Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Nazwisk0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-31, 16:22
Lokalizacja: world

Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: Nazwisk0 »

Witam ponownie,

widzę, że moderatorzy usunęli wątek w którym przedwcześnie napisałem, że rozwiązany problem :/ Szkoda.

Przypomnę o co chodzi.
Mam Huawei E3131, laptop ASUS z Windowsem 8 OEM.

Po włożeniu modemu do portu USB wyświetla mi się w dymku taki komunikat.:
Obrazek
"ASUS Instant On. When placed in deep sleep battery mode, the system may not wake on LAN or through a USB service."
Kliknięcie prawym/lewym guzikiem na dymek lub ikonkę programu która na sekundę pojawia się w trayu nic nie daje, dymek natychmiast znika.

Po nawiązaniu połączenia, przy próbie pisania na klawiaturze (nie piszę = jest OK), obraz zaczyna migotać- ułamek sekundy trwające "black screeny", po czym po kilku blankach komputer przechodzi samoczynnie w status deep sleep. Żadna konkretna litera nie powoduje tego problemu! Czasem mogę napisać trzy znaki, a czasem pisać przez dwie minuty.
Myślałem, że wyłączenie "zasypiania" wszędzie w panelu sterowania spowodowało rozwiązanie problemu.
Jednak nie! Dalej się wyłącza. Połączenie nie-mobile, jest OK.

Podsumowanie problemu:
1) nawiązanie połączenia z siecią mobile - ekran miga i przechodzi w status deep sleep po kilku "blankach"
2) siedząc na słuchawkach zauważyłem raz to typowe "trzeszczenie" przychodzącego SMSa (tuż przed deep sleepem)
3) połączenie kablowe nie powoduje żadnych ubocznych efektów
4) zmiana ustawień w panelu sterowania, zasilanie etc. nie pomogła
5) wyłączenie z działających usług programu instantON nie pomogło
6) Windows8.1 - nie wchodzi w grę zainstalowanie "czystego" systemu bez żadnych ASUSowych dodatków
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: YaHooo »

Nazwisk0 pisze: widzę, że moderatorzy usunęli wątek w którym przedwcześnie napisałem, że rozwiązany problem :/ Szkoda.
Wina nie leży po stronie moderatorów, ale admina serwera który musiał przywrócić bazę z dnia 23 grudnia...

Zatem może warto wyłączyć w ogóle w opcjach systemu przechodzenie w tryb uśpienia? Próbowałeś tak?
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nazwisk0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-31, 16:22
Lokalizacja: world

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: Nazwisk0 »

YaHooo pisze:Wina nie leży po stronie moderatorów, ale admina serwera który musiał przywrócić bazę z dnia 23 grudnia...

Zatem może warto wyłączyć w ogóle w opcjach systemu przechodzenie w tryb uśpienia? Próbowałeś tak?
Już się zorientowałem, że problem z serwerem. Zasugerowałem się tym, że napisałem, że problem rozwiązany.

Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to tak - wszędzie wyłączyłem przechodzenie w tryb uśpienia. Nie pomogło.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2013-12-31, 23:12 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2013-12-31, 23:12 przez Nazwisk0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: YaHooo »

Nazwisk0 pisze: Już się zorientowałem, że problem z serwerem. Zasugerowałem się tym, że napisałem, że problem rozwiązany.
Spoko :ok:
Nazwisk0 pisze: Jeśli chodzi o Twoje pytanie, to tak - wszędzie wyłączyłem przechodzenie w tryb uśpienia. Nie pomogło.
A we właściwościach zasilania też masz wyłączone? Bo tu może leżeć problem. Ewentualnie sterowniki do modemu można by zmienić na inne.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: wibi »

Wczorajsza moja odpowiedź nie została zapisana, jakieś błędy jak sadzę serwera? Dzisiaj więc dodam to samo. Mianowicie chodzi mi o to czy laptop w trakcie podłączenia modemu zasilany był z baterii czy z sieci. Gdyby był zasilany z baterii to może stan baterii a raczej "kiepski" stan, mógłby powodować przechodzenie w stan "uśpienia" laptopa i wówczas żadne wyłączanie opcji zasilania nie pomoże.
Nazwisk0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-31, 16:22
Lokalizacja: world

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: Nazwisk0 »

wibi pisze:Wczorajsza moja odpowiedź nie została zapisana, jakieś błędy jak sadzę serwera? Dzisiaj więc dodam to samo. Mianowicie chodzi mi o to czy laptop w trakcie podłączenia modemu zasilany był z baterii czy z sieci. Gdyby był zasilany z baterii to może stan baterii a raczej "kiepski" stan, mógłby powodować przechodzenie w stan "uśpienia" laptopa i wówczas żadne wyłączanie opcji zasilania nie pomoże.
Dzięki za odpowiedzi,

niestety nie pomogły do końca.

