Modem Lte IPWireless Speed1000

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: wibi »

Zanabyłem drogą kupna modem jak w temacie.Modem zainstalował się na komputerze wraz ze sterownikami i Managerem Połączeń Cyfrowego Polsatu.Nie mam i nie miałem karty SIM CP ale na próbę włożyłem kartę Aero2 i po ustawieniu APN modem wykrył sieć i pokazał zasięg 3 kreski ale nie połączył co jest zrozumiałe gdyż chyba nie obsługuje pasma 900Mhz a jedynie 18000Mhz? Aby dalej kontynuować próby kupiłem kartę SIM iPlusa Lte a wcześniej upgradowałem (co chyba było błędem?bo przestał widzieć kartę Aero2) soft do nowego pozwalającego (podobno) na transfer 100Mbps i włożyłem tą kartę iPlusa.Niestety, modem instaluje się jako karta sieciowa i nie udaje mu się połączyć chociaż podejmuje próby co parę sekund. W żadnej z tych prób nie jest wykrywany jako modem tylko jak wyżej napisałem karta sieciowa na porcie COM3.Sądzę, że ten brak wykrywania sieci Plusa i ponawianie prób nawiązania połączenia wskazują, że modem nie przechodzi w tryb MODEMU co nie pozwala mu wykryć sieć i zalogować się. Jest to dość rzadko spotykany modem wykonany jedynie na zamówienie CP do testowania sieci Lte.Może ktoś zna jakąś komendę wzglednie polecenie wysyłane na port COM3 sprawiające by urządzenie przechodziło w tryb Modemu? Za każdą sugestię będę bardzo wdzięczny.
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: berni »

wibi pisze:W żadnej z tych prób nie jest wykrywany jako modem tylko jak wyżej napisałem karta sieciowa na porcie COM3.Sądzę, że ten brak wykrywania sieci Plusa i ponawianie prób nawiązania połączenia wskazują, że modem nie przechodzi w tryb MODEMU co nie pozwala mu wykryć sieć i zalogować się.
Dla porównania Icon 225 z T-Mobile DE, którego miałem przez pewien czas, też nie miał "fabrycznie" portu modemu a tylko porty Application i Diagnostic, była też karta sieciowa dzięki której ten Option łączył z netem w NDIS.
Wypróbuj wysyłanie podstawowych bezpiecznych komend AT (typu at , ate, at+csq, at+cops=? itp) do tego portu poprzez Putty i sprawdż czy są jakiekolwiek odpowiedzi. Zobacz też jak rozpoznaje ten modem któraś z najnowszych wersji Linuksa np. Ubuntu 13.10 - tu najlepiej zastosować komendę lsusb i szukać w necie idVendor i idProduct tego modemu, najlepsza wyszukiwarka to DuckDuckGo - znajduje o wiele więcej wyników niż Google.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: wibi »

Dziękuję za porady,zastosowałem się do nich i taki uzyskałem rezultat: ATE-brak odpowiedzi ; AT+csq- odpowiedź Recive:+CSQ:99.99 , Recive OK ; AT+COPS=? odpowiedź +COPS:(2,"PlusPL","PlusPL","26001"),(0-4),(0-2) Recieve OK Podobnie dla Aero2 z tym, że tu lepszy był sygnał bo 4 kreski z 6 dostepnych a sygnał miał wartość -83db ale brak połączenia. Niestety nie mam będącej w komplecie CP anteny dla tego modemu jednak na próbę włożyłem kawałki przewodu o długości ok 5-6 cm i wartość sygnału wzrastała o jedna kreskę.Muszę chyba "zdobyć" kartę CP której nie jest dostępna jako "prepaid" i być może to ruszy?
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: berni »

W necie znalazłem taką stronę o tym modemie (to chyba ten IPWireless)
http://www.gd-broadband.com/documents/L ... asheet.pdf
A jak odpowiada modem na komendę ati, tu powinno być w odpowiedzi trochę informacji.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: wibi »

berni pisze:....
A jak odpowiada modem na komendę ati, tu powinno być w odpowiedzi trochę informacji.
Podaje nazwę chipsetu (Altair3100),wersję oprogramowania (ALT3100_02_05_00_00_49_TF) i OK
berni
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 496
Rejestracja: 2009-06-14, 22:21
Lokalizacja: PL

Re: Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: berni »

wibi pisze:Muszę chyba "zdobyć" kartę CP której nie jest dostępna jako "prepaid" i być może to ruszy?
To byłoby najlepsze rozwiązanie aby przetestować ten modem. Co do innych komend AT specyficznych dla tego modemu to w necie na razie nic nie znalazłem.
Jest jeszcze komenda at&v która wyświetli aktualny profil modemu wraz z komendami ale tu nie wiem czy dla tego IPWireless jest komendą bezpieczną, tzn, czy nie zmieni wewnętrznych ustawień.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Modem Lte IPWireless Speed1000

Post autor: wibi »

Niestety,ta komenda (at&v) nie działa,odpowiedź modemu : Error. Próbowałem ja w różnych konfiguracjach bez pozytywnego rezultatu.Dziękuję za link do datasheeta modemu,dowiedziałem się przynajmniej jakie pasma obsługuje (800.1800.2500) w wersji Europejskiej (03.20.38). Co do SIM karty Plusa to nie jest to "czysty" USIM" tylko hybryda GSM+Internet i dla tego modem nie chce jej "rozpoznać" chociaż Aero2 rozpoznaje bez problemu.Karta Plusa działa w 4G co sprawdziłem na tablecie Samsung 7320Lte ale tam modem jest multistandardowy i wszystko na nim chodzi łącznie z Aero2.
ODPOWIEDZ