jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
qcoo
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-02-25, 21:26
Lokalizacja: Poznań

jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: qcoo »

Widam. Posiadam laptopa Fujitsu Siemens V3525. Dokupiłem do niego modem SAMSUNG GT-Y3300X aby korzystać z Aero2. No i nie mogę skonfigurować programu top_netinfo. Pojawia się komunikat "The connection attempt failed because the modem (or order connecting device) on the remote computer is out of order". Przypuszczam, że odnosi się to do simlocka na modemie, ale pewności nie mam.
Jak mogę sprawdzić czy modem ma simlocka? Próbowałem to sprawdzić w programie DC Unlocker, ale niestety ten program nie obsługuje mojego modemu.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: YaHooo »

qcoo pisze:Przypuszczam, że odnosi się to do simlocka na modemie, ale pewności nie mam.
Raczej to nie jest wina simlocka.
qcoo pisze:Jak mogę sprawdzić czy modem ma simlocka?
Masz program do obsługi modemu? Musi być jakiś menadżer połączeń. Wkładasz dowolną kartę SIM i się przekonasz co on pokaże. Jeśli pokaże się zasięg sieci w której działa karta SIM to znaczy że simlocka nie ma.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
python
Specjalista bezprzewodowy-junior
Posty: 164
Rejestracja: 2011-01-01, 12:55
Lokalizacja: koniec świata...

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: python »

Ale jeśli modem będzie uwalony albo nie będzie działać w tych częstotliwościach co dana sieć, to też nie będzie zasięgu.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: wojteks »

python pisze:Ale jeśli modem będzie uwalony
Zależy jak, jeżeli część odbiorcza modemu będzie OK to pokaże dostępnych operatorów (przy wyszukiwaniu) ale nie zaloguje się do żadnej sieci (uszkodzona część nadawcza).
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: key »

Z tego co pamietam z wykladow, nawet scan sieci potrzebuje komunikacji z siecia - podczas skanu sprawdzane jest n.p. czy siec cie wpusci, czy terminal nie jest zabnowany i czy sim jest aktywny. Sprobuj zrobic scan karta SIM ktora zostala "zdeaktywowana" przez providera.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: wojteks »

key pisze:nawet scan sieci potrzebuje komunikacji z siecia
Raczej karta z własną siecią, przykład: jestem w Bieszczadach i widzę na telefonie przy wyszukiwaniu sieci węgierskie a nie ma takiej opcji żeby telefon się zalogował do nich bo za daleko.
Nie pomagam na PW!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: key »

"Za daleko" mozesz tylko zmierzyc majac komunikacje w dwie strony.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: YaHooo »

python pisze:Ale jeśli modem będzie uwalony albo nie będzie działać w tych częstotliwościach co dana sieć, to też nie będzie zasięgu.
W takim razie po co sprawdzać czy ma simlocka? :P
key pisze:nawet scan sieci potrzebuje komunikacji z siecia - podczas skanu sprawdzane jest n.p. czy siec cie wpusci, czy terminal nie jest zabnowany i czy sim jest aktywny.
Z tego co kojarzę to nawet któraś komenda AT zwraca informacje czy dana sieć jest zabroniona czy nie.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: krystianb »

key pisze:Z tego co pamietam z wykladow, nawet scan sieci potrzebuje komunikacji z siecia - podczas skanu sprawdzane jest n.p. czy siec cie wpusci, czy terminal nie jest zabnowany i czy sim jest aktywny. Sprobuj zrobic scan karta SIM ktora zostala "zdeaktywowana" przez providera.
Oj wykłady były zbyt dawno temu. Aż przed chwilą zrobiłem eksperyment z wyłączoną kartą sim, telefon bez problemu odnalazł wszystkie sieci. Przy wyszukiwaniu telefon tylko pasywnie nasłuchuje eteru, dostępem będzie się martwił dopiero później, po ręcznie wydanym rozkazie logowania.
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
key
*Mistrz bezprzewodowy*
Posty: 9565
Rejestracja: 2010-08-01, 18:30
Lokalizacja: Nürnberg

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: key »

krystianb pisze:j wykłady były zbyt dawno temu.
Z pietnascie lat.
krystianb pisze:Aż przed chwilą zrobiłem eksperyment z wyłączoną kartą sim, telefon bez problemu odnalazł wszystkie sieci.
Zachowanie w DE jest inne. Masz karte aktywna, jest ok. Masz karte "przeterminowana" - nie dziala. Masz telefon bez karty - loguje sie do kazdej sieci, ale umozliwia tylko 911.
Z tego co kojarzę to nawet któraś komenda AT zwraca informacje czy dana sieć jest zabroniona czy nie.
Komendy AT to tylko "GUI" po terminalu - zamiast klawiatury i wyswietlacza w telefonie.
Nie pomagam na PW.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: YaHooo »

krystianb pisze:Przy wyszukiwaniu telefon tylko pasywnie nasłuchuje eteru, dostępem będzie się martwił dopiero później, po ręcznie wydanym rozkazie logowania.
To czemu modemy czy telefony w menu serwisowym pokazują czy to jest zabroniona sieć, czy nie? Chyba, że taka sytuacja występuje już po zalogowaniu, przed zalogowaniem tych informacji brak.
key pisze: Komendy AT to tylko "GUI" po terminalu - zamiast klawiatury i wyswietlacza w telefonie.
Dokładnie. Dlatego zwraca za pomocą komend to samo co w menu.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 367
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: jak sprawdzic czy modem ma zalozonego simlocka ?

Post autor: kordirko »

qcoo pisze:Jak mogę sprawdzić czy modem ma simlocka?
Uruchom TopNetInfo, wejdź do komend AT i spróbuj komendy:
AT^CARDLOCK?
Przykładowa odpowiedź:
AT^CARDLOCK?

^CARDLOCK: 2,10,0

OK
pierwsza liczba 2 to status:
1 - unlocked code need to be provided
2 - Unlocked code need not to be provided
3 - Locked forever

2 oznacza że nie ma simlocka i nie trzeba wpisywać kodu.

druga liczba 10 to ilość prób pozostałych na wpisanie kodu.
Jak wpiszę 10 razy źle kod, to modem się zablokuje.

trzecia liczba to kod operatora lub 0, jeśli modem nie ma simlocka.

Tą komendą można też zdjąć simlocka znając kod odblokowujący.
Szczegóły tutaj: http://m2msupport.net/m2msupport/atcard ... k-command/
ODPOWIEDZ