potem o 3g.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:Tutaj to ja już się pogubiłem bo nawet nie wiem co chcesz zrobić. Bo coś piszesz o radiówce potem o 3g.
Nie, krystian, ja mam tak- Router TP-Linka 3G ( używałem go w Niemczech, ale zmieniłem na Huawei e5 ) Tp-Linka AP oraz jak to technicy u mnie mówią radio , także TP-Linka, także mam do dyspozycji 3 urządzenia.

I z tego chcę zrobić sieć w domu. Te które używam teraz i mam skonfigurowane na radiówke, chciałbym żeby były na dola, czyli AP i radio i teraz od radia muszę pociągnąć kabel na górę i na górze by był właśnie ten router 3G, bo z tego co się pytałem jak go kupowałem to może służyć jako AP także. Więc mogę go użyć na górze i żeby wysyłał sygnał na piętrze?
RAW
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

Aha czyli radiówka będzie działała i nowym domu? Do tego myślisz, że na 3g bez problemu pograsz w gry online?
Jeśli stoi obok tego w którym teraz używasz to może się udać bez wizyty techników.
Shemat instalacji "radio" podpięte do wan TP3420 (oczywiście pomiędzy routerem a radiem zasilacz PoE, który zapewne masz), w usb wpięty jakiś modem, do ww router podpięty kablem stary ap znajdujący się na kondygnacji bez routera.
Opcja z którą sobie poradzisz to przełączanie pomiędzy netami po zalogowaniu się na stronę konfiguracyjną routera. Człowiek bardziej obyty potrafił by zrobić tak, żeby oba połączenia działały na raz, gry korzystały z jednego łącza, a www z innego ale do tego już openwrt i zaawansowana konfiguracja potrzebne są na routerze :cwaniak:
Tylko problem jest taki, że najprawdopodobniej to na łączy 3g będzie gorzej, chyba że masz za dostawcę uryniarza.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:Do tego myślisz, że na 3g bez problemu pograsz w gry online?
Tak, bo właśnie po to kupiłem starter Orange i właśnie do gry w fife korzystam z mobilnego neta. :hyhy:

Nie wiedziałem, że jestem aż taki trudny do zrozumienia :cry: ale nie dziwię sie, to Ty masz pomagać a nie ja ,po prostu nie potrafię dobrze tego wytłumaczyć :D

Jeszcze raz- Będę używał tylko i wyłącznie nata radiowego ( może w przyszłości zmienię na 3G )
Router który mam ten 3G chcę użyć na górze do radiówki, aby był podłączony do radia na dole, pobierał sygnał z dołu i wysyłał na górze( mam nadzieję że mogę tak ) na dole tak jak napisałeś, nie wiem skąd ale mam TP 3420 plus radio ( nie wiem jaki model )

Nie będę przełączał miedzy radiówka, a 3G , będzie to tylko i wyłącznie radiówka.

Da się tak? I jeszcze raz, technik będzie potrzebny, abym mógł podłączyć pod radio na dole router 3G który będzie na górze? Czy to jest trudna konfiguracja? Nie robiłem nigdy tego, zawsze jak cos konfiguruję, to jest opcja ,, prób i błędów''

[ Dodano: 2013-09-01, 17:05 ]
krystianb pisze:oczywiście pomiędzy routerem a radiem zasilacz PoE, który zapewne masz
A co to? Ja pomiędzy AP a radiem mam kabel LAN-owski :hyhy:

...teraz właśnie sprawdziłem co to ten zasilacz, ja czegoś takiego nie mam, po co on jest. Technicy mi czegoś takiego nie dali. Czy nie kazali kupić.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:na dole tak jak napisałeś, nie wiem skąd ale mam TP 3420 plus radio ( nie wiem jaki model )
W profilu masz. TP-Link MR3420 to typowy router do którego można podłączyć modem 3g.
adziu82 pisze:I jeszcze raz, technik będzie potrzebny, abym mógł podłączyć pod radio na dole router 3G który będzie na górze?
Masz dostęp do panelu konfiguracyjnego mr3420? Tą radiówkę masz już w nowym domu?

