Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kass256
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-13, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Post autor: kass256 »

Witam. Mam w swoim posiadaniu dwa modemy GSM. DWM-156 D-Linka, nówka, jeden z ostatnich modeli, firmware o numerku A7. Drugi modem to Huaweii e3131-s2. Obydwa modemy podczas instalacji instalują się w zakładce Dial-Up (system WinXP) oraz instalują tzw. swój interfejs sieciowy. Normalnie, gdy modemy są niepołączone z siecią, na interfejsach wyświetla się informacja "brak kabla" (typowy komunikat dla włączonego interfejsu gdy odpięty został kable sieciowy).
Teraz gdy podłączę się do sieci przez modem Huaweia to jego interfejs sieciowy się aktywuje, tak jakbym podpiął kabel do karty. Mogę teraz używać tego ficzera np: do ustawiania tablicy routingu w XP.
W DWM-156 jest inaczej. Po połączeniu się z siecią komórkową internet działa (usługi http, ftp, mail - wszystko funkcjonuje prawidłowo). Ale interfejs sieciowy dalej wyświetla "brak kabla" i jest dalej nieaktywny. Mogę go wyłączyć i włączyć ponownie, kompletnie nie wpływa to na status połączenia internetowego. Sprawdzałem ustawienia zarówno interfejsu jak i połączenia dialup, ale nie znalazłem nic szczególnego. Chciałbym aby interfejs sieciowy DWMa funkcjonował identycznie jak ten w Huaweiu. Czy jest to możliwe?

EDIT: właśne zauważyłem, że modem huaweia nie instaluje swojego połączenia w zakładce dial-up. Tylko interfejs sieciowy. Huaweii jest z Playa, bez simlocka, D-Link kupiony w sklepie, nie powiązany z jakimkolwiek operatorem. Działa na karcie Plusa. Oprogramowanie do łączenia D-Linka. Próbowałem łączyć się przez Top_NetInfo ale to nic nie zmienia.

EDIT: ok, widzę gdzie jest problem. Aplikacja playa dla Huaweia pozwala wybrać tryb RAS oraz NDIS. Wnioskuję z tego, że mój D-Link działa w trybie RAS. Niestety w oprogramowaniu D-Linka nie widzę nigdzie możliwości ustawienia trybu NDIS. Próbowałem przez Top_NetInfo podłączyć się DWM-156 do sieci, ale wśród 3 opcji dotyczących NDIS żadna nie zagrała z D-Linkiem. Istnieje jakakolwiek inna metoda aktywowania trybu NDIS dla mojego D-Linka?
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Post autor: YaHooo »

kass256 pisze:Aplikacja playa dla Huaweia pozwala wybrać tryb RAS oraz NDIS. Wnioskuję z tego, że mój D-Link działa w trybie RAS.
Dokładnie tak jest.
kass256 pisze:stnieje jakakolwiek inna metoda aktywowania trybu NDIS dla mojego D-Linka?
Musisz poszukać odpowiedniej komendy AT która to umożliwia. Być może musisz poszukać nowszych sterowników albo po prostu nowszego menadżera połączeń. Bo takie rzeczy ustawia się za pomocą komend AT, ale tych które są specyficzne dla producenta, a czasem i dla modelu urządzenia.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kass256
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-13, 15:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Post autor: kass256 »

Abym nie tracił niepotrzebnie czasu na poszukiwania - czy można założyć, że skoro interfejs NDIS dla D-Linka jest instalowany to istnieje faktycznie taka komenda AT, która pozwoli uruchomić połączenie w trybie NDIS?
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26137
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Post autor: wojteks »

kass256 pisze: że skoro interfejs NDIS dla D-Linka jest instalowany
To może wystarczy skonfigurować go we właściwościach połączenia (interfejsu).
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Post autor: lesiolo »

kass256 pisze:DWM-156 D-Linka, nówka, jeden z ostatnich modeli, firmware o numerku A7...
...(system WinXP)
DWM-156, H/W Ver: A7 Vendor=2001 ProdID=7d01 Rev= 3.00
Posiada interfejsy: Serial, ECM, MBIM (cdc_mbim to karta sieciowa dla Windows 8 )
i Windows XP ma problemy z obsługą MBIM więc nie będzie to działało poprawnie.

Aczkolwiek Albert Einstein powiedział:
Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić i wtedy pojawia się ten jeden,
który nie wie, że się nie da i on właśnie to coś robi.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z modemem DWM-156 D-Linka

Post autor: YaHooo »

kass256 pisze:czy można założyć, że skoro interfejs NDIS dla D-Linka jest instalowany to istnieje faktycznie taka komenda AT, która pozwoli uruchomić połączenie w trybie NDIS?
Moim zdaniem tak. Przynajmniej ja się nie spotkałem z takim modemem który miałby NDIS widoczny, a nie dało się podłączyć za jego pomocą.
lesiolo pisze: i Windows XP ma problemy z obsługą MBIM więc nie będzie to działało poprawnie.
Ale na wyższych powinno być ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