Zte mf60 i program TNI

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Drawiec23
Stały użytkownik forum
Posty: 53
Rejestracja: 2011-09-17, 14:37
Lokalizacja: Białobrzegi

Zte mf60 i program TNI

Post autor: Drawiec23 »

Witam wszystkich. Chciałbym prosić kogoś aby opisał mi jakie wprowadzić ustawienia w programie Topnetinfo dla routera mf60 aby wymusić umts900. Z góry dziękuje
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Zte mf60 i program TNI

Post autor: wojteks »

Drawiec23 pisze:jakie wprowadzić ustawienia w programie Topnetinfo dla routera mf60 aby wymusić umts900
TNI nie obsługuje routerów, tylko modemy USB i to nie wszystkie.
Nie pomagam na PW!
dexter18

Re: Zte mf60 i program TNI

Post autor: dexter18 »

Drawiec23, masz ZTE którego operatora ? Modemy z T-Mobile mają U900.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zte mf60 i program TNI

Post autor: key »

dexter18, OP nie pyta czy router ma 900 MHz tylko jak je wymusic. A to zalezy juz od softu wgranego w router. TNI niestety nie obsluguje tego routera jako modem, mimo ze jest dojscie przez port seryjny.
Nie pomagam na PW.
dexter18

Re: Zte mf60 i program TNI

Post autor: dexter18 »

Nie wydaje mi się aby się dało. Kolega ma ten router i da się przłącząć między 2G a 3G i tylko było w ustawieniach.
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: Zte mf60 i program TNI

Post autor: key »

Mam ta mydelniczke do AERO. Przerobilem 8....10 roznych wersji FW, IIRC w niektorych da sie wybrac zares pracy. W tej chwili mam swisscom, tu nie ma tej mozliwosci.
Nie pomagam na PW.
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Zte mf60 i program TNI

Post autor: wibi »

Router ZTE MF60 był na rynek Europejski wysyłany w dwóch wersjach HARDWAROWYCH,większość obsługuje całe pasm UMTS czyli 900/2100Mhz ale routery dla sieci COMVIQ są "okrojone" z pasma UMTS 900Mhz i nie da się na nich wymusić pracy w tym paśmie.Należało by tor transmisyjny uzupełnić o dodatkowe elementy ale i tak nie ma żadnej gwarancji, że to będzie działać.Poza tym router jest bardzo dobry,ma silny sygnał WiFi,jest czuły i posiada gniazdo zewnętrznej anteny.Jedna wada tego akurat routera (z sieci COMVIQ) to to, że pasma 900Mhz a więc Aero2 nie da się na nim "wymusić"
ODPOWIEDZ