[ Dodano: 2013-09-01, 18:08 ]
adziu82 pisze:A co to? Ja pomiędzy AP a radiem mam kabel LAN-owski
Musi być po drodze, chyba że jakiś kryminalista podłączył 230V na zewnątrz. Jak będziesz mógł to zrób zdjęcia tego co posiadasz.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:W profilu masz.
Ale mnie załatwiłeś, faktycznie, nie zerkałem tam dłużysz czas, więc już nawet nie wiem co tam wpisałem.
I właśnie ten router 3G chcę dać na górę, odbierze sygnał po kablu z radia na dole i wyśle sygnał wi-fi na górze?
krystianb pisze:Masz dostęp do panelu konfiguracyjnego mr3420?
Jest teraz w ogóle nie używany, leży i czeka aż się przyda. A od radiówki mam inne modele, ale nie mam do nich dostępu.
krystianb pisze:Tą radiówkę masz już w nowym domu?
Jeszcze nie, na razie to wszystko mam u teściów podłączone i uzywam tego.
krystianb pisze:chyba że jakiś kryminalista podłączył 230V na zewnątrz
No nie wygląda na informatyka, dla mnie to jakiś samouk, co coś wie i konfiguruje. Ale na pewno tego nie mam.
krystianb pisze:Jak będziesz mógł to zrób zdjęcia tego co posiadasz.
Nie ma problemu, w Polsce będę w piątek wieczorem, to w sobote zrobię i wyslę. Tylko jak to mam zrobic, na maila chcesz? Czy jak?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:Tylko jak to mam zrobic, na maila chcesz? Czy jak?
Najlepiej na jakiś ogólno dostępny serwer typu imageshack i zamieść linki na forum.
adziu82 pisze:Jeszcze nie, na razie to wszystko mam u teściów podłączone i uzywam tego.
Nowy dom obok starego, bo jak gdzie indzie to bez interwencji admina sieci się nie obejdzie, jeśli w ogóle będziesz w zasięgu.
adziu82 pisze:Jest teraz w ogóle nie używany, leży i czeka aż się przyda. A od radiówki mam inne modele, ale nie mam do nich dostępu.
To niestety może być problem, zależy jak to wszystko jest skonfigurowane. Dopłacasz dodatkowo za wifi w mieszkaniu?
adziu82 pisze:odbierze sygnał po kablu z radia na dole i wyśle sygnał wi-fi na górze?
"Radio" czyli APC powinien być jak najwyżej, niezbędnie musi mieć widzialność z bazą operatora.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze: bo jak gdzie indzie to bez interwencji admina sieci się nie obejdzie, jeśli w ogóle będziesz w zasięgu.
Jakieś 4 km od bloku gdzie mieszkam z żoną u jej rodziców. Zasięg będzie ,tylko inny przekaźnik, to pewnie i tak będzie trzeba zmienić na routerze na inny przekaźnik. Kiedyś sobie sam to robiłem, ale teraz nie mam dostępu do routerów.
krystianb pisze:Dopłacasz dodatkowo za wifi w mieszkaniu?
Nic extra nie dopłacam, od dostawcy dostałem AP, sam musiałem dokupić radio.

[ Dodano: 2013-09-01, 19:01 ]
krystianb pisze:"Radio" czyli APC powinien być jak najwyżej, niezbędnie musi mieć widzialność z bazą operatora.
To bym prosił prościej wytłumaczyć. To co ja rozumiem to AP i radio by musiało być na górze? A na dole drugi router który będzie zbierał i wysyłał sygnał wi-fi na dole?

