modem ZTE MF 60

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
wojteks
*** Administrator ***
Posty: 26111
Rejestracja: 2007-12-02, 11:51
Lokalizacja: PL

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: wojteks »

horaj pisze:Może jest jakiś router mobilny
Tp-Link MR3020 i do tego jakiś modem USB.
Nie pomagam na PW!
Awatar użytkownika
krystianb
Guru bezprzewodowy
Posty: 10350
Rejestracja: 2008-03-19, 17:10
Lokalizacja: wa

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: krystianb »

horaj pisze:Może jest jakiś router mobilny, który spełniałby moje wymagania?
Praktycznie każdy oddzielny. Ja bym kupił do samochodu TP-Link TL-MR3020, albo jakby mi się nie spieszyło to TP-Link TL-WR703N (drugi do współpracy z modemami wymaga wgrania alternatywnego softu)
Za prośbę pomocy na gg/pw gwarantuje czerwony prezent!
horaj
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2013-08-06, 21:33
Lokalizacja: podkarpackie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: horaj »

Miałem już zamontowanyTL-MR3020 i modem Huawei 353-U2. Nie sprawdziło się to w aucie. Zaleta była tylko taka, że sam się uruchamiał. Jadąc autem bardzo często słucham internetowego radia. Modem często zrywał połączenie z siecią gsm (Orange). Długo przełączał się z 3G na 2G. Z MF60 takich problemów nie ma. Jest bardzo czuły nawet przy słabym sygnale. Szybko przełącza się z 3G na 2G i odwrotnie. Jadąc prawie nie mam przerw w słuchaniu radia internetowego. na terenach gdzie słaby zasięg to podłączam taką antenę http://telkob.pl/inkontrahent.php?t=104 ... 0&rg=0&sg= Sygnał w paśmie 900Mhz wzrasta o ok. 10 dBm.
furgus
Początkujący użytkownik forum
Posty: 3
Rejestracja: 2011-09-19, 18:55
Lokalizacja: podkarpackie

Re: modem ZTE MF 60

Post autor: furgus »

horaj pisze:Chodzi mi właśnie o to żeby się włączał (uruchamiał) gdy popłynie do nie go zasilanie. Np. wsiadam do auta, wkładam klucz do stacyjki, w tym czasie włącza mi się cb radio, kamera dvr, gps i też chciałbym żeby sam uruchamiał się router i łączył z siecią gsm. W samochodzie używam jeszcze tablet i smartfon. Jest mi potrzebny stały dostęp do internetu. Może jest jakiś router mobilny, który spełniałby moje wymagania?
Podłącz zasilanie na stałe, włącz modem i tak już zostanie. Akumulator raczej nie siądzie.
ODPOWIEDZ