Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Quarri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-11-24, 17:11
Lokalizacja: Biała Podl

Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Post autor: Quarri »

Witajcie.
Pisze do Was ponieważ mam malutki problem.
Otóż korzystałem dotychczas z internetu radiowego z firmy nieopodal mojego miejsca zamieszkania. Lecz przyszedł czas na zmiany. Zamarzyłem sobie internet przez modem Huawei E173u-2 ponieważ pasowało mi to ze względu że bardzo dużo mam komputerów na których muszę pracować a nie mają karty wifi. A jak bym tak fundował każdemu to bankructwo by mi zajrzało do tyłka. Wracając do tematu, po dłuższym użytkowaniu tego oto modemu i karty USIM z PLUS'a przestało być fajnie. Zaczeły się jakieś problemy że Brak karty sim USIM błąd karty Coś takiego. Myślałem na początku że to coś z kartą sim. Męczyłem się troche na tym moim wifi lecz przemyślałem to że jednak nie może tak być. Włożyłem kartę z Play i o dziwo działa ten modem. Lecz na karcie z Plusa nie. Tylko że to jest bardzo dziwne bo wkładając kartę z Plusa do telefonu z łącznością 3G wyciąga prędkość sięgającą nawet 6mb/s. Więc można wykluczyć uszkodzenie karty USIM z Plusa oraz można wykluczyć uszkodzenie modemu Huawei ponieważ internet z karty sim Play działa. Co w takiej sytuacji mógłbym zaradzić żeby ten modemik działał na Plusie?


PS. Dodam jeszcze że kiedy używałem Plusa to jak był zimny to jeszcze chodził tak z godzinkę dwie czasami. I kiedy był gorący to się odłączał. A teraz nawet na zimno nie chce chodzić.

Mam nadzieje że pomożecie mi.
Pozdrawiam Kamil.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Post autor: wibi »

Ja sądzę, że z kartami PLUSa jest coś "nie tak",działają w telefonie ale z modemem bywa różnie.Podam mały przykład : mam 3 modemy LTE (pierwsze w tej technologii z Cyfr.Polsatu-Speed1000) i chciałem wypróbować działanie tej technologii. Ponieważ CP nie posiada w sprzedaży kart typu "prepaid" a PLUS należy do tego samego właściciela i również oferuje LTE mając w ofercie tego typu karty zakupiłem wiec taką.Należało (zgodnie i informacją) kodem uruchomić ta usługę (LTE) co zrobiłem telefonem. Po włożeniu karty do modemu karta w ogóle nie była wykrywana :( ,dodam, że modem obsługuje TYLKO pasma LTE czyli 800,1800 i 2600. Jak z tego widać nie obsługuje żadnych pasm GSM. Dla sprawdzenia działania modemu z ciekawości włożyłem kartę Aero2 i okazało się, że karta ta została bezproblemowo wykryta,pokazał się zasięg sieci- 5 kresek z 6 dostępnych ale połączenie nie nastąpiło. Na pasku pojawiła się informacja "Aero2 Lte" co sugerowało by prace na częstotliwości 2600Mhz?? gdyż w żadnym,niższym pasmie obsługiwanym przez modem Aero2 nie powinno być wykryte (800,1800) a już na pewno nie z dopiskiem LTE. W przypadku opisanym przez Quarri winą należy obarczyć PLUSa, takie jest moje zdanie
Quarri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-11-24, 17:11
Lokalizacja: Biała Podl

Re: Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Post autor: Quarri »

Wszystko rozumiem w takim razie, czyli należałoby zajść do Plusa i zrobić po prostu duplikat karty? Tyle wystarczy do szczęścia? ;)
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Post autor: wibi »

Myślę, że do szczęścia to nie wystarczy a potrzebny jest jeszcze solidny "opieprz" (chociaż sprzedawcy w punkcie PLUSa są raczej niewinni?) i żądanie wymiany karty na sprawdzoną w modemie a nie w komórce.Dobrze było by zabrać ze sobą modem gdyż pewnie będą się tłumaczyć, że w modemie sprawdzić nie mogą bo nie posiadają.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Post autor: matek451 »

Karta jest Ok skoro działa w telefonie.Posiadasz E-173u2, sprawdź wersję pod klapką. Modem z jakiej sieci? Jeśli masz możliwość to spróbuj na innym modemie z UMTS900.
Quarri
Początkujący użytkownik forum
Posty: 7
Rejestracja: 2011-11-24, 17:11
Lokalizacja: Biała Podl

Re: Problem z Internetem z PLUS Huawei E173u-2

Post autor: Quarri »

Niestety nie mam żadnego modemu innego żeby sprawdzić kartę sim. A jutro się do plusa wybiorę. Jeśli będzie trzeba nawet będę skłonny wziąć laptopa ze sobą. A może ktoś z Was się orientuje jaka cena będzie duplikatu i czy wystarczy wziąć tylko plasticzek z kartą sim ?
ODPOWIEDZ