ZTE MF28D LTE

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
icemanevo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 8
Rejestracja: 2013-12-22, 16:18
Lokalizacja: SK

ZTE MF28D LTE

Post autor: icemanevo »

Witam, dostałem ostatnio propozycję z Playa razem z routerem ZTE MF28D LTE. Nie znalazłem jakiś konkretniejszych opinii i ocen na temat tego routera, a sam wcześniej nie korzystałem z żadnego, tylko mobilne modemy usb. Stąd moje pytanie, zna ktoś może jakieś wady/zalety tej opcji odbierania mobilnego internetu? Z góry dziękuję za podzielenie się.
Ostatnio zmieniony 2013-12-22, 17:46 przez icemanevo, łącznie zmieniany 1 raz.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: ZTE MF28D LTE

Post autor: wibi »

Lte z PLAY to "pic na wodę" a transfery ograniczone. Lepiej wychodzą inni operatorzy nawet bez Lte ale z HSPA
Awatar użytkownika
mobilek
Początkujący użytkownik forum
Posty: 14
Rejestracja: 2010-12-10, 13:55
Lokalizacja: Rzeszów

Re: ZTE MF28D LTE

Post autor: mobilek »

Sam nie mam złych wspomnień z Play, aczkolwiek moja znajoma nie zbyt sobie go chwaliła. Powiem tak, zależy od gustu i jak ktoś użytkuje :)
dexter18

Re: ZTE MF28D LTE

Post autor: dexter18 »

mobilek pisze:Sam nie mam złych wspomnień z Play, aczkolwiek moja znajoma nie zbyt sobie go chwaliła. Powiem tak, zależy od gustu i jak ktoś użytkuje :)
I zależy od lokalizacji.

wibi pisze:Lte z PLAY to "pic na wodę" a transfery ograniczone. Lepiej wychodzą inni operatorzy nawet bez Lte ale z HSPA
LTE w Play ma lejek do 15 Mb/s. To tyle wyciągałem na HSPA+DC w zależności od dnia.
matek451
Guru bezprzewodowy
Posty: 19161
Rejestracja: 2012-09-01, 18:14
Lokalizacja: Łódź

Re: ZTE MF28D LTE

Post autor: matek451 »

W najdroższych ofertach limit prędkości rośnie do 20 i 30Mb/s. Play LTE bije w tej chwili na głowę pozostałych operatorów proponując w usłudze z technologią LTE miesięczny limit 200GB. Osobiście korzystam z LTE Play na karcie Red Bull, starter za 9 zł, doładowany 50 zł. Konto przedłużone na 150 dni i co miesiąc praktycznie LTE bez limitu pobierania za darmo( Środki nie ubywają z konta, transfery darmowe) DL15Mb/s UL 5Mb/s. I tak do końca 2014.Kolego @wibi chciałbym mieć ten"pic na wodę'" jeszcze parę lat i pewnie nie tylko ja. Wielu już nie może doczekać się zasięgu LTE Play u siebie aby przejść na tą usługę. O MF28D jest mało opinii ale te ,które się pojawiają raczej pozytywne.
ODPOWIEDZ