[ Dodano: 2013-09-01, 19:02 ]
Zaraz, może ja już mylę pojęcia? APC to jest ten pierwszy? A drugi to radio, ten co wysyła sygnał wi-fi i można podłaczyć np komputer stacjonarny?
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

Masz coś takiego http://www.alsen.pl/komputery,k1/sieci- ... 28117.html na zewnątrz?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

Mam dosłownie i tylko i wyłącznie na zewnątrz tą antenke

http://allegro.pl/antena-kliencka-kieru ... 25261.html
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

O zgrozo, to się nie dziwię że dziadowska sieć. Oprócz tego ile masz jeszcze urządzeń operatora?
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

krystianb pisze:O zgrozo, to się nie dziwię że dziadowska sieć
No dokładnie, dostawca o kant d..y rozbić. Płacę 60zł za 4 Mb/s a mam 3 Mb/s, pytam się dlaczego ,to że to jest niby 4Mb/s a ogólnie mają że do 4Mb/s także tych 4Mb/s nie będę miał, coś jak u operatora mobilnego że jest do.... iluś tam Mb/s.
krystianb pisze:Oprócz tego ile masz jeszcze urządzeń operatora?
Mam od nich tylko ten pierwszy router, co jest do niego ta antenka podłączona, co Ci w linku wysłałem, czyli to jest chyba APC, tak? Bo mylą mi się pojęcia już :(
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

http://imageshack.us/photo/my-images/703/vym8.jpg/

Mam nadzieję, krystianb, że udało mi się wysłać. Moja sieć w domu :gwiazdki:

Zrobiłem tak jak napisałeś, chodzi mi o tą sieć w nowym domu. I jeszcze mam prośbę aby ktoś podesłał linka z jakąś rozgałęźnikiem, bo chcę zamontować w ścianie ten rozgałęźnik i podłączyć np kompa stacjonarnego i np tv lub x-boxa.

Coś w tym rodzaju,

http://allegro.pl/rozdzielacz-sieciowy- ... 85822.html

może ktoś zna coś takiego ale na np 3 wyjścia? Mi się udało tylko na allegro to znaleźć.
A czy takie rozgałęźniki nie tracą sygnału?

[ Komentarz dodany przez: krystianb: 2013-09-13, 17:05 ]
Nie czerwonym! Poprawiłem linka bo dałeś nie tego co trzeba.
Ostatnio zmieniony 2013-09-13, 16:05 przez adziu82, łącznie zmieniany 1 raz.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: key »

Potrzebujesz hub lub switch, ten rozgaleznik sie nie nadaje.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze: że udało mi się wysłać. Moja sieć w domu
Masz tam prawdopodobnie tl-wrt543g w trybie wisp i do tego AP pewnie tl-wl500g
adziu82 pisze:I jeszcze mam prośbę aby ktoś podesłał linka z jakąś rozgałęźnikiem, bo chcę zamontować w ścianie ten rozgałęźnik i podłączyć np kompa stacjonarnego i np tv lub x-boxa.
http://allegro.pl/sprzet-sieciowy-switc ... 36?order=d Podłączasz tam gdzie potrzebne jest więcej gniazd. Tylko uwaga na zabytki 10Base-tx. Można też od biedy wykorzystać dowolny router, tylko trzeba bo wcześniej odpowiednio skonfigurować.
adziu82 pisze:A czy takie rozgałęźniki nie tracą sygnału?
To nie jest rozgałęźnik, to dziwadło korzystające z 2 niewykorzystanych par w standardzie 100Base-tx trzeba podłączać na obu końcach i uważać jakich kabli się używa.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

key pisze:Potrzebujesz hub lub switch, ten rozgaleznik sie nie nadaje
key, a dlaczego? W sklepie, co ,,znają się'' gdzie oddaje kompa do wgrania systemu itd, powiedzieli że ta ,,przejściówka'' będzie ok. Hub kojarzy mi się z 8,16 wyjściami. Ja potrzebuję tylko 2, może max 3 wyjścia. A to co dałem w linku to było to co by mi pasowało, chcę to zamontować w ścianie i od tego chcę podłączyć ( dla dzieci w przyszłości, może się trochę ,,rozfantazjonowałem'' ale może tak być że po prostu nie będzie potrzebny żaden kabel, nawet do zasilania :-) x-boxa, tv komp stacjonarny, itd. Dlatego potrzebuje, minimum dwa wyjścia w dwóch pokojach.

