MF821 automatyczne połaczenie

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
aniaross
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-09-02, 09:33
Lokalizacja: Bełżec

MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: aniaross »

Mam taki problem, że modem ZTE MF821 po włożeniu do routera Tp-Link MR3420 v2.2 nie łączy się z siecią.
Podobną sytuację miałam z Huawei e3131 Hi-link, ale tam po podłaczeniu modemu do kompa, była możliwość ustawienia, żeby modem po zalogowaniu do sieci połaczył się z nią automatycznie.
Czy jest jakaś komenda do ZTE MF821, która spowodowałaby takie automatyczne połaczenie?
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: kmy »

a jeśli modem jest włożony do komputera, to łączy się z siecią?

jaka sieć?

z jakiej aplikacji korzystasz w komputerze do połączenia z siecią?
aniaross
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-09-02, 09:33
Lokalizacja: Bełżec

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: aniaross »

Modem wpięty w USB działa ok, łączy się z siecią, ale dopiero po uruchomieniu aplikacji "Plus Internet".
A chciałabym, żeby modem samoistnie łączył się z siecią po wpięciu w router.
Tymczasem modem w routerze tylko loguje się do sieci, po czym po kilkudziesięciu sekundach resetuje.
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: kmy »

aniaross, w takim przypadku najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt mała wydajność prądowa złącza USB w routerze 3420. Jest to dość powszechna i znana przypadłość tego routera. Też go mam i miałem podobne objawy na modemie E398.
Pomoże zakup aktywnego HUB'a (z zasilaczem) i wpięcie go pomiędzy router a modem.
U mnie pomogło i znam wielu użytkowników tego forum i innych, którym także to pomogło.
MR3420 to dobry router, ale ma niedopracowane zasilanie USB.
Piotrek24
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 434
Rejestracja: 2013-04-28, 18:48
Lokalizacja: OGL

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: Piotrek24 »

kmy pisze:ale ma niedopracowane zasilanie USB
Dokładnie. Tak samo miałem z MR3220 i ZTE MF669, łączył się, za chwilę reset i tak w kółko. HUB aktywny pomógł :) Teraz nawet kiedy zasięg jest słaby wszystko chodzi :)
glosny
Początkujący użytkownik forum
Posty: 13
Rejestracja: 2013-01-14, 11:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: glosny »

aniaross pisze:Modem wpięty w USB działa ok, łączy się z siecią, ale dopiero po uruchomieniu aplikacji "Plus Internet".
A chciałabym, żeby modem samoistnie łączył się z siecią po wpięciu w router.
Tymczasem modem w routerze tylko loguje się do sieci, po czym po kilkudziesięciu sekundach resetuje.
Hmm,
A masz poprawnie skonfigurowane połącznie na routerze? To po pierwsze.

A po drugie najprawdopodobniej za niskie zasilanie na modem masz, zalecany jest aktywny usb hub (2A).

Jakie masz ustawienia sieci na routerze?
aniaross
Użytkownik forum
Posty: 21
Rejestracja: 2012-09-02, 09:33
Lokalizacja: Bełżec

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: aniaross »

kmy pisze:aniaross, w takim przypadku najbardziej prawdopodobną przyczyną jest zbyt mała wydajność prądowa złącza USB w routerze 3420..
Dziwne, kilka dni wcześniej ten sam modem był wpięty też do MR3420, tylko że w wersji 2.1 i bez aktywnego huba, śmigał bez problemu. W 2.2 już nie? :zdziwko:
glosny pisze:
A masz poprawnie skonfigurowane połącznie na routerze? To po pierwsze.
Wcześniej miałam Huawei E3131 Hi-link, ale nagle przestał działać, więc zakupiłam inny, już pod LTE. I zarówno tamten, jak i ten modem ma taką przypadłość, że router nie rozpoznaje tych modemów, nie pokazuje siły sygnału, nie działa przycisk connect, jak też i ustawienia.

Po prostu jeśli modem po wpięciu do routera nie połaczy się sam z siecią, to z poziomu menu routera się nie połączy, ani nie rozłączy.
Robiłam kiedyś testy na E3131, gdzie z poziomu przeglądarki można było ustawić, czy modem ma się połaczyć automatycznie, czy nie. I jeśli ustawiłam, że nie, to po włożeniu modemu do routera, ten tylko logował się do sieci, ale nie łaczył i żadne działania nie były w stanie tego zmienić

Tak samo jest z tym MF821, z tym, że tam jest jeszcze problem z tym resetowaniem się.

Także nie jestem pewna, czy aktywny hub rozwiąże problem całkowicie, bo może sie okazać, że ok, modem nie będzie się resetował, ale też nie będzie sam łaczył z internetem. A jak mam połączyć ręcznie, skoro komunikacja tego modemu z routerem praktycznie nie działa?

Myślałam, ze jest jakaś komenda, tak jak na Huawei, która spowoduje, że modem będzie sam automatycznie łaczył się z siecią zaraz po zalogowaniu.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19162
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: matek451 »

Za łączenie odpowiada odpowidnia konfiguracja zakładki Networks/ 3G/4G w routerze MR-3420. Można ustawić automatycznieZaktualizowałaś firmware MR-3420 do najnowszego, z obsługą MF-821, do pobrania http://www.tp-link.com.pl/support/downl ... n=V2#tbl_j . To, że nie pokazuje siły sygnału to normalne, taki błąd softu dla modemów LTE. Z jaką siecią chcesz się łączyć?
kmy
Mistrz bezprzewodowy
Posty: 1038
Rejestracja: 2012-01-04, 21:15
Lokalizacja: Płock

Re: MF821 automatyczne połaczenie

Post autor: kmy »

aniaross pisze:w wersji 2.1 i bez aktywnego huba, śmigał bez problemu. W 2.2 już nie?
Routery Tp-linka niestety tak mają, że nawet taki sam model (nr wersji) jeden będzie działał, drugi nie. Tak samo zresztą jest z HUB'ami, jedne działają inne nie. To jest chińska, niskobudżetowa produkcja, niekoniecznie powtarzalna. To nie są tylko moje spostrzeżenia i doświadczenia, ale wielu innych użytkowników także.
ODPOWIEDZ