ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
NieLubieKlikac
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-08-30, 22:28
Lokalizacja: śląsk cieszyński

ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Post autor: NieLubieKlikac »

Nie wiem czy to jest odpowiedni dział, jeśli nie to proszę o przeniesienie. Otóż posiadam wymieniony w temacie modemo-router ZTE MF 60 i mam kiepski zasięg wifi. Jeżeli mam modem gdzieś w pokoju obok to już nie mam zasięgu. Mam małe mieszkanie 55-60m2 i chciałbym wycisnąć jak najwięcej. Świetnie by było gdyby w całym mieszkaniu był zasięg i nie przerywało. Wiem, że to jest słaby router, ale wkurza mnie, że żeby mieć wifi muszę siedzieć w tym samym pokoju co router. Polecacie jakieś anteny czy jakieś może są urządzenia do poprawienia zasięgu wifi?
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Post autor: wibi »

Przcież to router "kieszonkowy" i na dodatek na baterię więc żeby się "nie wkurzać" wsadź go do kieszeni i już masz internet nawet po wyjściu z domu. Z drugiej strony moc z jaką router wysyła sygnał WiFi nigdy nie będzie taka jak routera stacjonarnego zasilanego z sieci, co chyba jest oczywiste. Dodam jeszcze, że wg.mnie to i tak router ZTE MF60 ma rewelacyjny zasięg w porównaniu z podobnymi routerami Huawei które mają zasięg max.2-3metrów
Zgrywus
Stały użytkownik forum
Posty: 106
Rejestracja: 2009-12-26, 18:03
Lokalizacja: Lubelskie

Re: ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Post autor: Zgrywus »

Mój położony na parapecie daję radę przed dwie ściany :)
System
Stały użytkownik forum
Posty: 64
Rejestracja: 2006-06-08, 10:49
Lokalizacja: Lublin

Re: ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Post autor: System »

Posiadam MF60 i potwierdzam, że jak na modem bateryjny zasięg jest bdb, na otwartej przestrzeni prawie 100 mam zasięgu !!

S...
Awatar użytkownika
-niXon-
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 253
Rejestracja: 2011-11-30, 21:11
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Post autor: -niXon- »

też mam 50m mieszkanie, MF60 leży na parapecie z jednej strony i z drugiej strony mieszkania normalnie działa urządzenie na wifi
(mieszkanie prostokąt, i po dłuższym boku jest zasięg)
mały79
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2013-10-12, 21:18
Lokalizacja: Hrubieszów

Re: ZTE MF 60 problem z zasięgiem WiFi

Post autor: mały79 »

Zgrywus pisze:Mój położony na parapecie daję radę przed dwie ściany :)
Wszystko zależy też od tego jakie przedmioty masz w pokoju, co jest w ścianach itp. Sygnał się odbija i w dobrych warunkach może modem mieć naprawdę duży zasięg. Budynek (czy nawet pokój) budynkowi (pokojowi) nierówny.
ODPOWIEDZ