Problem z dostrojeniem modemu i routera

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
WujekRada
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-10-30, 17:41
Lokalizacja: Wawa

Problem z dostrojeniem modemu i routera

Post autor: WujekRada »

Witam! na wstępie napiszę o co mniej więcej chodzi:


Kupiłem play 9 PLN LTE , sprawdziłem na moim modemie Huawei e398 - działa, łapie sieć, bangla cud miód.

Tyko ze nie działa mi w routerze LT-6408n , oczywiście zmieniłem apn na : Internet ( tak jak ma play a nie cyfrowy Polsat) mimo to router w ogóle nie znajduje sieci LTE i nie może się z nią połączyć :/

na komputerze LTE działa , ale jest jeden myk . Gdy ustawię LTE na ''sztywno'' , nie może znaleźć sieci , dopiero po ustawieniu AUTO , znajduje WCDMA/HSDPA i po krótkiej chwili LTE i wtedy szybko zmieniam z Auto na LTE i już wszystko działa.


Jak uruchomić LTE w routerze? Myślę ze problem jest jak na komputerze, mianowicie ustawienie LTE na sztywno w modemie uniemożliwia znalezienie sieci LTE ,a ustawienie AUTO w przypadku routera z miejsca połączy mi się z WCDMA/HSDPA a nie będę mógł zmienić na LTE, bo router sam się łączy.


Bardzo proszę o pomoc!
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z dostrojeniem modemu i routera

Post autor: matek451 »

Za znajdywanie sieci i połączenie odpowiada modem nie router więc modem ustawiony na LTE powinien spokojnie łączyć z tą siecią. Może masz problemy z zasięgiem LTE Play i stąd takie objawy. Jaki masz poziom sygnału LTE na samym modemie E-398 w komputerze, używasz anteny zewnętrznej?
WujekRada
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-10-30, 17:41
Lokalizacja: Wawa

Re: Problem z dostrojeniem modemu i routera

Post autor: WujekRada »

matek451 pisze:Za znajdywanie sieci i połączenie odpowiada modem nie router więc modem ustawiony na LTE powinien spokojnie łączyć z tą siecią. Może masz problemy z zasięgiem LTE Play i stąd takie objawy. Jaki masz poziom sygnału LTE na samym modemie E-398 w komputerze, używasz anteny zewnętrznej?
siła to od -77 do 71 dBm

nie używam anteny, bo moja jest ustawiona na Cyfrowy Polsat, a play biorę na próbę bo ma lesze pakiety... ale cóż.
dexter18

Re: Problem z dostrojeniem modemu i routera

Post autor: dexter18 »

Możliwe, że Play ma jakieś problemy by mogło działać LTE.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19151
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z dostrojeniem modemu i routera

Post autor: matek451 »

Czyli poziom sygnału OK, powinno śmigać to LTE od Play w Edimaxie. Nie znam dokładnie LT-6408 i jego współpracy z E398( Ale pora go nabyć w celach poznawczych :) )
WujekRada
Stały użytkownik forum
Posty: 69
Rejestracja: 2010-10-30, 17:41
Lokalizacja: Wawa

Re: Problem z dostrojeniem modemu i routera

Post autor: WujekRada »

ogólnie nawet na DC- HSPA+ przy -85dBm mam problem z nawiązaniem połączenia na edimaxie z play, cyfrowy działa tak powiedzmy bez większych zgrzytów ze strony routera.


Jednak nawet na PC nie łapie sieci LTE gdy jest ustawiona na sztywno, nic a nic.
ODPOWIEDZ