Modem nie loguje się do sieci

Kwestie techniczne, konfiguracja i rozwiązywanie problemów z modemami GSM (GPRS, EDGE, UMTS, HSDPA i HSUPA).

Moderator: Moderatorzy

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Modem nie loguje się do sieci

Post autor: DiilGang »

Witam. Mam dość poważny problem . Otóż zauważyłem, iż modem Huawei E3251 z routerem MR-3420 V2 nie może zalogować się do sieci . Zauważyłem to po przepięciu ATK-20 na panel Cybertecha . Gniazdo antenowe raczej jest w porządku ( nie macha się, nie widzę nic podejrzanego ) . Siła sygnału spadła z 20-25 % do 0-3 % i skacze. Niezależnie od wybranego pasma sygnał spada do 0 % i tak w kółko .
Czy to oznacza uszkodzenie modemu ? Słać go na gwarancję ?
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: kordirko »

ATK-20 jest na pasmo 900 MHz.
Panel Cybertecha zapewne jest na pasmo 2,1 GHz.

Prawdopodobnie ten nadajnik, na który celujesz anteną, nadaje w paśmiena 900MHz, bo ATK-20 go łapie,
ale nie nadaje sygnału 2,1GHz.
Być może w innym kierunku jest jakiś nadajnik 2,1GHz tego operatora ?
Sprawdź w pierwszej kolejności na jakie pasmo jest ten panel (pisze na nalepce z tyłu),
a potem na mapie: http://beta.btsearch.pl/
czy są w okolicy nadajniki tego operatora w tym paśmie.
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: DiilGang »

Zapomniałem dopisać - panel oczywiście na pasmo 2100 Mhz .

Takie podstawy znam - panel skierowany jest na BTS Jeziorko, 10 km, siła sygnału przed problemem od -97 dBm do -101 dBm . Wymuszam pasma odpowiednio do anteny . ez anteny jestem w zasięgu UMTS 900, ale problem jak wyżej. Mimo ustawienia Auto dla technologii i tak nie loguje do sieci, a powinien nawet na EDGE .

Z zasięgiem nie ma problemu - sam ustawiałem, problem sądzę że jest czysto sprzętowy (modem ) .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: DiilGang »

Modem idzie na gwarancję - nie mam pomysłu co z tym zrobić . Na razie muszę się przemęczyć na MV411 z CDMA .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: DiilGang »

Witam po dłuższej przerwie. W związku z tym, że nie mam faktury VAT od Orange przeciągałem się z wysłaniem modemu bezpośrednio do Huawei zacząłem sam kombinować.

Otóż kolega ma od paru dni taki sam modem ( Huawei E3251 ), więc pożyczyłem go od niego. Moje zdziwienie : również nie ma zasięgu, czy to na UMTS 2100 z panelem Cybertecha czy sam modem z UMTS 900 i EDGE 900, nawet tam, gdzie miałem - 91 dBm.

Mój modem działa u kolegi bez zarzutu ( jest 150 m ode mnie ), sprawdzałem siłę sygnału - taka sama w tym samym miejscu . Sprawdziłem u niego także, czy gniazdo antenowe jest sprawne - podłączyłem na chwilę panel Cybertecha do UMTS 900 i na obu modemach siła sygnału była taka sama .

Nie rozumiem już - z dnia na dzień na modemach wycięło całkiem zasięg, nie wiem już co robić :( . Na telefonach zasięg jest OK. Ma ktoś w związku z tym jakiś pomysł ? Mogę jeszcze sprawdzić Huawei E398 .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: kordirko »

Może trzeba anteny ustawić w innym kierunku na inny nadajnik,
bo w tym "starym" nadajniku zmniejszyli jego moc albo go wyłączyli ?
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: DiilGang »

Nie jest wyłączony - w telefonie pojawia się z taką siłą sygnału . Nie mogę tego zrozumieć dlaczego koledze który jest 100 m dalej od NodeB działa internet a u mnie nie . Skoro nawet EDGE nie wykrywa to musi być coś innego, to się stało z dnia na dzień .
Mam antenę siatkową ze wzmacniaczem, ale odłączyłem i rezultat ten sam, a przez 4 miesiące działało bez zarzutu .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
kordirko
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 368
Rejestracja: 2012-08-01, 23:52
Lokalizacja: śląsk

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: kordirko »

DiilGang pisze:Mam antenę siatkową ze wzmacniaczem, ale odłączyłem i rezultat ten sam, a przez 4 miesiące działało bez zarzutu .
Nie bardzo rozumiem ten komentarz ?
To w końcu jaką kolega ma tę antenę?
ATK na 900MHz, Panelowa na 2,1 GHz, czy antenę siatkową do telewizji ze wzmacniaczem na pasmo 470-860MHz ?
Jak to antena TV ze wzmacniaczem, to gratuluję pomysłowości :)
Wzmacniacz jest "jednokierunkowy", przepuszcza sygnał od anteny do TV, ale nie na odwrót.
W dodatku ten układ na pewno zawiera filtr pasmowy na częstotliwości TV, który skutecznie tłumi inne sygnały, w tym także GSM/UMTS.
To już lepiej kawałek drutu albo miska stalowa na kiju od miotły się sprawdzi :D
Awatar użytkownika
DiilGang
Specjalista bezprzewodowy-senior
Posty: 348
Rejestracja: 2013-10-26, 17:28
Lokalizacja: okolice Łomży

Re: Modem nie loguje się do sieci

Post autor: DiilGang »

Źle się zrozumieliśmy, chodziło mi o to, że być może siatka ze wzmacniaczem generuje jakieś zakłócenia . W życiu nie podłączyłbym anteny TV do modemu .

Mam panel Cybertecha na 2100 Mhz, ATK-20 pożyczyłem na próbę .
Huawei B315 - Orange LTE 2600 + Cybertech 17 dBi 2100 MHz
ODPOWIEDZ