Huawei e160 problem z Orange Free

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mik99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-08, 14:37
Lokalizacja: Parczew

Huawei e160 problem z Orange Free

Post autor: mik99 »

Witajcie
Mam starego Huawei e160 z play. Ostatnio zacząłem korzystać z Orange Free. Na komputerze mam zainstalowane oprogramowanie Play z modemu. Odpalam je wpisuję pin do karty orange i pojawia mi się komunikat "Tylko prawidłowa karta może być używana z urządzeniem". Czy oznacza to, że modem ma simlocka?. Jeśli tak to jak najlepiej go usunąć i jakie oprogramowanie zainstalować by Orange ruszyło?.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 problem z Orange Free

Post autor: YaHooo »

jackuss81 pisze:A przy pomocy tych wszystkich magicznych kodzikuw to można sobie jedynie modemik uszkodzić
Że jak? Najwyżej zablokujesz sobie modem na stałe, ale masz 10 prób. Więc nie rozumiem jak możesz sobie modem uszkodzić. Co więcej narzędzia takie jak DC-Unlocker też używają kodów. Ba, użycie kodu do zdjęcia simlocka to jest jedyny sposób na pozbycie się blokady bez utraty gwarancji. Chyba, że masz jakieś ciekawe informacje to pokaż poczytamy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 problem z Orange Free

Post autor: YaHooo »

dexter18 pisze:można zdjąć sim-lock samemu i to za darmo.
Otóż to, najwyżej stracimy kilka prób wpisania kodu. A jak zostaną 3 to wtedy można szukać płatnej pomocy.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Huawei e160 problem z Orange Free

Post autor: kordirko »

dexter18 pisze:YaHooo, jeszcze by nam modemy wybuchły :rotfl: :rotfl:. A tak poważnie to wracając do tematu, po co kupować na allegro, jak można zdjąć sim-lock samemu i to za darmo. Chodź by na forum.
Niby można za darmo, ale ceny spadły już nawet do 1 zł (klik tutaj ),
więc ostatnio z czystego lenistwa kupiłem tam kod bo mi się nie chciało w internecie szukać
- za 1 zł dostałem maila z kodem, instrukcją i linkami do unlockera.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Huawei e160 problem z Orange Free

Post autor: YaHooo »

kordirko pisze: - za 1 zł dostałem maila z kodem, instrukcją i linkami do unlockera.
Za 1zł to faktycznie cena symboliczna. Jak ktoś nie ma umiejętności, albo chęci to czemu nie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