Modem HUAWEI E303 PROBLEM

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
kowal181
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-28, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Modem HUAWEI E303 PROBLEM

Post autor: kowal181 »

Witam,
Musiałem założyć temat ponieważ już cały dzień męczę się z takim o to problemem.
Mam modem HUAWEI E303 z zagranicznej sieci. Chciałem zdjąć sim locka. Wygenerowałem kod z nr IMEI i odpaliłem program HUAWEI MODEM Code Writer w celu wpisania kodu. W tym momencie zaczęły się schody ponieważ program w ogóle nie widzi modemu. Po wybraniu Please select Com Port i naciśnięciu detect nic się nie dzieje (nie licząc pustego pola które się wyświetla). Zainstalowałem również Mobile Partner- ten program mówi, że urządzenie jest niedostępne lub niepodłączone. Dodam, że po włożeniu modemu do USB automatycznie załącza się przeglądarka. Tam pokazuje wyszukaną sieć itd. Niestety nie mogę się połączyć bo muszę stworzyć profil aero2 no ale z sim lockiem to niemożliwe. W panelu sterowania modem jest widoczny. Pracuję na win 8 ale próbowałem też na 7 i xp. Co zrobić aby HUAWEI MODEM Code Writer lub inny program widział mój modem?
Bardzo proszę o pomoc.


EDIT:
Po sprawdzeniu na DC-Unlocker okazało się, że modem nie ma blokady... (unlocked).
Co w takim razie zrobić? W ustawieniach internetowych przez przeglądarkę nie mogę utworzyć nowego profilu. Nie ma przycisku "new"
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem HUAWEI E303 PROBLEM

Post autor: YaHooo »

kowal181 taki objaw może być spowodowany tym, że modem ma brandowany firmware i wycięto w nim możliwość tworzenia nowych profili.
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
przemekkk
Stały użytkownik forum
Posty: 50
Rejestracja: 2013-02-02, 22:54
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Modem HUAWEI E303 PROBLEM

Post autor: przemekkk »

kowal181 pisze:Witam,
... Dodam, że po włożeniu modemu do USB automatycznie załącza się przeglądarka. Tam pokazuje wyszukaną sieć itd. ..
To jest modem HiLink.
kowal181
Początkujący użytkownik forum
Posty: 2
Rejestracja: 2014-04-28, 16:49
Lokalizacja: Poznań

Re: Modem HUAWEI E303 PROBLEM

Post autor: kowal181 »

Tak jest. Problem rozwiązany. Wgrałem E303HiLink11.010.06.02.910 i teraz można tworzyć profile i łączyć się po przez inne sieci.
Awatar użytkownika
YaHooo
Guru bezprzewodowy
Posty: 17761
Rejestracja: 2008-01-02, 14:38
Lokalizacja: Białystok

Re: Modem HUAWEI E303 PROBLEM

Post autor: YaHooo »

kowal181 to fajnie :ok:
Pozdrawiam YaHooo :)
> FAQ < > Limitowanie TTL < > Filtrowanie MAC < > Limit - miniFAQ <
> Udostępnianie połączenia internetowego iPlus w trybie Ad-hoc < > Połączenie Ad-hoc <
(iPlus7GB-30%) + (Sierra Wireless AC881) + (HP Compaq nx7300) + (200m od BTS'a) = (600kB/s)
ODPOWIEDZ