Krystianb, ten link co mi podesłałeś, to jakoś ja nie wiedzę tego, to jest duże, mogę zastosować w każdym pokoju router zamiast tego.
Ja chcę coś małego, co mogę w ścianie zamontować i mieć wyjście na kompa stacjonarnego czy tv lub x-boxa.
krystianb pisze: Tylko uwaga na zabytki 10Base-tx.
Jakie zabytki? Moich rodziców dom to jest zabytek :D
krystianb pisze:to dziwadło korzystające z 2 niewykorzystanych par w standardzie 100Base-tx trzeba podłączać na obu końcach i uważać jakich kabli się używa.
A kable lanowkie, skrętka'' mogą być?

A na koniec sprostowanie, przepraszam za błędy, jestem po 6-7 browarkach :hyhy:
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: krystianb »

adziu82 pisze:Hub kojarzy mi się z 8,16 wyjściami. Ja potrzebuję tylko 2, może max 3 wyjścia.
Najmniejsze switche mają 5 gniazd (np http://allegro.pl/tp-link-switch-tl-sf1 ... 03641.html ) po wpięciu uplinku zostają 4 gniazda.
adziu82 pisze:a dlaczego?
Bo 3 komputerów tym gaunem nie podłączysz, a przy 2 potrzebujesz dodatkowe miejsce w routerze i dodatkowe kable, a i tak nie ma jakiejkolwiek gwarancji, że ten będzie działał prawidłowo, z żadnym standardem to coś nie jest zgodne. Może to tak działać, że będą pakiety wypadać kiedy sąsiad będzie komarka odpalał.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: wojteks »

adziu82 pisze: jestem po 6-7 browarkach
To nie pisz na forum i idź grzecznie spać.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
Jo_gurt
Guru bezprzewodowy
Posty: 16330
Rejestracja: 2007-11-16, 21:49
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: Jo_gurt »

adziu82 pisze:Ja chcę coś małego, co mogę w ścianie zamontować i mieć wyjście na kompa stacjonarnego czy tv lub x-boxa.
Nie istnieje coś takiego.
Możesz ewentualnie poprowadzić dwa kablem i zamontować dwugniazdową ramkę.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

Jo_gurt pisze:Możesz ewentualnie poprowadzić dwa kablem
A po co dwa kable? Już poprowadziłem do trzech pokoi na górze po jednym kablu od routera co będzie się znajdował na górze w holu. I teraz w dwóch pokojach chcę jakieś przejście zrobić na 2-3 wyjścia. Ale chce to zamontować w ścianie. Więc ważne żeby było to małe. Ten switch duży jest trochę i chyba nie mozna zamontować go w ścianie.
Jo_gurt pisze: i zamontować dwugniazdową ramkę.
Poproszę o linka :D
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: matek451 »

Switch TP-LINK TL-SF1005D mini ma wymiary 140*87*27,5 mm.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: key »

adziu82 pisze:key, a dlaczego?
Dlatego ze to nie dziala z ethernetem 1 gigabit. Za dwa miesiace wymyslisz ze nie wystarcza ci przepustowosc i bedziesz robil od poczatku.
adziu82 pisze:Hub kojarzy mi się z 8,16 wyjściami.
Sa tez mniejsze, n.p. 4..5 portowe. Choc moim zdaniem nie maja sensu - 8 lub 16 kosztuje podobnie i masz rezerwe, jak kot bedzie chcial w zegarku internet.
adziu82 pisze:Już poprowadziłem do trzech pokoi na górze po jednym kablu od routera co będzie się znajdował na górze w holu.
Wkladajac drugi router tylko prosisz sie o klopoty.

Pociagnij jeden kabel na gore, daj switch, krotkie kable tam gdzie sa potrzebne, gniazdka i pozamiatane.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
adziu82
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1035
Rejestracja: 2011-12-25, 13:27
Lokalizacja: Okolice Żar

Re: Jakość wysyłanego sygnału wi-fi w modemo-routerach GSM.

Post autor: adziu82 »

key,ale taka propozycje dostalem od krystianb. zreszta router z dolu by nie ogarnal na wi-fi gory.
ODPOWIEDZ