Problem z E122

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Problem z E122

Post autor: DiilGang »

Witam. Kolega prosił, abym sprawdził poziom sygnału z Play . Na swoim E3251 włączyłem skanowanie UMTS 2100 i wykryło wszystkie 4 sieci. Mam na swoim modemie simlocka, dlatego pożyczyłem od niego Huawei E122, brandowany z Ery . Po podłączeniu jego do komputera miga dwa razy zielona lampka . Niestety, Blueconnect ani Mobile Partner nie wykrywa modemu . Nie mam też dysku ze sterownikami . Co może być przyczyną tego problemu ?

EDIT: Mam jakiś ślad. Po podłączeniu modemu do MR-3420 i panelu modem uruchomił się poprawnie, nawet ma mocniejszy sygnał od tego na E3251 . Jednak dalej nie wiem, dlaczego nie działa w komputerze .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z E122

Post autor: YaHooo »

DiilGang pisze: Niestety, Blueconnect ani Mobile Partner nie wykrywa modemu . Nie mam też dysku ze sterownikami . Co może być przyczyną tego problemu ?
Zainstalowane sterowniki nie obsługują Twojego modemu. Musisz poszukać najnowszych. Warto jeszcze zainstalować nowszego Mobile Partnera.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Problem z E122

Post autor: DiilGang »

Zobaczę, ale TNI też nie czyta modemu, w Menadżerze urządzeń wesoło miga Urządzenie masowe USB, w głośnikach również gra muzyka podłączania i odłączania sprzętu .

Swoją drogą mam pytanie : która technologia ma większy zasięg : UMTS 2100 czy LTE 1800 ? Pytam się o to, ponieważ mam sygnał 3G na 2100 MHz wszystkich operatorów z 15 km.
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
wibi
Stały użytkownik forum
Posty: 96
Rejestracja: 2009-01-07, 01:27
Lokalizacja: Ślask,Będzin

Re: Problem z E122

Post autor: wibi »

Czy niższa częstotliwość tym większy zasięg ale istnieje jeszcze coś takiego jak MOC sygnału
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Problem z E122

Post autor: YaHooo »

DiilGang pisze:Zobaczę, ale TNI też nie czyta modemu, w Menadżerze urządzeń wesoło miga Urządzenie masowe USB, w głośnikach również gra muzyka podłączania i odłączania sprzętu .
To znaczy, że modem się nie zainstalował poprawnie. Albo oryginalny menadżer wysyła jakąś magiczną komendę po której modem jest widoczny. Jednak obstawiałbym na pierwszą możliwość.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