Dell e6400 modem 5530 nie widzi kart sim.

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qismo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 1
Rejestracja: 2013-12-05, 16:10
Lokalizacja: Tarnów

Dell e6400 modem 5530 nie widzi kart sim.

Post autor: qismo »

Witam. Kupiłem używany modem na alledro.pl. Do rzeczy.
Modem widziany jest w menadżerze urządzeń. Jest tam wykrywany. Sterowniki zainstalowałem z dell.com. Zainstalowałem również Dell Mobile Broadband Manager. Gdy uruchamiam Dell Mobile Broadband Manager to pokazuje mi się komunikat : "brak komunikacji w przenośnym urządzeniu szerokopasmowym. Jak daję na połączenie które się pojawiło w
Start-->Połącz z--> WirelessManagerRasConnection pojawia się okno takie jak w przypadku połączeń wifi z tą opcją "wybierz numer". Mam kartę Play, działa ona na telefonie(net też działa) ale nie jest wykrywana w laptopie. Nie mam pojęcia jak to zrobic... Przeglądnąłem już kilka for nic nie znalazłem...
Proszę o poradę bo już mnie głowa od tego boli :gwiazdki:
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Dell e6400 modem 5530 nie widzi kart sim.

Post autor: wibi »

W twoim przypadku może być wiele przyczyn np.modem ma SIMLocka! ,masz zainstalowane złe sterowniki (te ze strony Della nie bardzo chcą działać :( ) Miałem podobne problemy z tym modemem na netbooku Lenovo który był wykrywany ale nie działał, dopiero dobre sterowniki spowodowały, że modem i reszta w tym GPS zainstalowały się pomyślnie i wszystko ruszyło.Sterowniki do tego modemu są na moim chomiku-Netbooki-> plik "ekstraktdrive.cab" (ok. 22 Mb) możesz spróbować ale jak ma simlocka to nic nie poradzisz,trzeba go ściagnąć
ODPOWIEDZ