Huawei E160 orange free problem z allegro

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
mik99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-08, 14:37
Lokalizacja: Parczew

Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: mik99 »

Witajcie
Mam Huawei E160 z orange free i nie działa mi allegro. O ole mogę przeglądać strony z przedmiotami to nie mogę się już zalogować na profil. Za każdym razem jest błąd połączenia. Sytuacja ta występujena 3 różnych komputerach. Dodam, że korzystam z Huawei E160 z oprogramowaniem Playa.

ps. jak sprawdzić datę produkcji modemu i jaki plik mam edytować aby na sofcie play działała np. karta orange.
dvbx
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-06-11, 09:20
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: dvbx »

Jeżeli dobrze rozumiem to modem jest oryginalnie z sieci Play ?

Jeśli tak to sprawdź wersje softu. Miałem kiedyś ten modem i na sofcie fabrycznym były problemy w czytywaniu niektórych stron (m.in. Allegro czy Gazeta.pl)
Play na swojej stronie umieścił aktualizacje do tego modemu, po której wszystkie problemy zniknęły.

Co do karty Orange, to wystarczy utworzyć nowy profil w programie (o ile nie ma sim-locka), ale zdecydowanie lepiej po prostu utworzyć nowe połączenie dial-up, a aplikacje play usunąć.
mik99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-08, 14:37
Lokalizacja: Parczew

Re: Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: mik99 »

dvbx pisze:Jeżeli dobrze rozumiem to modem jest oryginalnie z sieci Play ?

Jeśli tak to sprawdź wersje softu. Miałem kiedyś ten modem i na sofcie fabrycznym były problemy w czytywaniu niektórych stron (m.in. Allegro czy Gazeta.pl)
Play na swojej stronie umieścił aktualizacje do tego modemu, po której wszystkie problemy zniknęły.

Co do karty Orange, to wystarczy utworzyć nowy profil w programie (o ile nie ma sim-locka), ale zdecydowanie lepiej po prostu utworzyć nowe połączenie dial-up, a aplikacje play usunąć.
Możesz mi podać link do tego oprogramowania?. Nigdzie na stronie play tego nie widzę. Tak modem ma wgrany soft Playa.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: lesiolo »

mik99 pisze:Możesz mi podać link do tego oprogramowania?
Link do oprogramowania, lub na podstawie ciągu cyfr możesz szukać w sieci. (wgrywamy na winXP)
do wgrania możesz potrzebować kodu flash modemu obliczanego na podstawie IMEI modemu.
Wgranie nowego dashboardu nie zaszkodzi.
mik99
Początkujący użytkownik forum
Posty: 10
Rejestracja: 2012-02-08, 14:37
Lokalizacja: Parczew

Re: Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: mik99 »

Dziękuję. A czy mogę wgrać to z poziomu windowsa seven?.
Awatar użytkownika
lesiolo
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 351
Rejestracja: 2010-09-28, 19:56
Lokalizacja: Warszawa

Re: Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: lesiolo »

mik99 pisze:wgrać to z poziomu windowsa seven?
Czy to jest zmodyfikowany win-XPseven czy Win 7 ?

Chyba opisy do plików piszę bo mi się nudzi, nie po to aby ludzie je czytali a potem :cry:
Na Windowsie7 jak chcesz sobie uwalić modem to możesz próbować.(raz się uda a raz nie)
można też na dobrze skonfigurowanej wirtualnej maszynie
dvbx
Stały użytkownik forum
Posty: 94
Rejestracja: 2009-06-11, 09:20
Lokalizacja: PL

Re: Huawei E160 orange free problem z allegro

Post autor: dvbx »

mik99 pisze: Możesz mi podać link do tego oprogramowania?. Nigdzie na stronie play tego nie widzę
http://www.playmobile.pl/resources/E160 ... 4.B409.zip

Instrukcja wgrywania:

http://www.play.pl/resources/pdf/Instru ... i_E160.pdf
ODPOWIEDZ