Zasilanie z sieci.
Zmieniłem gdzie się dało zasypianie Obrazek na nigdy. Zarówno tu w przyciskach zasilania jak i skutek zamknięcia pokrywy i właściwie wszędzie gdzie znalazłem opcję zmiany.

Nie pomogło. W dalszym ciągu na połączeniu kablowym działa wszystko pięknie, a gdy tylko jest połączenie mobilne uruchomione, ekran migocze. Wprawdzie nie zasypia już, ale jest ten pierwszy objaw. Migotanie, co kilkanaście sekund czarny na ułamek sekundy.

Niby pracować można, ale boję się, że może to mieć wpływ na żywotność.


Sterowniki do laptopa najnowsze, sterowniki do huawei3131 na 99% też (macie jakiś bezpieczny adres pobierania sterowników? nie chcę żadnego syfu zainstalować). Mobile doctor ze strony huaweidevices też pokazuje, że wszystko OK.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: YaHooo »

Nazwisk0 pisze:macie jakiś bezpieczny adres pobierania sterowników?
Najpewniejszy to ze strony Huawei, ale nie wiem czy da się tam coś prosto znaleźć...

Z tego co piszesz to niepokoi mnie ten objaw migotania ekranu.

Tak czy inaczej fajnie by było sprawdzić za pomocą jakiegoś niezależnego systemu operacyjnego. Masz dostęp do jakiegoś Ubuntu LiveCD? Tam warto by sprawdzić czy po nawiązaniu połączenia modemowego też tak się dzieje.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Nazwisk0
Początkujący użytkownik forum
Posty: 4
Rejestracja: 2013-12-31, 16:22
Lokalizacja: world

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: Nazwisk0 »

YaHooo pisze:Z tego co piszesz to niepokoi mnie ten objaw migotania ekranu.

Tak czy inaczej fajnie by było sprawdzić za pomocą jakiegoś niezależnego systemu operacyjnego. Masz dostęp do jakiegoś Ubuntu LiveCD? Tam warto by sprawdzić czy po nawiązaniu połączenia modemowego też tak się dzieje.
też mnie właśnie to niepokoi. Fakt, o dystrybucjach "live" linuxa nie pomyślałem. Ubuntu wolę nie instalować dopóki nie będę na 100% pewien czego w W8 nie robić. Już wiem na przykład, że instalacja na W8 Ubuntu z poziomu WUBI, to bardzo zły pomysł, cieszę się, że tego nie zrobiłem. Używanie W8 to IMO obecnie pole minowe. Trzeba przed każdą decyzją, która kiedyś była mało istotna, przeczytać w internecie czy nie spowoduje się nieodwracalnych szkód.

Spróbuję jutro, albo w weekend sprawdzić na jakiejś dystrybucji czy działa prawidłowo.

Jeśli do tego czasu coś Ci wpadnie do głowy, co innego zrobić, będę wdzięczny.

[ Komentarz dodany przez: YaHooo: 2014-01-03, 17:46 ]
<a href="http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=59341#59341">Panie i Panowie tniemy cytaty!</a>
Ostatnio zmieniony 2014-01-03, 17:46 przez Nazwisk0, łącznie zmieniany 1 raz.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: wibi »

Myślę, że pomysł z "Live CD..." jest dobry ale chyba będą potrzebne sterowniki pod Linuxa?
I jeszcze jedno, spróbuj odłączyć baterię od Laptopa i zasilać go tylko z sieci bez baterii, może to to coś zmieni? bo mnie się wydaje? ? ? że to "migotanie" wygląda jak "przełączanie" źródła zasilania które jest szybkie i właściwie niezauważalne ale...kondensatory mogą nieco spowalniać a to może odbijać się na ekranie w postaci migania? ? to tylko taki pomysł który ja bym zastosował.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei E3131, Asus, Windows8 - "sleep mode on"

Post autor: YaHooo »

Nazwisk0 pisze:Ubuntu wolę nie instalować dopóki nie będę na 100% pewien czego w W8 nie robić.
Dlatego właśnie zaproponowałem wersję uruchamianą z płytki CD :)
Nazwisk0 pisze:Używanie W8 to IMO obecnie pole minowe.
Sorry, za OT, ale się zgadzam...
Nazwisk0 pisze: Spróbuję jutro, albo w weekend sprawdzić na jakiejś dystrybucji czy działa prawidłowo.
W każdym razie daj znać.
Nazwisk0 pisze: Jeśli do tego czasu coś Ci wpadnie do głowy, co innego zrobić, będę wdzięczny.
Dobrze postaram się jeszcze coś pomyśleć.
wibi pisze:jest dobry ale chyba będą potrzebne sterowniki pod Linuxa?
Jest szansa, że nowa dystrybucja wykryje modem od razu i będzie śmigać bez dodatkowych sterowników.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