ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
werdenis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-01, 12:21
Lokalizacja: WWL

ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: werdenis »

Dzień dobry wszystkim,
w tym modemie kiedyś ustawiłem żeby nie uruchamiało się całe oprogramowanie od orange wraz ze sterownikami, ponieważ używałem do połączeń z internetem programu telstra. Teraz chcę przywrócić poprzednie ustawienia by firmware orange startował automatycznie, bo chcę podłączyć modem do tabletu, ale wtedy nic się nie dzieje.
Czy będę musiał zmieniać firmware/dashboard? Jeśli tak to na jaki?
Obecnie mam firmware wg dc-unlocker-a BD_ORGP673M2V1.0.1B09

Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: wojteks »

werdenis pisze:bo chcę podłączyć modem do tabletu
Przecież na tablecie z Androidem oprogramowanie Orange nie będzie działać, producent tabletu podaje zwykle listę kompatybilnych modemów i w zasadzie tylko one działają z nim prawidłowo.

Czasami pomaga na zwiększenie kompatybilności tabletu z modemami zmiana wersji Androida, nie wiem co masz więc trudno cokolwiek więcej napisać.
Nie pomagam na PW!
werdenis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-01, 12:21
Lokalizacja: WWL

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: werdenis »

To jest tablet pentagram 7.6 z androidem 4.2.2 i wg producenta modem powinien działać z tabletem.
Póki co probowałem przywrócić ustawienia fabryczne modemu poprzez topnet info, ale to chyba nic nie dało.

A co do oprogramowania Orange, to miałem na myśli, że przed zmianami modem automatycznie instalował sterowniki, a teraz muszę to robić manualnie i myślałem że przywrócenie fabrycznych ustawień pomoże w komunikacji tabletu z modemem
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: wibi »

Zapewne musisz tak ustawić modem odpowiednią komendą (na komputerze) żeby zgłaszał się TYLKO jako modem,może ta komenda pomoże? AT+ZCDRUN=E. Komendę należy podać w np. takim małym programiku "My huawei Terminal" który jest dostępny na moim chomiku i zapewne na chomiku kol.Lesiolo (chociaż nie sprawdzałem).Programik nie instaluje się w systemie i nie zanieczyszcza rejestrów,warto go mieć bo obsługuje różne typy i marki modemów.
werdenis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-01, 12:21
Lokalizacja: WWL

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: werdenis »

dziękuję za podpowiedź, ale niestety nie działa
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: wibi »

Może być jeszcze jedna przyczyna "niedziałania", brak PRĄDU, być może ten tablet nie wydoli z napięciem na złączu USB i modem nie ma "siły" by wysyłać sygnały na antenę,Spróbuj przez aktywnego HUBa zasilanego np.z kompa albo zasilacza, może wtedy ruszy.Mało który tablet "uciągnie" modem USB, u mnie na tablecie Samsunga podłączony na próbę pendriv wyświetlał komunikat typu "Podłączone urządzenie o dużym poborze prądu" i niczego nie wyświetlał dlatego z modemem może być tak samo. Jedyny tablet z którym modem działał to taki pierwszy "no name" z przed dwóch lat na Androidzie 1.6, ale ten miał baterię 7.2V i zasilacz 9v więc na USB napięcie nie spadało i podłączony modem zadziałał bezproblemowo.
Ostatnio zmieniony 2013-12-04, 17:05 przez wibi, łącznie zmieniany 1 raz.
certa
Użytkownik forum
Posty: 44
Rejestracja: 2012-02-26, 12:30
Lokalizacja: Puławy

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: certa »

U mnie tablet też nie wykrywał modemu pomogło ręczne ustawienie ze stronki
http://darmowyinternet.net/forum/temat- ... ndroid_205
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: wibi »

@ certa
Wydaje mi się że nie przeczytałeś tematu,tu nie chodzi o Aero2 a o modem i ustawienia nie maja nic do rzeczy gdy modem nie jest wykrywany
werdenis
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-01, 12:21
Lokalizacja: WWL

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: werdenis »

wibi pisze:Może być jeszcze jedna przyczyna "niedziałania", brak PRĄDU, być może ten tablet nie wydoli z napięciem na złączu USB i modem nie ma "siły" by wysyłać sygnały na antenę,Spróbuj przez aktywnego HUBa zasilanego np.z kompa albo zasilacza, może wtedy ruszy.Mało który tablet "uciągnie" modem USB, u mnie na tablecie Samsunga podłączony na próbę pendriv wyświetlał komunikat typu "Podłączone urządzenie o dużym poborze prądu" i niczego nie wyświetlał dlatego z modemem może być tak samo. Jedyny tablet z którym modem działał to taki pierwszy "no name" z przed dwóch lat na Androidzie 1.6, ale ten miał baterię 7.2V i zasilacz 9v więc na USB napięcie nie spadało i podłączony modem zadziałał bezproblemowo.
Niestety nie mam aktywnego HUB-a, natomiast podłączony pendrive działa. W modemie zasilanie również jest, ponieważ świeci się czerwona dioda. Będę jeszcze próbował przywrócić firmware tak jak to radził @dexter18 dla @kamil12173 i może to coś pomoże :)
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26132
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: ZTE MF636 - przywrócenie fabrycznego firmware-u

Post autor: wojteks »

werdenis pisze:natomiast podłączony pendrive działa.
Pendrive potrzebuje mało prądu, modem dużo, często nawet więcej niż specyfikacja USB.
Nie pomagam na PW!
ODPOWIEDZ