[SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
jmik76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-11-20, 21:39
Lokalizacja: Z Domu

[SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: jmik76 »

Witajcie
Proszę o pomoc w uratowaniu modemu. Najpierw o co chodzi - dotarła do mnie dziś karta aero2, więc odnalazłem dawno nie używany modem huawei e122, włożyłem do modemu - pięknie się zainstalował i wszystko śmigało.
Jednakże wyczytałem, że istnieje wersja mobile partnera która sama wznawia połączenie, no i się zaczęło.
najpierw ściągnąłem dashboard by lesiolo win23.002.08.03.54 updater poszedł bezproblemowo - zakończył się sukcesem bez błędów. Tuż po wymianie mobile partnerów zaczęły się schody. Modem zastał wykryty, aplikacja się wgrywa, ale modem nie jest wykrywany przez aplikacje.
Pomyślałęm że jakiś zły dashboard wgrałem no i puściłem czystego niebrandowanego mobile partnera tylko z funkcją wznawiania. update poszedł bezproblemowo - jednak aplikacja nadal nie widzi modemu..
sieć aero nie zgłasza się - w MP dostaję informację, że urządzenie jest odłączone, albo nieobecne.
Z tego co widzę to usb mass storage zostaje jako nieobecne - i tylko słychać dzwięk podłączania i odłączania urządzenia w systemie..
Uwaliłem modem, czy jest jakaś szansa na wyjście z tego i zmuszenie modemu do poprawnej pracy.
Przyznam się że znalazłem jeszcze jakiś update sterowników do modemu, ale po kłopotach z dashboardem odpuściłem sobie jakiekolwiek "ulepszanie" - jak coś działa to się tego nie ulepsza - teraz to wiem, a pomoże ktoś z moim problemem?
Ostatnio zmieniony 2013-11-21, 14:50 przez jmik76, łącznie zmieniany 2 razy.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: matek451 »

Coś ściemniasz , działało ci BDI Aero2 na E-122? Ten modem nie ma UMTS900 więc to niemożliwe.
jmik76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-11-20, 21:39
Lokalizacja: Z Domu

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: jmik76 »

No dla mnie to też dziwne - przywiozłem ten modem z irlandzkiej 3.
trochę się namęczyłem ze zdjęciem simlocka bo w tamtych czasach to była nowość.
wgrałem MP z jakieś rosyjskiej strony i wszystko działało.
a teraz wywala mi się na próbie doinstalowania sterowników USB.
nic nie rozumiem.
czy przeflashowanie starym obrazem MP coś pomoże?
pytam, bo nie wiem czy za dużo nie nagrzebie i modemik do piachu pójdzie.
Ostatnio zmieniony 2013-11-20, 22:50 przez jmik76, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: wojteks »

jmik76 pisze:nic nie rozumiem.
No cóż, jak działało było nie ruszać, wszystkie instrukcje od dashboardów/firmware mówią że robisz to na własną odpowiedzialność. Skoro działało to było nie ruszać.
Nie pomagam na PW!
jmik76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-11-20, 21:39
Lokalizacja: Z Domu

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: jmik76 »

hah, teraz to też wiem, ale kusiło mnie to autołączenie po godzinie.
jak teraz pomyśle to zupełnie to niepotrzebne mi.
jeszcze te nowe MP jakieś takie "ciężkie się wydają", a ja miałem naprawde lajtową wersję.
po włożeniu modemu chwila i wszystko było gotowe do podłączenia.


a jak mam plik iso - obraz tego co było w modemie, to czym zrobię instalator do przeflashowania modemu?
dziwne bo jak daje włąściwości modemu to wszystke karty sa brak danych, albo niedostepne, a wtedy miałem normalnie numery i wszystko ładnie opisane... chyba jednak uwaliłem...
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: matek451 »

Jakim cudem coś co nie posiada radia na UMTS900 mogło działać z Aero2? Nawet w specyfikacji go brak http://huaweidevice.pl/products_solutio ... _e122.html i na zdjęciu też z "3". Podobne zdanie ma "Guru" BDI Aero2 http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawie ... dowie.html Cuda panie, cuda...
jmik76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-11-20, 21:39
Lokalizacja: Z Domu

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: jmik76 »

przecież nie wymyślam, jeszcze w południe ładnie łączył mi się z aero. - nawet nie wiedziałem, że ten modem nie powinien działać.
u mnie działał, a teraz po wymianie dashbordu umarł.
szkoda go. choć jak dla mnie - firmwaru modemu nie ruszałem, jedynie dashboard, wiec powinienen ruszyć. - ktoś kto się zna - czy taki modem jest jeszcze do uratowania?
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: key »

Jesli ruszales tylko Dashboard, to zainstaluj inny bezposrednio z PC albo wyprobuj <a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=9557" target="_blank">»Top NetInfo«</a>
Nie pomagam na PW.
jmik76
Początkujący użytkownik forum
Posty: 6
Rejestracja: 2013-11-20, 21:39
Lokalizacja: Z Domu

Re: [SOLVED] Huawei E122 problemy po zmianie dashboardu

Post autor: jmik76 »

tylko ze nie mam jak go ruszyc, bo bez przerwy dostaje "dzwonki" z systemu, cos, jakbyś wkłądał i wyciągał urządzenie z usb - podejrzewam, ze próbuje wgrać jakieś stery, ktorych nie ma... dosteje error code 12 get device information failed
no i masakra..
ugrzązłem - nie mam czym ugryźć modemu. Nie chce się do instalować do końca
czy jest sens ratowania tego modemu?

poległem - nie wiem jak dostać się do przeflashowania modemu. flasher podczas zbierania informacji wywala błąd.
----
No i jest tak - podłączyłem DC-unlocker'a , znalazł wszystko, ładnie zdjęty simlock, o dziwo wszystkie dane się pokazały. Znajdowanie modemu w systemie się uspokoiło i kopia bezpieczeństwa dashboardu pozwoliła się wgrać.
Aero2 odezwało się ładnie - wiec nie rozumiem, dlaczego sprzęt teoretycznie nie wspierający aero2 u mnie działa - co prawda jako operator wyświetla sie WCDMA Aero2 (roaming), wiec nie wiem czy jakichś opłat z tego tytułu nie będzie..
Grunt, że na starym mobilepartnerze (jakas ruska wersja) wszystko działa.
Czy ktoś z masterów piszących że nie powinno działać może mi wytłumaczyć ten fenomen?

ps.
jeszcze raz potwierdza sie zasada - jak cos dziala - nie ruszaj, a jak ruszasz to zacznij od kopi bezpieczeństwa :P

[ Dodano: 2013-11-21, 18:15 ]
Ten modem nie ma UMTS900 więc to niemożliwe.
Jakim cudem coś co nie posiada radia na UMTS900 mogło działać z Aero2? Nawet w specyfikacji go brak http://huaweidevice.pl/pr..._umts_e122.html i na zdjęciu też z "3". Podobne zdanie ma "Guru" BDI Aero2 http://jdtech.pl/2011/06/...-w-budowie.html Cuda panie, cuda...
tak, ale ma radio na UMTS 2100, z nowa karta działa. może dlatego ze po roamingu...
dodam, ze na najnowszym dashu od lololo modem dostał kręćka, podobnie na najnowszym mobil partnerze. po wgraniu starego (jakaś ruska wersja) aero2 działa.
ODPOWIEDZ